کلید موفقیت فروشگاه‌های فیزیکی کتاب آمازون

2

برخی‌ها یک زمانی تصور می‌کردند که با معرفی کیندل و سایر گجت‌های کتابخوان و نیز رواج کتاب‌‌های الکترونیک، بازار کتاب‌های کاغذی روتین برچیده خواهد شد یا بسیار افت خواهد کرد.

اما الان یک دهه از زمان شروع فراگیر کتاب‌های الکترونیک گذشته و طبق آخرین برآوردها فروش کاغذی کتاب از فروش الکترونیک هنوز بیشتر است.

همان طور که احتمالا می‌دانید حتی خود آمازون هم چند وقتی است کتابفروشی کتاب‌های کاغذی باز کرده و تا حالا ۷ کتابفروشی باز کرده است.

اما نکته جالبی که در این فروشگاه‌ها به چشم می‌خورد، این است که:

۱-خریدار و علاقه‌مند کتاب با ورود به این کتابفروشی‌ها با توده‌ها و تل‌های کتاب‌های روبرو نمی‌شود و به جای اینکه قفسه و پیشخوان‌های مرتب‌‌شده کتاب را می‌بینید که با هوشمندی کاور یا روجلد کتاب‌ها رو به بیرون است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

۲-به علاوه چینش کتاب‌های در این کتابفروشی‌های آمازون در هماهنگی کامل با میزان فروش و محبوبیت کتاب‌های در کتابفروشی آنلاین آمازون است.

۳- یک چیز جالب دیگر هم این است که وقتی خریداران قیمت یک کتاب را مثلا با اسکن کردن QR کد آن چک می‌کنند، بلافاصله به جای یک قیمت ثابت، فهرستی از قیمت‌ها شامل قیمت فروش کتاب در صورت عضویت در آمازون پرایم به او ارائه می‌شود و به این ترتیب حتی خریدار می‌تواند یک کتاب را ۱۵ دلار تخفیف تهیه کند.

هر سه این موارد چیزهای خیلی پیچیده‌ای نیستند، اما رعایت همین موارد ساده، بر میزان فروش تأثیر بسیار زیادی می‌گذارند.

منبع

   
2 نظرات
  1. سپیده می گوید

    این بخاطره اینه که میانسال ها رابطه ای قوی با دنیای دیجیتال ندارن، نسل جدید که کمتر کتابخان هستند و اون کتاب هایی هم که بخوان بخونن یا ای بوک می خونن یا اسکن می کنن بعد می خونن! نسل که عوض بشه کتاب های کاغذی مشتری نداره و بهتر برای جنگل ها

  2. Reza می گوید

    سلام
    الان تو این اوضاع کرونا کتابخانی دیجیتال و فروشگاه های آنلاین بیشتر از قبل اهمیت خودشون رو نشون میدن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.