اولین سیستم شارژ بی‌سیم واقعی از فاصله حدودا یک متر مجوز گرفت

2

موسسه FCC سیستم شارژ بی‌سیم Wattup را تایید کرد.

چند سالی است که فناوری شارژ بی‌سیم وارد زندگی مردم شده است ولی در نمونه‌هایی مانند Qi هنوز نیاز است که دستگاه با یک پد تماس فیزیکی داشته باشد تا شارژ شود. در واقع، این سیستم‌ها فقط به‌جای کابل از یک پد برای شارژ دستگاه‌ها استفاده می‌کنند.

به همین دلیل، دنیا در انتظار تایید و ورود اولین فناوری و سیستم‌های شارژ واقعا بی‌سیم بود تا اینکه شرکت Energous توانست مجوز و تاییدیه‌های اولین دستگاه شارژ بی‌سیم بدون نیاز به تماس و با فاصله را دریافت کند.

امیدواری به عرضه شارژ بی‌سیم واقعی

روز سه‌شنبه، استارتاپ Energous مقیم شهر سان‌خوزه در ایالت کالیفرنیا اعلام کرد اولین گواهی‌نامه موسسه FCC را برای شارژ بی‌سیم power-at-a-distance با فرستنده WattUp Mid Field دریافت کرده است. این فرستنده می‌تواند دستگاه‌های دیگر را از فاصله‌ای حدود یک متری (۹۰ سانتی‌متر) شارژ کند.

این فرستنده انرژی الکتریکی را به امواج رادیویی تبدیل و برای دستگاه‌های دیگر ارسال می‌کند. دستگاه‌های مجاور این فرستنده نیز می‌توانند با یک عدد گیرنده مشابه؛ فرکانس‌های رادیویی ارسال شده را دریافت کنند.

این روش شارژ بی‌سیم با متد شارژ القایی بی‌سیم Pi استفاده شده در محصولات شارژر بلکین و Mophie متفاوت است. در سیستم‌های Pi باز هم شاهد تماس فیزیکی هستیم ولی در سیستم شارژ بی‌سیم Wattup هیچ‌گونه تماس فیزیکی در میان نیست.

شارژ Wattup می‌تواند به طور همزمان چندین دستگاه را شارژ کند. اگر از یک گیرنده مناسب استفاده شود، فناوری Wattup می‌تواند طیف وسیعی از دستگاه‌ها مانند صفحه‌کلید و ماوس، تبلت، اسمارت‌فون، هدست و غیره را بی‌سیم شارژ کند.

اکوسیستم Wattup محدود به یک فناوری یا برند نیست و می‌تواند دستگاه فرستنده و گیرنده متفاوت از هم باشند. مثلا اسمارت‌فون‌های سامسونگ را با شارژرهای سونی یا اپل شارژ کرد.

شرکت Energous هنوز هیچ دستگاه شارژری را برای عرضه به بازار آماده نکرده است. در نمایشگاه CES امسال که حدود دو هفته دیگر آغاز می‌شود، دستگاه‌های مفهومی این شرکت در معرض دید عموم قرار می‌گیرند.

منبع: + و +

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.