پرتره‌های بیماران از بیمارستان روان‌پزشکی بدنامی در بریتانیا در قرن نوزدهم

0

‌ این عکس‌ها چهره بیمارانی را نشان میدهد که در بیمارستان سلطنتی بیتلم در لندن – که یکی از بدنام‌ترین بیمارستان روانپزشکی بریتانیا در قرن نوزدهم به شمار می‌رفت- تحت درمان قرار گرفتند.

عکاسی به نام هنری هیرینگ از تعداد زیادی از بیماران بتلم عکس گرفت تا چهره آنها را برای شواهدی از وضعیت سلامت روان آنها بررسی کند.

الیزا جوزولین، در سال 1856 بستری شد –  مالیخولیا حاد:


استر هانا استیل، در سال 1858 بستری شد -مانیا و هذیان مزمن:

هیرینگ امیدوار بود با استفاده از مطالعه قرن نوزدهمی فیزیوگنومی چهره، که به عنوان چهره‌خوانی نیز شناخته می شود، بیماری‌های روانی مختلف بیماران را در عکس‌ها شناسایی کند.

اطلاعات کمی در مورد برخی از بیماران در پرتره‌های هیرینگ وجود دارد. این در حالی است که افراد دیگری نیز در عکس‌ها شناسایی شده اند که نام بیماری آنها ذکر شده است.

الیزا کمپلین، در سال 1857 بستری شد، با تشخیص شیدایی حاد:

هنرمند مشهور ریچارد داد، در هنگام نقاشی تصویر. او پس از کشتن پدر، معتقد بود شیطان است و در بیتلم پذیرفته شد.

جان بیلی و پسرش توماس، هر دو در سال 1858 با مالیخولیا حاد بستری شدند.

الیزا گریفین در سال 1855 بستری شد- مانیای حاد

ویلیام توماس گرین، در سال 1857 بستری شد – با تشخیص مانیای حاد

دو زن ناشناس با تشخیص شیدایی حاد.

در آن زمان بیمارانی که به خاطر مشکلاتی مانند افسردگی پس از زایمان، اعتیاد به الکل، زوال عقل پیری، و حتی برای شرایط اجتماعی مانند خیانت، دیوانه پنداشته می‌شدند و بستری می‌شدند کم نبود.

بدلم – Bedlam

بیمارستان سلطنتی بتلم Bethlem اولین موسسه بهداشت روانی بود که در اروپا راه اندازی شد. و از زمان تأسیس آن در سال 1247، موضوع کتاب‌ها و فیل‌ های ترسناک متعدد بوده است.

فانی بارت، در سال 1858 بستری شد – با تشخیص شیدایی متناوب

کاپیتان جورج جانستون، در سال 1846 – بستری به دلیل شیدایی – او به تقل هم اعتراف کرد:

برای سال‌ها، بیمارستان سلطنتی بتلم محل شرایط غیرانسانی بود.

کلمه Bedlam در زبان انگلیسی به معنای هیاهو و سردرگمی است و لقبی است که با کمی تغییر از نام اصلی بیمارستان گرفته شده.

در قرن 18 و 19، بیماران به عنوان درمان در حمام های سرد غوطه‌ور می شدند.

هریت جردن، در سال 1858 بستری شد و با تشخیص شیدایی حاد تشخیص داده شد.

یکی از ناراحت‌کننده‌ترین درمان‌ها که توسط پدربزرگ چارلز داروین، اراسموس داروین ابداع شد، درمان چرخشی نام داشت و شامل قرار دادن بیمار بر روی صندلی معلق در هوا بود که برای ساعت‌ها به اطراف چرخانده می‌شد.

یکی از جنبه های بدنام Bethlem در دسترس بودن آن برای عموم بود. این یک جاذبه محبوب لندن بود و مشتریان ثروتمند برای دیدن بیماران بیمارستان یک شیلینگ پرداخت می کردند!

منیع عکس‌ها: News Dog

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.