امروز گلکسی نوت ۸ معرفی می‌شود؛ آیا فبلت پرچم‌دار جدید سامسونگ تلافی می‌کند؟

0

امروز سامسونگ در مراسمی موسوم به Unpacked واقع در شهر نیویورک فبلت پرچم‌دار خود را رونمایی می‌کند و به شایعات چندین ماهه و شاید یک ساله پایان می‌دهد. این مراسم ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران آغاز می‌شود.

سامسونگ تا کنون هیچ‌یک از مشخصات یا شایعات پیرامون گلکسی نوت ۸ را تایید نکرده است اما از تصاویر و اطلاعات درز کرده به بیرون؛ تقریبا معلوم است فبلت جدید این شرکت چه ویژگی‌هایی دارد. احتمالا گلکسی نوت ۸ از نظر طراحی بسیار شبیه به گلکسی اس ۸ است و از همان پردازنده‌های این گوشی استفاده می‌کند. صفحه‌نمایش فبلت جدید سامسونگ بزرگ‌تر و شاید اندازه‌ای ۶.۳ اینچی داشته باشد.

مهم‌ترین ویژگی گلکسی نوت ۸ که انتظار داریم امروز رونمایی شود؛ دوربین دوگانه آن است که می‌تواند به تنهایی و یک تنه هیجان زیادی به مراسم رونمایی این فبلت بدهد. برای اولین بار است که شرکت سامسونگ می‌خواهد از یک دوربین دوگانه روی یک گوشی پرچم‌دار خود استفاده کند. قلم S Pen نیز قابلیت‌هایی بیشتر از قلم گلکسی نوت ۷ خواهد داشت.

۶ گیگابایت حافظه رم، ۶۴ تا ۱۲۸ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی، باتری ۳۳۰۰ میلی‌آمپر و اندروید نوقا ۷.۱ از دیگر مشخصاتی هستند که سایت‌های مختلف انتظار دارند روی گلسی نوت ۸ مشاهده کنند.

بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند گلکسی نوت ۸ برای تلافی و جبران شکست بزرگ گلکسی نوت ۷ طراحی و تدارک شده است و این فبلت برای سامسونگ بسیار اهمیت دارد. در یک سال اخیر؛ این شرکت بخشی از بازار فبلت‌ها را از دست داد و حتا اعتبار برند «گلکسی نوت» و اعتماد مردم به آن خدشه‌دار شد. در یک سال گذشته، بارها خبرهایی درباره بایگانی سری «گلکسی نوت» شنیده شد و این احتمال می‌رفت سامسونگ فبلت پرچم‌دار خود را با برند دیگری روانه بازار کند چون «گلکسی نوت» دیگر یک برند سوخته است.

اما اکنون شاهدیم که سامسونگ دوباره می‌خواهد به استقبال خطر برود چون به چیزی فراتر از یک رونمایی باشکوه یا فروش بالا می‌اندیشد و می‌خواهد از آبروی خود و گلکسی نوت دفاع کند. پس حتا اگر همه مشخصات سخت‌افزاری و قابلیت‌های نرم‌افزاری گلکسی نوت ۸ به همراه تصاویر آن لو رفته باشند؛ باز هم مراسم Unpacked امروز سامسونگ توجه همگان را به خود معطوف می‌کند.

 

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.