استیکرهای مرتضی ممیز همزمان با دوازدهمین سالگرد او منتشر شدند

2

امروز، در مراسم دوازدهمین یادبود و سالگرد هنرمند بزرگ معاصر کشور؛ مرتضی ممیز؛ از استیکرهای تلگرام او به طور اختصاصی پرده‌برداری شد.

امروزه استیکرها به وفور از سوی کاربران در نرم‌افزارهای پیام‌رسان به‌ویژه تلگرام استفاده می‌شوند. استیکرهایی که غالبا نشان‌دهنده فرهنگ و کارکترهای بیگانه و حتا با الفاظ و جملات زشت و ناپسند هستند.

گاهی اوقات چندین دقیقه باید به دنبال یک استیکر مناسب باشیم و دست آخر استیکری را می‌فرستیم که نشان‌دهنده شخصیت ما نیست و هیچ مفهوم مشخصی را منتقل نمی‌کند.

طرح‌های ممیز در فضای مجازی

خوش‌بختانه، امروز باخیر شدیم در مراسم یادبود «مرتضی ممیز»؛ از استیکرهای او نیز رونمایی شده است و اکنون کاربران می‌توانند به راحتی این استیکرها را دانلود و روی تلگرام نصب کنند.

مرتضی ممیز؛ گرافیست و طراح بزرگ معاصر ما است که از او به عنوان پدر هنر گرافیک معاصر نیز یاد می‌کنند. بسیاری از گرافیست‌های مطرح سنتی و دیجیتال کنونی ما از شاگردان ممیز بودند. طراحی جلد صدها کتاب و پوستر را انجام داده است و کتاب‌ها و تالیفات زیادی در حوزه طراحی و تصویرگری دارد.

مرتضی ممیز متولد ۴ شهریورماه ۱۳۱۵ در تهران بود که ۵ آذرماه ۱۳۸۴ دار فانی را بدرود گفت.

حالا؛ برخی از کارکترها و طرح‌های این گرافیست بزرگ به صورت استیکر به درون دنیای مجازی راه پیدا کردند و پیش‌روی ما قرار دارند.

برای دانلود استیکرهای مرتضی ممیز می‌توانید به این لینک دانلود مراجعه کنید. کافی است در نرم‌افزار موبایل یا دسکتاپ تلگرام؛ این لینک را باز کرده و تایید کنید تا به طور خودکار استیکرهای ممیز به مجموعه استیکرهای دیگر شما اضافه شوند.

از استیکرها برای انتقال احساسات یا پیام‌های خود استفاده می‌کنیم و هر روز جلوی چشم ما هستند. پس؛ چه ایده‌ای بهتر از اینکه کارکترها و نقاشی‌های یک هنرمند ایرانی را برای دوستان‌مان بفرستیم و این‌گونه توجه آن‌ها را هم به این طرح‌ها و نقاش‌شان جلب کنیم.

   
2 نظرات
  1. علیرضا مهراد می گوید

    شما همیشه به روزید . چند سال است پیگیر مطالبتان هستم . کاری رو شروع کردین و ادامه میدین که شخصاً مراتب تشکر و احترام منو بر انگیخته.

  2. sohrab می گوید

    لوگوی شهرداری تهران رو هم ایشون طراحی کردند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.