بیل گیتس در عرض ۲۵ سال تبدیل به نخستین تریلیونر دنیا می‌شود

2

بر اساس اطلاعات و پیشبینی‌های مؤسسه Oxfam، اگر بیل گیتس که در حال حاضر ۶۱ ساله است، ۲۵ سال دیگر زنده بماند، تبدیل به نخستین تریلیونر دنیا خواهد شد. برآورد فوربس ثروت کنونی بیل گیتس را ۸۵ میلیارد دلار تخمین می‌زند، تازه این در شرایطی است که او ۲۸ میلیارد دلار از ثروت خود را برای برنامه‌های بشردوستانه در بنیاد خیریه او، خرج کرده است!

اما در روز تولد ۸۶ سالگی خود شاید ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار ثروت داشته باشد!

اما متأسفانه این روند، نشانه‌ای از افزایش تمرکز ثروت در جامعه است. بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۶، ثروت میلیاردرهای دنیای که ۷۹۳ نفر هستند، از ۲.۴ تریلیون در جمع به ۵ تریلیون رسیده است.

نشانه‌ای دیگر از شکاف بین فقیر و غنی را حتی در کابینه ترامپ می‌توانید بیابید، او که در مراسم تحلیف خود مدام از مردم و تقدم آمریکا صحبت می‌کرد، کابینه‌ای دارد که اعضایش دست‌کم ۵ میلیارد دلار ثروت دارند که ۸۰ درصد نسبت به کل ثروت کابینه اوباما بیشتر است!

منبع


 
2 نظرات
 1. محسن می گوید

  اگر اندکی عمیق تر نگاه کنیم نشان دهنده تورم و بی ارزش شدن پول هست. بیل گیتس انسان بزرگیه ولی ثروت مند ترین مرد تاریخ نیست جان راکفلر، هنری فورد، اندروکارنگی و … همه ثروتمند تر بودند ولی ثروت اونها به ۱ بیلیون هم نمیرسید. اگر به نمودار ارزش دلار در ۱۰۰ سال اخیر نگاه بیاندازید به خوبی متوجه این افت ارزش دلار و در اصل تمام واحدهای پولی میشید.

 2. محمد می گوید

  در مورد پاراگراف آخر میشه اینجوری هم بهش نگاه کرد که وقتی یکی ثروتمنده چون دوست داره برنده باشه و با برنده ها باشه، پس دوست داره اطرافیانش رو هم تا اندازه ای برنده کنه و کمی شبیه خودش بسازه. این خوبه اما به نظرم وقتی میشه بهتر داوری کرد که بیبنیم این عده ثروتمند چقد میخوان بقیه هم رو هم بیارن تو بازی و برنده بسازن ازشون.
  خودمونیم، این کابینه و این دولت هم شدن مثل داستانهای والت دیزنی و پیکسار، شبیه یه قدرت مرکزی پولدار دست نیافتنی و ما هم شدیم یه جوون با استعداد بی پول که میخواد راهشو پیدا کنه و اون قدرت ستمگر رو به زیر بکشه خوشبخت بشه!
  یاد Rango با اون گردن باریکتر از مو و قلب ساده و چشمای ورقلمبیده ش افتادم که انگار یه چیزی رو میدید که کسی نمیدید، افتادم، وقتی دست کلانتر بدذات باهوش طمعکار ستمگر پیر ! رو رو کرد و آب انبار شده پشت سد رو به مردم قطحی زده تشنه برگردوند.
  ببینیم اینبار رنگوی رها شده! میبره یا کلانتر پیر.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.