توییتر در آستانه دو برابر کردن ارسال کاراکترها و رساندن کاراکترهای مجاز به ۲۸۰

0

خیلی وقت‌ها، محدودیت ۱۴۰ کاراکتری توییتر آزارمان داده است. گرچه فلسفه توییتر ارسال نوشته‌های کوتاه است و اگر این محدودیت وجود نداشته باشد، به باور خیلی‌ها، دیگر توییتر، توییتر نخواهد بود، اما خیلی‌ها در طول سال‌ها این سؤال را مطرح کرده‌اند که چرا به کاربران نباید کمی کاراکتر بیشتری برای هر توییت داده شود.

خوشبختانه دیروز بعد از مدت‌ها شایعه مبنی بر اینکه توییتر در پی افزایش کاراکترهای مجاز است، اعلام شد که توییتر در حال آزمایش ۲۸۰ کاراکتری کردن توییت‌ها است.

در وبلاگ توییتر نوشته شده که بررسی‌ها نشان داده است که ۹ درصد کل توییت‌های انگلیسی دقیقا ۱۴۰ کاراکتر هستند و این نشان می‌دهد که کاربران زیادی با بارها ویرایش توییت‌های کمی طولانی خود، آنها را به زحمت به ۱۴۰ کاراکتر می‌‌رسانند.

البته این تغییر خوب، تنها مشمول زبان‌هایی خواهد شد که کاربرانش در رنج هستند. کاربران شرق آسیا با کاراکترهای کمتری می‌توانند منظور خود را برسانند. مثلا طول متوسط توییت‌های ژاپنی‌ها تنها ۱۵ کاراکتر است و فقط ۰.۴ درصد توییت‌ها به ۱۴۰ کاراکتر می‌رسند.

به هر حال به نظر می‌رسد که ۲۸۰ کاراکتری شدن توییت‌ها، ابتدا در مورد توییت‌های انگلیسی اعمال خواهد شد و بعد به زبان‌های دیگر تسری خواهد یافت.

فعلا البته در توییتر چه به زبان انگلیسی و چه به زبان فارسی، همان محدودیت ۱۴۰ کاراکتری حکمفرماست و ما امیدواریم که این تغییر مثبت خیلی زود در مورد زبان فارسی اعمال بشود.

به گمان من هم همین ۲۸۰ کاراکتر بسیاری از مشکلات را از بین می‌برد.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.