چگونه پر انرژی باشیم و انرژی خود را در طول روز حفظ کنیم؟

0

ایدهٔ انرژی‌زای شماره ۱: همچون یک کودک خوب بخوابید

«امیدوارم خواب همچون ملافه‌ای نرم شما را نوازش دهد، هر نگرانی و اضطرابی را محو کند و به شما یادآور شود که فقط این لحظه را عزیز و مغتنم بدارید.»

جِب دیکرسون(۱)

بسیاری از ما در حالی به خواب می‌رویم که افکار زیادی از ذهنمان می‌گذرد. مغزمان تمام حوادث روز را تجزیه‌وتحلیل می‌کند؛ حتی برنامه‌ریزی می‌کند که فردا چگونه خواهد بود و برای آنچه به‌خوبی انجام نداده‌ایم یا به آن دست نیافته‌ایم استرس پیدا می‌کند. به این ترتیب، تعجبی هم ندارد زمانی‌که از خواب بلند می‌شویم احساس می‌کنیم شارژ نشده‌ایم و تجدیدقوا نکرده‌ایم.

یک ایدهٔ عجیب:

زمان خاصی را درنظر بگیرید (بهترین زمان حداقل دو ساعت قبل از وقت خواب است). در این زمان، تمام افکار ناتمام و نصفه‌کارهٔ خود را تمام کنید. از کارهایی که فردا باید انجام دهید فهرستی تهیه کنید، در صورت لزوم با دوستی صحبت کنید، نکاتی را در دفتر یادداشت روزانه‌تان بنویسید و دربارهٔ کارهایی که باید انجام دهید تصمیم بگیرید.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

جسور و بی‌باک باشید، بی‌شک بعد از هفت تا هشت ساعت استراحت می‌توانید از عهدهٔ هر کار و هر چیزی برآیید. سپس با لبخند و اطمینان به اینکه همه‌چیز به‌خوبی پیش می‌رود به خواب بروید؛ درست شبیه یک کودک.

برای اطلاعات بیشتر به منابع زیر مراجعه کنید:

● سایت: www.SleepFoundation.org

● کتاب خواب عمیق با فکری آزاد، هفت روش برای خوب خوابیدن در طول شب، نوشتهٔ دکتر بَری کراکو(۲)

تجربه و نظر شخصی خودم:

برای تمام چیزهای خوب در زندگی‌ام قدردان و سپاسگزار هستم. من بی‌صبرانه منتظرم که با انرژی و قوای بیشتر از خواب بیدار شوم و برای شروع‌کردن روز آماده شوم.

ایدهٔ انرژی‌زای شماره ۲: یک لیوان آب بنوشید

«آب تنها نوشیدنی یک فرد عاقل است.»

هنری دیوید تورو(۳)

آیا شما فاقد انرژی لازم برای سپری کردن روز هستید؟ آیا افکار و ذهنتان آشفته و گنگ است؟ اقدامات زیادی به ازبین‌بردن این علائم کمک می‌کند، اما در بیشتر موارد، نوشیدن آب فراوان می‌تواند بلافاصله نحوهٔ احساس و عملکرد شما را بهبود ببخشد. خودتان را وادار کنید که در طول روز آب بیشتری بنوشید. آن‌گاه به تفاوتی که ایجاد می‌کند توجه کنید. هیچ نوشیدنی دیگری به‌خوبی آب نمی‌تواند به بدنتان نشاط و طراوت ببخشد.

نکاتی که باید درنظر داشته باشید:

● تمام سلول‌های بدن شما، از سر تا نوک انگشتان پا به آب نیاز دارد. اگر به‌اندازهٔ کافی آب ننوشید، مغزتان نمی‌تواند به‌خوبی عمل کند و احتمالاً شما سردرد و نشانه‌های آزاردهندهٔ دیگری را تجربه خواهید کرد.

● بعضی اوقات تشنگی خودش را در غالب گرسنگی نشان می‌دهد؛ بنابراین میزان نوشیدن آبتان را افزایش دهید و ببیند آیا اشتها و میلتان به غذا کمتر می‌شود یا نه. برای اینکه آب طعمی متفاوت داشته باشد می‌توانید به آن لیموترش، خیار یا عصارهٔ آب‌میوه اضافه کنید.

