تشدید نگرانی‌ها از کمبود آیفون X در بازار: تنها سه میلیون گوشی برای فروش در ماه نوامبر آماده می‌شود

1

سایت KGI گزارش داده است تا سوم نوامبر که عرضه رسمی آیفون X آغاز می‌شود؛ احتمالا ۲ الی ۳ میلیون گوشی آماده فروش باشد. در حالی که اپل همیشه در هفته اول فروش آیفون پرچم‌دار خود؛ ۱۰ میلیون گوشی فروخته است.

آیفون‌های سری ۸ وارد بازار شدند و در حال فروش هستند اما همه نگاه‌ها به آیفون X است. در این چند ماه؛ خبرها و گزارش‌های زیادی نشان دادند اپل در آماده‌سازی و تولید گوشی‌های آیفون X با مشکل روبرو است.

طراحی این گوشی به طور کامل با آیفون‌های قبلی متفاوت شده است. برد مدار چاپی آن از فناوری‌ها و پیچیدگی‌های طراحی منحصربه‌فردی مانند استفاده از آنتن‌های موبایل‌ها سود می‌برد. دوربین واید و پروژکتور نقطه‌ای مادون قرمز دیگر اجزایی هستند که در آیفون جدید به چشم می‌خوردند و اپل برای تامین آن‌ها دچار مشکل شده است.

سایت‌های متعددی گزارش دادند اپل در تولید و تامین قطعات آیفون X مشکل دارد. برخی سایت‌های از سنسور سه بعدی به عنوان محصول گلوگاه تولید آیفون X نام می‌برند اما سایت KGI به پروژکتور نقطه‌ای و برد مدار چاپی اشاره می‌کند و می‌گوید قطعات دیگر زمان تولید کوتاه‌تری دارند و تعداد بیشتری ازشان به دست اپل می‌رسد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

مینگ چی کو؛ تحلیل‌گر نام آشنای سایت KGI می‌گوید برد مدار چاپی آیفون X بسیار حساس و خاص است چون باید برای آنتن‌های گوشی به دقت طراحی شود و انواع آزمایش‌های مورد نیاز برای تاییدیه را بگذراند.

اپل با یکی از تامین‌کنندگان عمده خود به نام Murata قرار گذاشته بود، تعداد زیادی PCB برای او آماده کند اما این شرکت نتوانست درخواست‌های اپل را به موقع بدهد. به همین خاطر؛ یکی دیگر از تامین‌کنندگان برد آیفون X کار طراحی و تولید PCB را آغاز کرده است که احتمالا به ماه‌های اول پس از عرضه این گوشی برسند.

سایت KGI گزارش می‌دهد مشکلات مربوط به تولید پروژکتور نقطه‌ای آیفون X حل شده و از این قطعه به تعداد نیاز دست اپل می‌رسد.

نگرانی‌ها از بابت کمبود گوشی آیفون X در بازار طی روزها و هفته‌های اول از آن رو است که همیشه آیفون‌های پرچم‌دار اپل در هفته اول فروش بسیار بالا و بعضا ۱۰ میلیونی داشتند.

با گزارش‌های فراوانی که درباره تامین قطعات آیفون X منتشر شده است؛ احتمالا خریداران این گوشی در روزهای ابتدایی عرضه آن به مشکل برخورد کرده و باید منتظر بمانند. همین‌طور؛ فروشگاه‌های خرده‌فروشی آیفون X نیز در تامین درخواست‌های خریداران معطل می‌شوند.

البته؛ سایت KGI برآورد می‌کند با شروع ماه نوامبر؛ برخی از مشکلات تولید قطعات آیفون X از جمله PCB رفع شده و سرعت تولید و مونتاژ این گوشی افزایش یابد. با این حال؛ تصور نمی‌شود بیشتر از ۳ میلیون گوشی برای هفته اول آماده فروش باشند.

پیش‌بینی می‌شود؛ اپل در فصل آخر سال؛ ۲۵ الی ۳۰ میلیون آیفون بفروشد در حالی که همیشه در این بازه زمانی ۳۰ الی ۳۵ میلیون گوشی فروخته است. اما به نظر می‌رسد، فصل اول سال ۲۰۱۸ افزایش فروش ۵۰ درصدی را تجربه کند.

منبع

   
1 نظر
  1. علیرضا مهرجردی می گوید

    تشدید نگرانی ها از کمبودِ چیچی؟
    آب شیرین ؟ هوای پاک؟ غذای کافی برای بخش عمده ی جمعیت جهان؟؟
    مسخره ها!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.