ترکیه در پی ترور سفیر روسیه در ترکیه، توییتر و فیس‌بوک را از دسترس خارج کرد

همان طور که می‌دانید خبر بحث‌برانگیز و غیرمترقبه دیروز، ترور و کشته شدن سفیر روسیه در آنکارا بود. آندری کارلوف، دیشب،توسط ضاربی به نام مولود آلتین‌تاش ۲۲ ساله که ظاهرا یک نیروی امنیتی اخراج شده بود، هدف قرار گرفت و کشته شد.

12-20-2016-6-06-33-am

تصاویر و ویدئوهای زیادی از این حادثه منتشر شده است. یکی از بهترین عکس‌ها را برهان اوزبیلیچی، عکاس خبرگزاری آسوشیتدپرس گرفته است که شاخص‌های لازم برای تبدیل به یک عکس خبری ماندگار را دارد.

ap_16354618219505

البته به نظر می‌رسد که یکی از اهداف ضارب یا گروه احتمالی پشت سر او، نمادین کردن این ترور بوده است. تا پیش از این کمتر سابقه داشت که ترور یک شخصیت مشهور، با چنین کیفیت ویدئویی و تصویری بازتاب پیدا کند.

برخی حادثه دیروز را مشابه قتل فردیناند – ولیعهد اتریش- توسط یک ملی‌گرای یوگوسلاو به نام گاوریلو پرنسیپ در ژوئن سال ۱۹۱۴ می‌دانند و بیم دارند که این حادثه، باعث افزایش تنش‌های بین‌المللی و بروز ناآرامی‌ها و جنگ‌های تازه شود.

12-20-2016-6-05-51-am

اما جالب است بدانید که گفته بسیاری از کاربران در ترکیه، فیس‌بوک، توییتر و یوتیوب، به دنبال ترور سفیر روسیه از دسترس خارج شده‌اند و همچنین دسترسی به اینستاگرام، اسکایپ و واتس اپ، محدود و مختل شده است. (+)

نظرات

  1. خیلی عجیبه! تصاویر شفاف، قاتل حرفه‌ای و خوش پوش. پشت زمینه سفید و با تابلوهای نقاشی. مثل یک فیلم سینمایی می ماند. معمولاً ترورها اینطور سینمایی نمی شوند! به نظرم کل این جریان کارگردانی شده بود. آدم را یاد فیلم سگ را بجنبان می اندازد.

  2. در کنار تایید نظر پایانی پست مبنی بر نمادین بودن این کار ،باید بگم ترکیه آبستن یک آشوب و در هم ریختگی سیاسی و اجتماعی قریب الوقوعه یعنی در میان مدت و خب این نتیجه حماقت ،پسرفت فکری و خودبرتربینی آمیخته با جهالت دینی تعداد بسیاری از حاکمان آن به رهبری اردوغان هستش

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.