اگر سر کار یا در یک مهمانی ناگهان دچار عطسه یا سوء هاضمه یا تهوع شدید، چه باید بکنید؟

0

مدیریت چیزهایی که شما را غافلگیر می کند

بدن انسان پر از اتفاقات نامنتظره و غافل گیر کننده است. مهم نیست که چقدر تلاش می کنید اعمال طبیعی بدن تان را کنترل کنید یا از آنها جلوگیری کنید، ممکن است از روی نادانستگی خودتان را مجبور به کنترل یک عطسه یا یک موج ناگهانی که در نتیجهی هضم غذایتان در شما ایجاد شده کنید. بهترین کاری که می توانید در این مواقع انجام دهید این است که بدانید چطور از این موارد جلوگیری کنید یا بدون دستپاچگی بیهوده به طور صحیح این شرایط را مدیریت کنید، چیزی که در قسمت های بعدی به شما یاد می دهم.

عطسه

آه، عطسه: هر حجم هوایی است که هنگام خروج از دهان یک آقا یا خانم محترم به صورت یک انفجار مرطوب در می آید و صدایش می تواند مرده را هم از قبر بیرون بیاورد.

-همیشه یک دستمال پارچه ای با یک بسته ی کوچک دستمال کاغذی و با خود داشته باشید. با احساس اولین نشانه ی آمدن عطسه، دست تان را به طرف آنها ببرید.

-در یک لحظه ی حیاتی با فشار دادن انگشت سبابه کشیده شده خود به طور یکنواخت و محکم به لب بالایی، درست زیر سوراخ های بینی تان، از عطسه کردن جلوگیری کنید. این روش واقعأ جواب می دهد، اما فقط به طور موقت!

-آهسته عطسه کنید. تمرین کنید که بی صدا عطسه کنید.

-صورت تان را از افراد دم دستتان برگردانید. اگر نشسته اید، سعی کنید به طرف زمین خم شوید. هم چنین می توانید در تاخوردگی آرنج تان که از گیر کردن این ذرات ناپاک روی دست شما با پاشیده شدن آنها روی دیگران جلوگیری می کند، عطسه کنید..

-اگر دچار عطسه های پی درپی شدید، به خودتان اجازه ی خروج از اتاق را بدهید و بعد از فروکش کردن عطسه ها مجددا بازگردید (در این حالت شما فرصتی برای جمع و جور کردن خودتان هم پیدا می کنید).

-اگر راه دیگری نداشتید و برای مواجهه با یک عطسه بی شک مجبور به استفاده از دستمال سفره ی خود شدید، دستمال سفره را به داخل تا کنید و سپس دستمال تاشده را دولا کنید، به صورت یک دستمال غیر قابل استفاده، و برای درخواست دستمال سفره جایگزین به خدمتکار علامت دهید. به او بگویید که مجبور شدید از دستمال سفره برای هدف شخصی خود استفاده کنید؛ به طوری که این دستمال دیگر قابل استفاده نیست

سوءهاضمه

سوءهاضمه دو معنا دارد. از نظر ادبی، این کلمه به ناراحتی جسمی ایجادشده از آن چه خورده اید، اشاره دارد. به طور خیلی عامیانه تر، سوءهاضمه تنها مترادف مؤدبانهای برای «باد گلو زدن» است. برای هر کسی که گاهی پیش می آید که باد گلو بزند، اما این کار در یک مراسم رسمی، مخصوصا اگر سر میز غذاخوری نزدیک یک بلندگو نشسته باشید، ممکن است واقعا شرم آور باشد!

اگر وقت شام یا موقع صرف غذا احساس کردید به زودی بادگلو خواهید زد، از دستمال سفره ی خود برای پوشاندن دهان تان استفاده کنید، سرتان را به طرف دیگر بچرخانید و از لذت ایجاد صدایی که تنها یک بچه ی هشت ساله را شاد می کند، خودداری کنید. بلند و باصدا باد گلو زدن، یک مهارت اکتسابی است که می تواند در نتیجه ی بی صدا باد گلو زدن اصلا یاد گرفته نشود. اگر در حال صحبت با کسی هستید و به ناگاه یک باد گلوی غیرمنتظره وسط حرف شما می پرد، فقط بگویید معذرت میخواهم» و مستقیم سر موضوع گفتگوی خود بروید. هر داستانی که به هر تلاشی از خودتان می سازید تا از زشتی آن پیشامد بکاهد، تنها اوضاع را بدتر می کند.

بدن انسان که مستعد تولید گاز است، هیچ گاه خود را برای باد گلو زدن محدود نمی کند. اگر به خاطر شدت و تکرار چنین پیشامدهایی آزردہ خاطرید، به راحتی به خودتان اجازه ی خروج از مهمانی را بدهید تا وقتی که دستگاه گوارش ش ما آرام گیرد. اگر یکدفعه و به طور اتفاقی گازی را خارج کردید، این طور وانمود نکنید که کسی صدای آن را نشنیده است. فورا بگویید «معذرت میخواهم», محتاط باشید، از جایتان بلند شوید و بیرون بروید. همه انسان هستند و مسلما گهگاهی چنین لحظاتی را خواهند داشت.

حالت تهوع

واژه ی ماشین زدگی به یک دلیل اختراع شد؛ درست به همان دلیلی که این پاکتهای سفید کوچک در کیسه های صندلی های هواپیما وجود دارد. مردم هر چند وقت یک بار مریض می شوند و گه گاهی حتا مبادی آداب ترین فرد جهان مجبور است که شیرینی هایش را بالا بیاورد.

من حرکت سریع به سوی توالت و پایان دادن به ناراحتی تان در مکانی کاملا خصوصی را پیشنهاد می کنم. مطمئنا بعد از به دست آوردن آرامش و ملحق شدن به گروه، دلیلی برای گزارش دادن ماجرایتان ندارید.

در اتومبیل برای مطلع کردن راننده از وضعیت حال تان بسیار رک و راست باشید. من به راحتی گفتن این جمله که «بزن کنار، مجبورم بالا بیارم» را توصیه می کنم. هر جمله ی دیگری احتمال دارد سوء تعبیر شود و درست فهمیده نشود.

به عنوان حرف آخر، وقتی در محیطی گیر میافتید و دچار اثرات تخریبی مشکلی که برایتان پیش آمده می شوید، صورت تان را از گروه بگردانید، یک دستمال سفره یا دستمال کاغذی بردارید و مطمئن باشید که دیگران شما را درک می کنند


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.