بهترین فیلم های مرتضی احمدی به همراه خلاصه و معرفی و بیوگرافی

0

مرتضی احمدی بازیگر سینما و تلویزیون، صداپیشه و خواننده اهل ایران بود. به نوشته علی شیرازی او در چهار عرصهٔ «سینما، تلویزیون، رادیو و تئاتر» بازیگری صاحب سبک، در هنر دوبلاژ گوینده ای با یک صدای خاص و منحصر به فرد و نیز یادآور عصر طلایی دوبله در کشورمان بود. در نگارش کتاب هایش نیز نویسنده ای یکّه، خوش قلم و توانا نشان می داد. کتاب هایی که هر یک برآمده و چکیده ای از سال ها پرسه زدن و جدیت در یکی از عرصه های مورد علاقه و فعالیتش بودند. در هنر آواز و موسیقی نیز یکی از معدود خوانندگان سبک بیات تهران بود، به علاوه این که نام و صدایش در زمرهٔ انگشت شمار پیش پرده خوانان قدیم برده می شد. او کسی بود که از هر انگشتش هنری در حد کمال یا دست کم نزدیک به کمال یافتگی می بارید و خالق گنجینه ای از چند هنر گوناگون به شمار می رفت.احمدی در ۱۳۳۲ برای اولین بار در فیلمی به نام «ماجرای زندگی» به کارگردانی «نصرت الله محتشم» بازی کرد، از فیلم های دیگر او می توان به ستاره ها ۳: ستاره بود، کلاه قرمزی و پسرخاله، ناصرالدین شاه آکتور سینما و گراند سینما اشاره کرد.

فیلم کلانتری غیر انتفاعی

فیلم درباره یک کلانتری غیر انتفاعی است که وظیفه خود می داند امنیت محله، خصوصاً امنیت کودکان را تأمین کند. اما چگونگی انجام آن به محور اصلی فیلم تبدیل شده است. ماجرا درباره گروگانگیری توسط دو دوست نادانی است که خود را درگیر دردسرهای بزرگ می کنند…

فیلم کلانتری غیر انتفاعی به کارگردانی یدالله صمدی در سال ۱۳۸۷ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر کمدی می‌باشد. در این فیلم گوهر خیراندیش، علی سلیمانی، شهرام قائدی، فردوس کاویانی ، کیومرث ملک مطیعی، مرتضی احمدی، مهران رجبی، امیر جعفری، یدالله صمدی و پیمان ابدی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم جمشید مشایخی

در این مستند زندگی نامه استاد جمشید مشایخی را از زبان شاگردان و همکارانی چون عزت الله انتظامی، علی نصیریان، داوود رشیدی، حمید سمندریان… خواهید شنید.

فیلم جمشید مشایخی به کارگردانی امیرمهرتاش مهدوی در سال ۱۳۸۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر مستند و بیوگرافی می‌باشد. در این فیلم عزت الله انتظامی، حمید سمندریان، علی نصیریان، محمدعلی کشاورز، داوود رشیدی، هادی مرزبان، مرتضی احمدی و داریوش اسدزاده به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم جعبه موسیقی

داستان فیلم دربارهٔ پسربچه ای به نام علی است که به تازگی مادرش را از دست داده و با فرشته ای آشنا می شود. این آشنایی ماجراهایی را به دنبال دارد…

فیلم جعبه موسیقی به کارگردانی فرزاد موتمن در سال ۱۳۸۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر علمی تخیلی می‌باشد. در این فیلم رامبد جوان، نیکی کریمی، شاهرخ فروتنیان، مرتضی احمدی، نگار جواهریان، کیانوش گرامی، طناز طباطبایی، ارسلان قاسمی، جمشید گرگین و فرهاد بشارتی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم حالا چه شود

در کنار یک هتل بزرگ خانه ای قدیمی مثل یک وصله ناجور قرار دارد. مالکی درصدد خریدن خانه برمی آید، اما پیرزن صاحب خانه، راضی به فروش آن نیست. مالکی به طریقی با فرزندان پیرزن رابطه برقرار می کند تا بلکه موفق به خرید خانه شود. اما…

فیلم حالا چه شود به کارگردانی محمد جعفری هرندی در سال ۱۳۷۷ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم جمشید مشایخی، شهلا ریاحی، مرتضی احمدی، حسن رضایی، ثریا حکمت، پروین سلیمانی و محمود بصیری به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم تحفه هند

حسن به خاطر بیکاری به هر کاری حتی دزدی دست می زند تا اینکه دایی او برایش چند محل مختلف کار پیدا می کند اما حسن سر هیچ کاری دوام نمی آورد تا اینکه بالاخره حسن به عنوان شاگرد حجره ی حاجی به کار مشغول می شود و …

فیلم تحفه هند به کارگردانی محمدرضا زهتابی در سال ۱۳۷۳ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر کمدی می‌باشد. در این فیلم اکبر عبدی، لیلا مصدقی، اسماعیل داورفر، حمیده خیرآبادی، شهلا ریاحی، حسین کسبیان، مرتضی احمدی، محمدعلی ورشوچی، فرحناز منافی ظاهر، ملیحه نصیری، مرتضی اردستانی، مرتضی ضرابی، عباس قاجار، شهره فرشی و علی حق فروش به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم بلندی های صفر

مردی جوان که تحصیلات خود را در رشته ی نقاشی به پایان رسانیده است پس از بازگشت به روستای خود به خانه ای قدیمی و متروک پناه می برد تا به دور از سر و صداها داستانی را که دغدغه ی سال های جوانی او بوده است به پایان برساند…

فیلم بلندی های صفر به کارگردانی حسینعلی لیالستانی در سال ۱۳۷۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم شاهرخ غیاثی، پرویز پورحسینی، جلال مقدم، مرتضی احمدی، اسماعیل خلج و محمد مهدی شکوری مقدم به هنرمندی پرداخته‌اند.

