این پست می‌تواند تسلایی باشد برای کسانی که از چاق افتادن در عکس‌ها شکایت دارند!

4

یک سری از عکس‌هایتان در یک مراسم مهم، مثلا مراسم ازدواجتان، با اندام واقعی‌تان تناسب ندارد؟!

گرچه نوع پوشش شما می‌تواند در چاق یا لاغر به نظر رسیدن شما مؤثر باشد، اما باید بگوییم که واقعا تکنیک عکاسی هم می‌تواند در این امر مقصر باشد!

بله، این ادعا که از نظر بیشتر ما به شوخی می‌ماند و طبق آن ما در عکس‌ها سه چهار کیلوگرم، چاق‌تر هستیم، می‌تواند تا حدی درست باشد.

در همین راستا عکاسی به نام «دن وجتک» در یک عکس گیف جدید، نشان داده است که چطور فاصله کانونی دوربین، روی شکل پرتره مؤثر است.

او پرتره‌های با فواصل کانونی ۲۰ – ۲۴- ۲۸ – ۳۵ – ۵۰ – ۷۰ – ۱۰۵ – ۱۵۰ و ۲۰۰ میلیمتر از یک مرد گرفت و با ترکیب عکس‌ها و تولید یک فایل متحرک تصویری نشان داد که واقعا تکنیک عکاسی در نحیف یا فربه به نظر رسیدن ما می تواند مؤثر باشد.

Camera Adds 10 Pounds

پاسخ خیلی دقیقی به بهترین فاصله کانونی که برای مطابقت عکس با واقعیت باید استفاده بشود، نمی‌توان داد. اما معمولا فاصله کانونی بین ۸۵ تا ۱۳۵ میلیمتر برای عکس پرتره توصیه می‌شود.

7-29-2016 9-23-59 AM

منبع

 
4 نظرات
  1. فرشاد می گوید

    من تیتر رو خوندم فکر کردم نوشتید تِسلا!

  2. مینا می گوید

    واقعا جالب بود اینهمه تفاوت

  3. امیرعلی می گوید

    داستان از این قرار است که معمولاً توصیه می‌شود با فاصله‌های کانونی بالا (همان رنج توصیه شده در مقاله) پرتره بگیریم. حالا علت چیست؟

    به این علت که در فاصله‌های کانونی پایین، فاصله بین دماغ و باقی اجزای صورت به نسبت فاصله دوربین با سوژه ، اختلاف پرسپکتیوی زیادی را در مورد دماغ نسبت به باقی اجزا ایجاد می‌کند.

    حال این عکاس کار غریبی کرده، یعنی اندازه دماغ را در ادیت‌ها ثابت نگاه داشته و طبعاً با کراپ یکسان، سایز صورت‌ها متفاوت شده! یعنی به جای این که در مورد فاصله‌های کانونی بالاتر، دماغی کوچکتر در صورتی یکسان جلوه‌ای بهتر داشته باشد دماغی یکسان در صورتی چاق‌تر نمود کرده است!

    در عمل و بدون این مقایسه GIF ای، داستان کاملن وارونه است و اگر کمی سرچ کنید مقایسه‌های جالبی خواهید یافت که تاثیر شگرف فاصله‌های کانونی بالاتر را در کوچک به نمایش گذاشتن دماغ نسبت به اجزای صورت نشان می‌دهند.

    در عمل نیز شما باید عکسها را ریسایز کنید تا دماغ یکسان و صورت‌های متفاوت داشته باشید! یعنی عکاس احتمالاً تک تک عکسها را ریسایز کرده تا بتواند چنین چیزی را القا کند.

  4. محمدجواد می گوید

    سلام
    آیا امکان تغییر این فاصله کانونی با استفاده از نرم افزار در دوربین موبایل آیفون امکان پذیر است یا اینکه این جز خصوصیات دوربین است و با دوربین ها موبایل اصلا نمی شود تغییر داد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.