تصاویری از آیفون X منتشر شده که نشان می‌دهند اپلیکیشن‌ها به طرز وحشتناکی زشت و بد اجرا می‌شوند

0

آیا اپلیکیشن‌ها روی آیفون X همان‌طور که انتظار داریم، خوب و زیبا اجرا می‌شوند؟ چندین عکس خلاف این موضوع را نشان می‌دهند.

آیفون X از یک صفحه‌نمایش لبه تا لبه با دقت تصویر و اندازه تصویر جدید استفاده می‌کند که بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است. برای کار با این گوشی لحظه‌شماری می‌کنیم اما شاید در ماه‌های اول یک چیزی توی ذوق ما بزند. ممکن است بسیاری از اپلیکیشن‌های ثالث روی این اسمارت‌فون بسیار زشت اجرا شوند.

اگر به عکس بالا دقت کنید؛ بازی Pokémon GO روی آیفون X اجرا شده است اما نوارهای مشکی زشتی در بالا و پایین صفحه‌نمایش دیده می‌شوند. چرا؟

آیفون X از فناوری Super Retina HD و نسبت تصویر ۱۸.۵:۹ استفاده می‌کند که با نسبت تصویر آیفون‌های قبلی و حتا آیفون‌های سری ۸ و ۸ پلاس متفاوت است. از آیفون ۵ به بعد شاهد نسبت تصویر ۱۶:۹ در صفحه‌نمایش‌های این گوشی بودیم و بسیاری از برنامه‌ها برای این نسبت تصویر طراحی شده‌اند.

بنابراین؛ برای اجرا روی آیفون X باید کمی کِش بیایند و بیشتر کشیده شوند. البته، این اتفاق روی گوشی‌های اپل تازگی ندارد و در هنگام معرفی آیفون ۵ نیز شاهد تغییر اندازه صفحه‌نمایش گوشی بودیم. آیفون‌های قبل از مدل ۵ همگی از نسبت تصویر ۴:۳ استفاده می‌کردند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

به طور طبیعی باید برنامه‌های iOS 11 بتوانند خودشان را با اندازه صفحه آیفون X مطابقت بدهند و در طول بزرگ‌تر شوند ولی ممکن است برخی از این اپلیکیشن‌ها تا هنگام عرضه این گوشی؛ برای این قابلیت به‌روزرسانی نشده باشند و در نتیجه شاهد نوارهای سفید و مشکی در بالا و پایین نمایشگر باشیم.

توسعه‌دهنده‌گان اپلیکیشن‌های iOS باید هرچه سریع‌تر دست به کار شوند و نسخه‌های جدیدی از برنامه‌های خود را برای سازگاری و تطابق با صفحه‌نمایش Super Retina HD آیفون جدید اپل منتشر کنند. احتمالا تا زمان عرضه آیفون X(سه نوامبر)، این مشکل روی بسیاری از اپلیکیشن‌ها رفع می‌شود ولی باز هم باید آمادگی داشت چندین برنامه به شکل زشت و نامانوسی اجرا شوند تا نسخه‌های به‌روزرسانی از راه برسند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.