گران‌ترین آیفون اپل در کمتر از چند دقیقه پیش‌خرید شد

0

صبح روز جمعه گذشته (۶ آبان)؛ پیش‌خرید آیفون X اپل آغاز شد و تنها در کمتر از ۱۰ دقیقه تمامی گوشی‌ها به فروش رفتند.

اپل اعلام کرد در پی هجوم کاربران برای پیش‌خرید آیفون X؛ موجودی عرضه شده روی سایت این شرکت به اتمام رسیده و میزان خریدها بیشتر از انتظار بوده است.

اپل در همان دقایق اول پیش‌خرید آیفون X؛ با مشکل سرور و حجم بالای ترافیک روی سایت خود مواجه شد. گزارش شده است در انگلیس؛ تمام گوشی‌های پیش‌فروش شده برای ۳ نوامبر در سال ۸:۱۰ صبح به اتمام رسیده است. همچنین؛ لیست انتظار برای خرید آیفون در ماه اول چندین بار تمدید شده است.

در حالی شاهد استقبال از خرید آیفون X هستیم که این گوشی؛ گران‌ترین آیفون تاریخ اپل است و انتظار می‌رفت کاربران حاضر نشوند به ازای آن هزار دلار پول بدهند. از سوی دیگر؛ فروش گوشی‌های آیفون ۸ و ۸ پلاس مطابق انتظار نبوده و باعث نگرانی اپل شده است.

تقاضا برای آیفون X که آماده نیست؛ عدم فروش آیفون ۸ که آماده است

در روزهای ابتدایی شروع فروش آیفون‌های ۸؛ ابدا شاهد شور و شوق کاربران برای خرید آیفون‌های جدید نبودیم. این موضوع؛ گمانه‌زنی برای هجوم کاربران به سوی آیفون پرچم‌دار اپل را افزایش داد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

پیش‌خرید آیفون X از ۶ آبان و فروش رسمی آن در بازار از ۱۲ آبان ماه آغاز می‌شود. از زمان معرفی آیفون X؛ گزارش‌های زیادی منتشر شده که نشان می‌دهند اپل در تامین این گوشی برای بازار در روزها و هفته‌های ابتدایی به مشکل برخورده است.

استفاده از فناوری‌های جدید و فوق پیشرفته‌ای مانند سیستم تشخیص چهره، سنسورها و کیت‌های مرتبط با Face ID مانع بزرگ تولید انبوه آیفون X گزارش شده‌اند.

سایت KGI به نقل از «مینگ چی کو»؛ تحلیل‌گر ارشد مسایل اپل نوشته که در دو هفته ابتدایی شروع فروش آیفون X؛ اپل تنها ۲ الی ۳ میلیون گوشی آماده دارد در حالی که شاهد تقاضا برای خرید ۱۰ میلیون گوشی هستیم.

نشریه بلومبرگ نیز ادعا کرده بود؛ اپل کیفیت و حساسیت زیاد خود در تولید قطعات آیفون X و به‌خصوص سنسورهای تشخیص چهره Face ID را کاهش داده تا بتواند تعداد گوشی بیشتری برای ماه‌ اول فروش آن در انبار داشته باشد. البته؛ این ادعا توسط اپل به شدت تکذیب شد.

آماده کردن تعداد آیفون X بیشتر برای ماه‌های اولیه فروش این گوشی؛ تنها نیمی از نگرانی‌های اپل است. همان‌طور که گفتیم؛ نیمی دیگر به فروش پایین و تلخ گوشی‌های آیفون سری ۸ برمی‌گردد. اپل به دنبال یافتن استراتژی و راه‌حلی برای برون‌رفت از این مشکل است.

براساس اطلاعاتی که در دسترس است؛ آیفون‌های ۷ و ۷ پلاس در سه ماهه اول ۴۲ درصد کل فروش اپل را شامل شدند اما آیفون‌های سری ۸ تنها ۱۶ درصد تمام فروش این شرکت را به خود اختصاص دادند که بسیار نگران‌کننده است.

در چندین مطلب تحلیلی روی سایت یک پزشک؛ توضیح دادیم که این حرکت اپل همانند یک قمار بزرگ است که احتمالا در نهایت ختم به خیر می‌شود و می‌تواند این شرکت را از یک بحران موقت خارج کند.

فروش آیفون X از صبح ۱۲ آبان ماه به وقت محلی در فروشگاه‌های اپل سراسر جهان آغاز می‌شود. قیمت مدل ۶۴ گیگابایتی این اسمارت‌فون ۹۹۹ دلار و قیمت مدل ۲۵۶ گیگابایتی ۱۱۴۹ دلار در نظر گرفته شده است.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.