مرتضی احمدی

فیلم ناصرالدین شاه آکتور سینما

فیلم ناصرالدین شاه آکتور سینما با بازی عزت الله انتظامی ، اکبر عبدی ، مهدی هاشمی و… داستان میرزا ابراهیم خان عکاس باشی است که در سفر به فرنگ به سر می برد و در آرزوی ازدواج با معشوقه اش پس از بازگشت است. او در سفر شیفته سینماتوگراف می شود. مریضی مظفرالدین شاه او را نگران آینده سینماتوگراف می کند و از شاه کسب تکلیف می کند. شاه به فراشباشی سفارش می کند تا میرزا ابراهیم خان را نزد پسرش ولیعهد بفرستد ولی فراشباشی اشتباهاً او را نزد پدر شاه ناصرالدین شاه می فرستد و ….

فیلم ناصرالدین شاه آکتور سینما به کارگردانی محسن مخملباف در سال ۱۳۷۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر کمدی و درام می‌باشد. در این فیلم عزت الله انتظامی، اکبر عبدی، مهدی هاشمی، محمدعلی کشاورز، فاطمه معتمدآریا، ماهایا پطروسیان، داریوش ارجمند، جهانگیر فروهر، مرتضی احمدی، سعید امیرسلیمانی، محرم زینال زاده و پروانه معصومی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم صنوبرهای سوزان

هفت خانواده در خانه‌ای قدیمی که به خراب آباد موسوم است زندگی فلاکت باری دارند. تنها لذت آن‌ها این است که هر شب با تلویزیون محمد، که پادوی تماشاخانه‌ای در لاله زار است، خود را سرگرم می‌کنند.

فیلم صنوبرهای سوزان به کارگردانی عباس شیخ بابایی در سال ۱۳۶۸ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام و خانوادگی می‌باشد. در این فیلم بیژن امکانیان، مرتضی احمدی، جمیله شیخی، عبدالرضا اکبری و بهزاد فراهانی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم ارثیه

مرد ثروتمندی که از خصایل و رفتار دو فرزندش گلایه دارد، قبل از مرگ به آن ها می گوید که ثروتش را با گلدان عتیقه ای تعویض و در جایی پنهان کرده است و…

فیلم ارثیه به کارگردانی کاظم بلوچی در سال ۱۳۶۷ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم مصطفی طاری، رضا بابک، رقیه چهره آزاد، علی اصغر گرمسیری و مرتضی احمدی به هنرمندی پرداخته‌اند.

 فیلم در انتظار شیطان

«خان» در اوج مبارزات دوران انقلاب از روستایش می گریزد، به امیدی واهی، همه دارائی اش را به پیشکار خود میسپارد..

فیلم در انتظار شیطان به کارگردانی حمید الدین صفایی در سال ۱۳۶۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم ماشاالله افراشته، مرتضی احمدی، حسن دلشاد، اکبر دودکار و حسین صفاریان به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم جدال در تاسوکی

علی، معلم جوان به یکی از روستاهای پرت افتاده ی سیستان می رود تا با یاری اهالی در آن جا مدرسه بسازد. او از همان ابتدا با مخالفت ببرک خان ، قاچاقچی شروری که مخالف با سواد شدن اهالی است، رو به رو می شود

فیلم جدال در تاسوکی به کارگردانی فرامرز قریبیان در سال ۱۳۶۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم عبدالرضا اکبری، مصطفی طاری، مرتضی احمدی، کاظم افرندنیا، ثریا حکمت، محمدتقی شریفی نوری و سام قریبیان به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم ماموریت

دختر آقای سعادت با مهندس مهران قرار ازدواج گذاشته است. آقای سعادت، که آدم بدگمانی است، آقا تقی خیالاتی و دست و پا چلفتی را مأمور می کند تا مهران را زیر نظر بگیرد. آقا تقی ادعا می کند که مهران عضو باند قاچاق هروئین است.

فیلم ماموریت به کارگردانی حسین زندباف در سال ۱۳۶۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر کمدی می‌باشد. در این فیلم اکبر عبدی، علی شعاعی، مرتضی احمدی، مهین شهابی، طیب شرافتی، سرور نجات الهی، سروش خلیلی، ملیحه نیکجومند، حسین شهاب، محسن یوسف بیک، مرتضی ضرابی، حسین صفاریان، مرتضی اردستانی و مختار سائقی به هنرمندی پرداخته‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.