پرواز با واقعیت مجازی

5

می‌دانید یکی از آرزوهای دیرین بیشر که هنوز برآورده نشده، چیست؟

پرواز!

البته نه پرواز به یاری هواپیما و هلیکوپتر، بلکه پرواز به سبک پرندگان. هنوز که هنوز است، ما آرزو داریم که ای کاش می‌شد واقعا روزی مثل یک پرنده می‌توانستیم بال بگشاییم و پرواز کنیم.

پیشگامان پرواز هم نخست در همین جهت حرکت می‌کردند و تصور می‌کردند با درست کردن چیزهایی شبیه بال، انسان‌های هم بتوانند به حرکت دست‌ها پرواز کنند. اما خب، از نظر قوانین فیزیکی عضلات دست و شانه‌های ما هیچگاه نمی‌توانند نیرویی کافی تولید کنند که بتوانند ما را بالا بکشند.

اما خوشبختانه ما به کمک فناوری می‌توانیم دست‌کم این آرزو را به شکل بسیار طبیعی و ملموسی، حس کنیم. این کار به کمک برنامه و تجهیزات جانبی واقعیت مجازی شرکت SOMNIACS به نام Birdly ممکن شده است.

کاربر برای این کار، یک دستگاه واقعیت مجازی HTC Vive را بر سر می‌گذارد و روی یک تحت ویژه، روی شکم می‌خوابد. دست‌هایش به ابزارهایی شبیه به بال متصل می‌شوند و در این هنگام او شروع به بال بال زدن می‌کند.

به موازات این کار و به تناسب سرعت و شیوه بال زدن، نرم‌افزار واقعیت مجازی به او تصاویری تعاملی از بالای شهرها، مثلا محله منهتن نیویورک را نمایش می‌دهد.

او در این ضمن می‌تواند ارتفاع و جهت پرواز خود را عوض کند و حتی برای طبیعی شدن کار، فن‌هایی در جلو اطراف دستگاه مجزای او، مقداری باد می دمند، تا همه چیز جذاب‌تر شود.

خود تحت هم با کمک حسگرها و موتورهایی که دارد به جهات مختلف، چرخش پیدا می‌کند تا حس پرواز کاملا تداعی شود.

به ویدئویی از Birdly توجه کنید:

[aparat id=”O9ad1″]

 

   
5 نظرات
 1. علی صحابی می گوید

  بسیار فناوری جالبی است و واقعا عالی است ولی کاش استفاده از این فناوری ها ارزان بود و همه می توانستند از وجود آنها لذت ببرند اما این فناوریها ابداع می شوند ولی تنها افراد معدودی که پول هنگفتی دارند می توانند از آنها استفاده نمایند . در کل دنیا هر روز در حال پیشرفت و ارائه اختراعات و ابداعات جدید است و حتی اگر نتوانیم از این اختراعات استفاده نماییم باز هم کشف های جدید باعث وجد و شادی ما انسانها می شود

 2. بهرام می گوید

  واقعیت مجازی خیلی جای پیشرفت داره و کم کم به جایگاه مهمی حتی در زندگی روزانه مون میرسه

 3. setareh238 می گوید

  خیلی خوبه. مخصوصا برای رزیدنت اویل

 4. حافظ می گوید

  به امید بازی های واقعیت مجازی

 5. بهزاد می گوید

  بازی های رایانه کم کم جای خودشون رو به واقعیت مجازی میدن چیزی شبیه فیلم oisis

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.