چگونه در کسی تأثیر عمیق و ماندگار بگذاریم؟

0

اغلب مردم این گفته را شنیده اند که: «برای ایجاد اولین تأثیر در مردم فرصت دومی وجود ندارد.» اگرچه ممکن است همیشه این جمله را تصدیق نکنید، اما اغلب مردم در عرض اولین دقایق ملاقات با یک شخص، درباره ی شخصیت او قضاوت می کنند. درواقع ظاهر و رفتار، تصویری کلی از شخصیت و توانایی های فرد می سازد.

رفتار شایسته و برخورد با ملاحظه بسیار مهم است. این نکات سال ها پیش هنگام صرف غذا سر میز غذای مادرتان هم مهم بودند و امروز نیز اگر انتظار بسته شدن یک قرارداد کاری یا تأثیرگذاری مثبت و آسان بر دیگران در گردهمایی های اجتماعی را دارید، همچنان مهم و حیاتی هستند. مردم هنوز در حال نظاره کردن رفتارهای شما هستند، اما این نظاره ممکن است برای شما خیلی گران تمام شود. قضاوتی که دیگران در مورد شما می کنند شاید بر آینده ی شما تأثیر بگذارد.

باید نشان دهید آن چه را که شایسته است درک می کنید و به تأثیری که ایجاد می کنید، اهمیت می دهید. اغلب اوقات این رفتار شماست که می تواند رابطه با کاری را ایجاد یا خراب کند. در این جا چند نکته برای کمک به شما در ایجاد یک تأثیر خوب آورده ام:

-برای موفقیت لباس بپوشید. گرچه این گفته پیش پا افتاده به نظر می رسد، اما آن چه می پوشید به دیگران القا می کند چه کسی هستید. بنابراین اگر قصد دارید فرد جدیدی را در شرکت تان ملاقات کنید مسلما جرئت نمی کنید با شلوار راحتی و دمپایی لاانگشتی راهی شوید و یادتان باشد که بهداشت شخصی تان به اهمیت آن چه می پوشید است.

-خوش قول باشید. دیر رسیدن سر اولین قرار ملاقات اثر بدی می گذارد. اگر تاخیر داشتید فراموش نکنید که معذرت خواهی کنید. اگر اشتباه شما بوده، پس آن را بپذیرید.

-خودتان را با اعتماد به نفس نشان دهید. راست بایستید، لبخند بزنید، دست بدهید، ارتباط چشمی برقرار کنید. به واسطه ی چنین کارهایی همچون فردی عمل خواهید کرد که رفتار شایسته ای دارد

– مطمئن شوید آن چه می گویید مؤدبانه و مثبت است. کلمات شما به وضوحی باورنکردنی نشان میدهد که چه کسی هستید. فراموش نکنید که توهین نکنید و از بیان جوکهای زننده، بدگویی و شایعه پراکنی پرهیز کنید. شایعات وقتی حول و حوش اطلاعات جالب و مثبت باشد، ممکن است سرگرم کننده باشد؛ اما هنگامی که شخصیت و آبروی انسان دیگری را در معرض خطر و نابودی قرار می دهد یا خوار می کند، بسیار خطرناک است.


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.