عکسی که بعد از رخداد تروریستی منچستر، نماد اتحاد این شهر شد و در شبکه‌های اجتماعی داغ شد

0

سال ۹۶ که شروع شد، می‌خواستیم این آرزوی محال را در ذهن بپرورانیم که امسال شاید از حجم رخدادهای ناخوشایند و تروریستی در گوشه گوشه دنیا کاسته شود. اما واقعیت این است که یک دور گردش زمین به دور خورشید، باعث تغییر ذهنیت‌ها و عملکرد قدرتمندان، تصمیم‌گیران و شهروندان گمراه نمی‌شود و امسال هم مانند یکی از سال‌های پیش، همچنان سالی پر از خونریزی است.

آخرین نمونه‌های این وضعیت نابهنجار، بمب‌گذاری در لندن در جریان یک کنسرت بود و امروز هم اعلام شد که در جریان حمله تروریستی به یک اتوبوس مسیحیان قبطی که سرنشینان آن عمدتا کودک بودند، ۲۶ نفر کشته شده‌اند.

از آن سو شرایط بحران انسانی در یمن حکمفرماست، جایی که دخالت نظامی عربستان، علاوه بر کشتار مستقیم شهروندان، وبا و قحطی را به همراه داشته است و شگفت‌انگیز است که دولت کنونی تجارت‌پیشه آمریکا در چنین شرایطی، ارتش عربستان را می‌خواهد بیشتر از این تجهیز کند!

اما در میان همه این حوادث غم‌انگیز، شهروندان عادی دنیا نشان داده‌اند که هر وقت که اراده کنند، می‌توانند به همه افراط گرایی‌ها و تابوهای تصنعی که آنها را از داشتن رابطه‌ای انسانی با هم نهی می‌کند، نه بگویند.

نمونه‌اش عکسی بود که امروز در شبکه‌های اجتماعی بسیار داغ شده است.

در عکس بالا و نیز در عکس‌های زیر یک مرد مسلمان در حال دلداری یک زن یهودی دیده می‌شود.

آنها در مرکز شهر لندن، در میدان آلبرت، در مراسم گرامیداشت درگذشتگان، هر کدام با آیین خود دعا خواندند.

مرد مسلمان صدیق پاتل نام دارد و نام زن، رنه راشل بلک است.

بعد از این دلداری، صدیق پاتل به خانم بلک کمک کرد که برخیزد و صندلی او را برایش حمل کرد.

 

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.