هواوی با پشت سر گذاشتن اپل؛ دومین فروشنده بزرگ گوشی تلفن همراه دنیا شد

0

براساس گزارش‌های منتشرشده از بازار گوشی‌های موبایل در سه ماهه دوم امسال؛ اپل با فروش ۴۱ میلیون گوشی و هواوی با فروش ۳۸ میلیون گوشی دومین و سومین فروشنده بزرگ تلفن همراه در دنیا هستند. اما این تمام ماجرا نیست و تحقیق‌های جدیدی که صورت گرفته نشان می‌دهد میزان فروش هواوی در ماه‌های ژوئن و جولای بیشتر از اپل بوده است.

موسسه Counterpoint در تحقیق جدیدی که انجام داده است؛ می‌گوید فروش گوشی‌های تلفن همراه هواوی در ماه اوت به طور یقین بیشتر از اپل است. آمار و ارقام صحیحی از فروش شرکت‌ها در ماه اوت هنوز منتشر نشده است اما می‌توان اطمینان داشت که فروش هواوی از اپل بیشتر بوده است. بنابراین؛ هواوی را می‌توان پس از سامسونگ به عنوان دومین فروشنده بزرگ گوشی تلفن همراه دنیا دانست.

هواوی یک شرکت بزرگ چینی عرضه‌کننده گوشی‌های تلفن همراه است که در سه چهار سال اخیر رشد چشمگیری داشته و توانست در بازارهای جهانی فروش بالایی را به دست بیاورد. چند وقت پیش؛ مدیرعامل این شرکت طی یک اظهارنظر جنجالی مدعی شد که هواوی به‌زودی اپل را پشت‌سر خواهد گذاشت.

در گزارش‌ Counterpoint آمده فروش آیفون ۷ و ۷ پلاس در ماه جولای با اختلاف زیاد نسبت به رقبا در جایگاه اول است. نزدیک به ۷ درصد کل گوشی‌های به فروش رفته در سراسر دنیا را آیفون ۷ و ۷ پلاس تشکیل می‌دهند. پس از این دو گوشی، گوشی‌های Oppo R11 و A57 و گلکسی اس ۸ قرار دارند. جالب است نامی از هواوی در میان ده گوشی پرفروش دنیا نیست.

هواوی برعکس اپل و سامسونگ روی یک یا دو گوشی خاص و پرچم‌دار تمرکز ندارد و مدل‌های مختلفی با رده قیمتی متنوع برای بازارهای جهانی عرضه کرده و همین موضوع باعث شده در جبهه‌های مختلف بازار رقابت و فروش داشته باشد. در سال‌های اخیر گوشی‌های Mate 8 و Mate 9 به علاوه Honor 5X و ۶X و ۸ از هواوی فروش بسیار خوبی داشتند.

پیش‌بینی می‌شود با عرضه آیفون ۸ و شروع فروش آن در سراسر جهان؛ دوباره اپل بتواند جایگاه دوم پرفروش‌ترین شرکت گوشی تلفن همراه را تصاحب کند ولی این موضوع موفقیت هواوی را کتمان نمی‌کند.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.