بهترین فیلم های سعید پورصمیمی به همراه خلاصه و معرفی آنها و بیوگرافی

0

سعید پورصمیمی بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر است.او فارغ التحصیل رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. وی موفق به کسب سه سیمرغ بلورین برای فیلم های ناخدا خورشید، تحفه ها و پرده آخر برای بهترین بازیگر نقش دوم گشته است.

فیلم کلمبوس

حشمت الله خان به همراه دو فرزندش و عروس و داماد و نوه هایش در یک خانه باغی زندگی می کنند. فرزند سوم حشمت الله خان، ناصر، مدت هاست که در کلمبوس اوهایو زندگی می کند و با کمک بردار خود منوچهر در ایران که دفتر مهاجرت دارد در پی انجام مقدمات مهاجرت سایر اعضای خانواده هستند. گرین کارت های حشمت الله خان و هاله و فرزند خردسالش صادر می شوند و…

فیلم کلمبوس به کارگردانی هاتف علیمردانی در سال ۱۳۹۷ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر کمدی و درام می‌باشد. در این فیلم فرهاد اصلانی، سعید پورصمیمی، شبنم مقدمی، هانیه توسلی و مجید صالحی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم برگ جان

«برگ جان»، فیلمی در ژانر خانوادگی-اجتماعی به کارگردانی «ابراهیم مختاری» و محصول سال ۱۳۹۵ ایران است. این فیلم با حضور در جشنواره های داخل و خارجی توانست برنده جوایز متعددی شود، از جمله آن ها میتوان به «برنده جایزه غزال زرین از جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران، برای بهترین فیلم بلند داستانی»، «برنده جایزه اینالکو. موسسه ملی تمدن و زبان های شرقی، بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلمهای آسیایی وزول، فرانسه» و «برنده جایزه بهترین فیلم گردشگری آسیا از جشنواره “هفته هنرهای تلویزیونی و فیلم های گردشگری آسیا”، تای ژو، چین» اشاره نمود. برگ جان حکایت آدمی در تقلای رسیدن به خواسته ایست که چون به آن می رسد دیگر برایش ارزشی ندارد. پس مسیر زندگی را برای رسیدن به آرزویی تغییر می دهد که همواره در پی برآورده شدنش بود، اما…

فیلم برگ جان به کارگردانی ابراهیم مختاری در سال ۱۳۹۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام می‌باشد. در این فیلم سعید پورصمیمی، مهدی احمدی، سجاد تابش، سحر سلحشور، جواد گنجی و مریم مقدم به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم نرگس مست

«نرگس مست» فیلمی در ژانر خانوادگی محصول سال ۱۳۹۵ است. «سیدجلال الدین دری»کارگردانی و نویسندگی نرگس مست را به عهده داشته که اولین تجربه بلند سینمایی اش است. در این فیلم بازیگرانی چون میترا حجار، مهدی پاکدل، سعید پورصمیمی، سیامک صفری و … به ایفای نقش پرداخته اند. نرگس مست داستان یک سازنده ساز قدیمی را روایت می کند که در خانه اش با گروه جوانی که تمرین موسیقی می کنند، مراوده دارد. او در فضای ذهنی خودش استادان موسیقی ایران را گاه به جای آن ها تصور می کند و ما ترانه های ماندگار فارسی را از آن استادان می شنویم.

فیلم نرگس مست به کارگردانی سیدجلال الدین دری در سال ۱۳۹۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم میترا حجار، مهدی پاکدل، سعید پورصمیمی، سیامک صفری، رضا فیاضی، هومن برق نورد، متین ستوده، بهنام قربانی، امیرحسین مدرس، نگار عابدی، هستی فرحی و مهدی فرجوند به هنرمندی پرداخته‌اند.

سعید پورصمیمی

فیلم بوسیدن روی ماه

فیلم بوسیدن روی ماه داستان احترام السادات و فروغ خانم است که در همسایگی هم زندگی می کنند و بیش از ۲۰ سال است که در انتظار فرزندشان هستند

فیلم بوسیدن روی ماه به کارگردانی همایون اسعدیان در سال ۱۳۹۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام و خانوادگی می‌باشد. در این فیلم شیرین یزدان بخش، رابعه مدنی، مسعود رایگان، صابر ابر، سعید پورصمیمی، شیدا خلیق، شاهرخ فروتنیان، شبنم مقدمی و امیرحسین رستمی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم یه حبه قند

