بیل گیتس ۳۰ سال پیش وقتی میلیاردر می‌شود؛ این دو چیز لوکس را خرید

2

بیل گیتس بنیان‌گذار مایکروسافت و یکی از تاثیرگذارترین مردان دنیای فناوری است. بیل برای اولین بار در عمرش این هفته با الن دی‌جنرس گفت‌وگو کرد و در برنامه تلویزیونی او حضور یافت.

شاخص‌های بلومبرگ نشان می‌دهند گیتس دومین مرد ثروتمند دنیا است. ثروت کنونی او به گفته فورچون نزدیک به ۹۱.۸ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. او در حال حاضر عضو هیئت مدیره مایکروسافت است و البته در موسسه بیل و ملیندا گیتس فعالیت می‌کند.

گیتس در ۳۱ سالگی رسما میلیاردر بود و به عنوان جوان‌ترین میلیاردر تاریخ ازش یاد می‌کنند.

گیتس در گفت‌وگوی خود می‌گوید حساب‌های بانکی مملو از پول او هیچ‌گاه برای ولخرجی وسوسه‌اش نکردند. وی می‌گوید بزرگ‌ترین دغدغه‌اش در آن‌ سال‌ها، پرداخت حقوق کارکنان‌اش بوده است چون بسیاری از آن‌ها سرپرست خانواده بودند و چندین نفر زیر حمایت و مراقبت‌شان بودند.

اما گیتس اعتراف می‌کند در همان جوانی و هنگامی که میلیاردر بوده است؛ دو چیز دیوانه‌کننده خریده و تا مدت‌ها هم از خریدشان احساس گناه کرده است.

اولین خرید دیوانه‌کننده گیتس، یک خودروی پورشه است و دومی، جت شخصی برای مسافرت‌های هواویی است. گیتس می‌گوید خرید این‌ها در آن زمان یک افتخار بود ولی بعدا متوجه شده که یک «ریخت و پاش بزرگ» و «هوس‌رانی» بوده است.

بیل گیتس یک هواپیمای مسافربری شخصی به نام Bombardier BD-700 Global Express به قیمت ۴۰ میلیون دلار خریداری می‌کند که ۱۹ صندلی برای سرنشینان دارد. شاید گیتس در آن زمان تصور می‌کرده خانواده او نهایتا ۱۹ نفره خواهند شد!

خَیری میلیاردر

از اعترافات جالب دیگر بیل گیتس در گفت‌وگو با دی‌جنرس؛ اتاق ترامپولین در خانه است. این خانه ارزشی ۱۲۵ میلیون دلاری دارد و در بخش مدینای واشنیگتن است. همان خانه ویلایی معروف که بارها عکس‌هایش در اینترنت منتشر شده و فقط یک مایل با خانه ویلایی جف بزوس، دیگر میلیاردر بزرگ و مدیرعامل آمازون فاصله دارد.

گیتس می‌گوید در این خانه ویلایی یک اتاق تفریحی ترامپولین دارند که بچه‌ها ازش لذت می‌برند و آن را به دیگران هم پیشنهاد می‌کند.

بیل گیتس و همسرش ملیندا در سال‌های اخیر تمام تمرکز خود را روی فعالیت‌های بشردوستانه قرار دادند. آن‌ها در سال ۲۰۱۶ بیش از ۲ میلیارد دلار به پروژه‌های سلامت و توسعه جهانی سوادآموزی کمک کردند.

گیتس در سال‌های اخیر، نبوغ و استعداد خود را بیشتر از تجارت، برای حل مشکلات بزرگ انسان‌ها روی کره زمین مانند بیماری‌های واگیردار، محیط‌زیست و افزایش سطح سلامت و بهداشت جوامع عقب‌افتاده صرف کرده است.

سبک زندگی گیتس به جوان‌تر نشان می‌دهد که میلیاردر بودن دلیلی بر ولخرجی یا خریدهای بی‌فایده نیست؛ بلکه برعکس ثروت و سرمایه باید در خدمت اندیشه و تعالی زندگی هم‌نوعان باشد.

منبع


 
2 نظرات
  1. Pouya می گوید

    من همیشه گفتم که اگر بیل گیتس نبود من امروز کارتن خواب بودم

  2. زهره می گوید

    فوق العاده بود!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.