رپورتاژ: با «محلی فود»، دیگر خوردن غذای سالم، یک خاطره دور در دوران کودکی نیست!

0

هر بار که به شهرهای دیگر ایران سفر می‌کنیم در کنار سفر خود به دنبال تهیه غذاهای سالم و طبیعی هستیم، به روستاهای اطراف می رویم و از کشاورزان و روستاییان مواد غذایی طبیعی و محلی میخریم وقتی آنها را به خانه می آوریم ، از خوردن آنها کیف می کنیم  ، آنها ما را به یاد خاطرات دور کودکی می‌اندازند که چای ، پنیر وسبزی  طعم و  عطر دیگری داشت!

این روزها همه  ما، از کیفیت غذاهایی که روزانه مصرف می‌کنیم ، می نالیم .از شیر گرفته تا مرغ ، چای و عسل ،برنج  و…  نه اینکه این غذاها در ظاهر اشکالی داشته باشند، ما آنها را هر روز به راحتی می‌توانیم  در انواع و اقسام  بسته‌بندی شیک و خوشگل از سوپری سر کوچه تهیه کنیم.

اما وقتی به خانه می‌آییم و غذاها را به سفره می‌آوریم، می‌بینیم که دیگر از طعم و عطر واقعی غذا ، خبری نیست  ، به ناچار شیوه طبخ و آماده‌سازی غذاها را بهتر می‌کنیم و از سس‌ها و ادویه‌های بیشتری  استفاده می‌کنیم تا شاید بتوانیم طعمی  به این غذا بدهیم.

متأسفانه مشکل  فقط به  طعم و عطر غذاها محدود نمی‌شود، بطوریکه هر روز  اخبار نگران کننده زیادی  در مورد ناسالم بودن مواد غذایی می‌شنویم و یا می‌خوانیم .

بنظر می رسد اگر به روستاهای اطرف شهر مراجعه کنیم و مواد غذایی مورد نیاز خود را از آنجا تهیه کنیم مشکل حل می شود  ؟!  اما متاسفانه اینگونه نیست! چون در مواد غذایی مانند عسل طبیعی ، روغن زیتون و… تقلب زیادی  وجود دارد . برخی افراد سودجو در روستاها حضور دارند که عسلهای تقلبی و ناسالم را بجای عسل طبیعی و خالص به قیمت گزاف به مردم می فروشند در صورتی که عسلش طبیعی و خالص نیست و ما هم اطلاعات کافی برای تشخیص عسل طبیعی نداریم  یا اینکه فروشنده ای روغن زیتون تقلبی را که با روغن مایع یا مواد ناسالم دیگر ترکیب شده است به جای روغن زیتون خالص با قیمت گران به ما می فروشد و ما هم در بیشتر مواقع به آنها اعتماد می کنیم . این مواد غذایی علاوه بر اینکه هیچ تاثیر مثبتی بر سلامتی ما ندارند ، حتی می توانند برای بدن ما خطرناک و مضر باشند.

ما عادت کرده ایم خبرهای مانند روغن پالم  ، سبزیجات آلوده به فاضلاب ، چای خارجی رنگ دار، عسل تقلبی، روغنهای سرخ کردنی ناسالم، مرغ‌های هورمونی و…. را خیلی زود فراموش کنیم،  اما باید قبول کنیم اینها همیشه با ما هستند و هر روز کار خودشان را انجام می‌دهند. ولی ما چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟ از کی و کجا  غذاهای سالمتر با قیمت مناسب تهیه کنیم؟ از طرفی هم وقت کافی برای تهیه و بررسی کیفیت مواد غذایی نداریم؟!

پس  این مشکل را  چگونه حل کنیم؟

راه حل آن دسترسی به یک فروشگاه مواد غذایی سالم است ،که هم مطمئن باشد، هم  منصف باشد،هم کیفیت غذا را کنترل کند و هم به ما نزدیک باشد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مواد غذایی سالم و طبیعی دسترسی پیدا کنیم.

فروشگاه اینترنتی محلی فود با همین هدف راه اندازی شده است ، رسالت محلی فود بالابردن سطح سلامت خانواده های ایرانی با فراهم کردن دسترسی آسان و مطمئن به مواد غذایی سالم و طبیعی در سراسر کشور است.

محلی فود اولین فروشگاه اینترنتی تحت  نظارت انجمن ارگانیک ایران در تهیه و توزیع مواد غذایی سالم ، طبیعی و ارگانیک در ایران می‌باشد.

شما با عضویت در محلی فود و مشاهده مواد غذایی آن خواهید توانست نیاز خود به انواع مواد غذایی سالم از مرغ و ماهی گرفته تا برنج ارگانیک ، عسل طبیعی ،روغن زیتون خالص و چای ایرانی سالم و… برطرف کنید.

عضویت در کانال تلگرام مواد غذایی سالم وطبیعی


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.