خانه ای قدیمی در یزد و اتفاقاتی که در این خانه می گذرد محور فیلم است .چهار دختر این خانه همراه همسر و فرزندانشان برای عروسی خواهر کوچکترشان پسندیده به یاری مادر شتافتند. این اقامت برای خواهران و باجناق ها شاید دردسر باشد ولی برای بچه ها یک آرزوی بزرگ است تا این که…

فیلم یه حبه قند به کارگردانی رضا میر کریمی در سال ۱۳۹۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر کمدی و درام می‌باشد. در این فیلم رضا کیانیان، نگار جواهریان، اصغر همت، نگار عابدی، ریما رامین فر، فرهاد اصلانی، هدایت هاشمی، پریوش نظریه، پونه عبدالکریم زاده، امیرحسین آرمان، سهیلا رضوی، ناهید مسلمی و سعید پورصمیمی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم معادله

پیژن بعد از حل کردن معادله ای دشوار در میان استادان، مورد توجه زهره قرار می گیرد ولی شرط پدر زهره برای ازدواج آنها، حضور پدر بیژن است. پدر بیژن گم شده و بیژن به دنبال راهی برای پیدا کردن او است.

فیلم معادله به کارگردانی ابراهیم وحیدزاده در سال ۱۳۸۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر کمدی و درام می‌باشد. در این فیلم حسین یاری، مریلا زارعی، سعید پورصمیمی، ثریا قاسمی، آزیتا حاجیان، عارف لرستانی، یوسف تیموری، شمسی فضل الهی، جمشید شاه محمدی، رؤیا افشار، هوشنگ قوانلو، رضا فیض نوروزی، مهری ودادیان و محمود بنفشه خواه به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم نسل سوخته

دختر جوانی به نام «ستاره» وارد عمارت یکی از شاهزادگان قاجار شده و به عنوان پرستار خصوصی پسر معلول این شاهزاده مشغول به کار می شود. طولی نمی کشد که شاهزاده پیر و خواجه خانه مجذوب «ستاره » می شوند.

فیلم نسل سوخته به کارگردانی رسول ملاقلی پور در سال ۱۳۷۸ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام می‌باشد. در این فیلم نیکی کریمی، آتیلا پسیانی، فرهاد قائمیان، سعید پورصمیمی، سیامک انصاری، عبدالرضا زهره کرمانی، حبیب دهقان نسب، فاطمه نقوی و نگار آذربایجانی به هنرمندی پرداخته‌اند.

سعید پورصمیمی

فیلم عروس آتش

«عروس آتش» فیلمی به کارگردانی خسرو سینایی در سال ۱۳۷۸ است. فیلم نامه آن را خسرو سینایی و حمید فرخ نژاد نوشتند و در جنوب ایران فیلمبرداری شد. عروس آتش جایزه های سینمایی بسیاری کسب کرد. عروس آتش به سنت های عشیره ای در جنوب ایران، ازدواج اجباری و خودسوزی می پردازد که نام فیلم نیز برگرفته از همین صحنه است. داستان دباره احلام (با بازی غزل صارمی) است، دختری عرب خوزستانی که از کودکی زادگاهش را ترک کرده و به اهواز آمده، اکنون سال آخر پزشکی را در دانشگاه سپری می کند. او که به حکم قوانین عشیره اش باید به همسری پسر عمویش فـَرحان (با بازی حمید فرخ نژاد)درآید، عاشق استادش پرویز (با بازی مهدی احمدی)ـ است و استاد نیز دل در گرو عشق او دارد. احلام گرچه تفکر عشیره ای را مقدس و غیرقابل انکار می شمارد، نمی خواهد با پسرعموی ماهیگیر و بی سوادش که به قاچاق کالا مشغول است ازدواج کند. اما فشارهای عشیره باعث می شود تا احلام به اجبار با ازدواج موافقت کند. در شب عروسی آن دو …

فیلم عروس آتش به کارگردانی خسرو سینایی در سال ۱۳۷۸ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام و عاشقانه می‌باشد. در این فیلم سعید پورصمیمی، حمید فرخ نژاد، مهدی احمدی، سلیمه رنگزن و غزل صارمی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم ایران سرای من است

سهراب نویسنده جوانی است که در شهر کرمان زندگی می کند. او مشغول نگارش کتابی درباره تاریخ ادبیات ایران و بررسی اشعار در زندگی روزمره است. سهراب برای مجوز کتاب خود مجبور است که به تهران پایتخت بیاید. در مسیر راه برای او اتفاقاتی می افتد و در کویر گم می شود. او با شخصیت های عجیب آشنا می شود که در واقع پنج شاعر بنام ایران زمین هستند.