از این روش ساده برای به‌دست‌آوردن مزایای فوق‌العادهٔ سلامتی همچون کاهش وزن، بهره‌مندی از شفافیت و وضوح ذهن، انرژی بیشتر، پوست سالم و… استفاده کنید و از دستاوردهای خود لذت ببرید!

برای اطلاعات بیشتر به منابع زیر مراجعه کنید:

● سایت: www.AllAboutWater.org

● سایت: www.health-benefit-of-water.com

تجربه و نظر شخصی خودم:

همان‌طور که یک لیوان آب می‌خورم از احساس نشاط و شادابی‌ای که بدنم را فرامی‌گیرد لذت می‌برم. آب خوردن بلافاصله به من انرژی می‌بخشد!

ایدهٔ انرژی‌زای شماره ۳: با یک حیوان خانگی بازی کنید

«حیوانات دوستانی بسیار خوشایند و سازگارند، آن‌ها هیچ سؤالی نمی‌پرسند و هیچ انتقادی را هم رد نمی‌کنند.»

جرج الیوت(۴)

زمان‌هایی را که با حیوان خانگی‌مان می‌گذرانیم برایمان اوقاتی بسیار لذت‌بخش‌اند.

بر اساس تحقیقات، صاحبان حیوانات خانگی فشارخون پایین‌تر و میزان کلسترول کمتری دارند. مراقبت از یک حیوان خانگی باعث کاهش استرس و تنش و افزایش احساس شادی می‌شود. حیوانات خانگی عشق بی‌قیدوشرط را به ارمغان می‌آورند.

برای اطلاعات بیشتر به منابع زیر مراجعه کنید:

● سایت: www.PetFinder.com

● سایت‌های: Pets.WebMd.com/default.htm

تجربه و نظر شخصی خودم:

وقت‌گذراندن با حیوانات برایم شور و نشاط به همراه می‌آورد.

راکی، لاک‌پشتمان، که با برگهٔ کاهو در حال فرارکردن است

ایدهٔ انرژی‌زای شماره ۴: از کالری نهفتهٔ سالاد برحذر باشید

«یک ظرف سالاد می‌تواند بیش از ۳۰۰۰ کالری داشته باشد. سستان را کنار آن سفارش دهید و قبل از هر بار خوردن سالاد چنگالتان را در آن فروببرید.»

امی کالور(۵)

مجرمان اصلیِ تبدیل‌کردن سالاد به یک غذای پرکالری، کروتُن (نان خشک مکعبی‌شکل و کوچک)، پنیر، گوشت و سس سالاد است. اگر لازم است با سالادتان گوشت بخورید، می‌توانید تکه‌های نازک گوشت بوقلمون را درون سالاد بریزید. من دوست دارم یک مشت مغز میوهٔ خشک خام و بی‌نمک را به‌عنوان پروتئین به سالادم اضافه کنم. البته برای داشتن غذایی لذیذ و سالم می‌توانید چندتکه آووکادوی تازه را به سالادتان اضافه کنید.

یک ایدهٔ غیرعادی و عجیب:

همان کاری را انجام دهید که دکتر اوز انجام می‌دهد!

از شب قبل یا از صبح زود، ۹ عدد گردو را داخل کمی آب قرار دهید (می‌توانید آن‌ها را در ظرفی دربسته قرار دهید). هنگام ناهار، آبی، که شامل آب به اضافهٔ روغن گردوست، سس سالاد شما خواهد بود! خودِ گردوها هم برای روی سالاد شما عالی هستند.

این هم سالاد سالم و ایده آل من

برای اطلاعات بیشتر به منابع زیر مراجعه کنید:

● کتاب سبک زندگی سالم، نوشتهٔ اِمی کالور

● کتاب غذای خوب زندگی خوب، نوشتهٔ آلن مکفریش(۶)

تجربه و نظر شخصی خودم:

من از خلق یک سالاد خوب و سالم لذت می‌برم!

چگونه پر انرژی باشیم

‌‫تمام روز شارژ باشیم!‌‫: ۱۰۰ روش برای بالا بردن قوا و انرژیتان
نویسنده : سید هافمن
مترجم : عطیه رفیعی
ناشر: هورمزد
تعداد صفحات : ۲۰۵ صفحه

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.