فیلم ایران سرای من است به کارگردانی پرویز کیمیاوی در سال ۱۳۷۷ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام و فانتزی می‌باشد. در این فیلم بهزاد خداویسی، سعید پورصمیمی، مهدی فقیه و محمد پورستار به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم سرزمین خورشید

«سرزمین خورشید»، فیلمی در ژانر اکشن-جنگی و درام به نویسندگی و کارگردانی «احمدرضا درویش» و محصول سال ۱۳۷۵ سینمای ایران است. داستان این فیلم در بستر جنگ تحمیلی روایت می شود. با شروع جنگ، بیمارستانی در خرمشهر به محاصره دشمن درمی آید و از هوا و زمین مورد هجوم قرار می گیرد. «محمد جهان آرا»، فرمانده جوان سپاه خرمشهر، پیشنهاد می کند مجروحان و پزشکان با یک آمبولانس و لندرور، به دنبال جیپ به غنیمت گرفته شده که در آن رزمندگان راه را باز می کنند، از بیمارستان خارج شوند. در شهر، نیروهای عراقی که در حال تسخیر شهر هستند، مقابل آنها ظاهر می شوند و رزمندگان برای نجات دادن سرنشینان آمبولانس و لندرور، با عراقی ها درگیر می شوند و کشته می شوند و سرنشینان لندرور نیز به اسارت گرفته یا کشته می شوند. سرنشینان آمبولانس که نجات یافته اند، در اطراف شهر سرگردان می شوند و راه را گم می کنند …

فیلم سرزمین خورشید به کارگردانی احمدرضا درویش در سال ۱۳۷۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام می‌باشد. در این فیلم خسرو شکیبایی، گلچهره سجادیه، سعید پورصمیمی، محمود پاک نیت و محمدرضا مشاک زاده به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم چهره

مهندس فریدون بهنام بعد از دوازده سال از آمریکا به ایران آمده و بطور اتفاقی دوست قدیمی اش مجید قانع را می بیند و در میهمانی های مجید و دوستانش شرکت می کند و بعد از چند بار رفت و آمد با خانواده ی دوستان مجید، از ثریا دختر سرهنگ مودت خواستگاری می کند.

فیلم چهره به کارگردانی سیروس الوند در سال ۱۳۷۴ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و عاشقانه می‌باشد. در این فیلم ابوالفضل پورعرب، عاطفه رضوی، سعید پورصمیمی، گوهر خیراندیش، سیروس ابراهیم زاده، امرالله صابری، محمود جعفری، سهیلا رضوی، سیروس تسلیمی، شیوا خنیاگر و اصغر بیچاره به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم مدرسه پیرمردها

پسران آقای «پاک نهاد» مؤسس مدرسه ناشنوایان به بهانه اینکه پدر به خارج از کشور رفته ، قصد دارند ساختمان قدیمی مدرسه را خراب کرده و به جای آن پاساژ بنا کنند.

فیلم مدرسه پیرمردها به کارگردانی علی سجادی حسینی در سال ۱۳۷۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام و خانوادگی می‌باشد. در این فیلم سعید پورصمیمی، اکبر عبدی، مهدی فتحی، عطاءالله زاهد، جمال اجلالی، گوهر خیراندیش، عزیزالله هنرآموز، سروش خلیلی، رضا بنفشه خواه، محمود بنفشه خواه، علیرضا رئیسی، اکبر دودکار، جعفر بزرگی و کیانوش گرامی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم پرده آخر

تاج الملوک و کامران میرزا، تنها بازماندگان دودمان رفیع الملک، برای تصاحب مجدد خانه موروثی خانواده ک به فروغ الزمان به ارث رسیده، دست به توطئه می زنند. نقشه توطئه این است که با اجرای نمایشی که کامران میرزا نوشته، ثابت کنند که فروغ الزمان مجنون است و …

فیلم پرده آخر به کارگردانی واروژ کریم مسیحی در سال ۱۳۶۹ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر جنایی و درام می‌باشد. در این فیلم فریماه فرجامی، داریوش ارجمند، نیکو خردمند، سعید پورصمیمی، جمشید هاشم پور، ماهایا پطروسیان، حسین محجوب و غلامحسین لطفی به هنرمندی پرداخته‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.