یک مدل گوشی آیفون X روی شبکه LTE سریع‌تر از دیگر مدل‌ها است

0

برای کاربران بسیاری از کشورها، از جمله ایران، کمی سریع‌تر بودن یک مدل گوشی در اتصال اینترنتی LTE‌ مسلما، هیچ برتری‌ای برای یک گوشی ایجاد نمی‌کند و نمی‌تواند یک معیار انتخاب باشد.

ولی اگر باز هم اصرار دارید که بدانید کدام مدل آیفون X روی شبکه‌های LTE سریع‌تر هستند؛ نتایج یک تحقیق جدید در این زمینه را به شما می‌گوییم.

اپل روی اسمارت‌فون آیفون X دو نوع مودم LTE استفاده کرده است. برخی مدل‌ها از مودم کوالکام و برخی دیگر از مودم اینتل استفاده می‌کنند. البته؛ مدل سومی با یک نوع مودم جداگانه نیز تولید شده است که فقط به کشور ژاپن اختصاص دارد.

بنابراین؛ آیفون X شما از مودم LTE کوالکام یا اینتل استفاده می‌کند. در زمان عرضه رسمی آیفون X؛ برخی سایت‌ها از سرعت بیشتر مودم‌های اینتل گزارش دادند.

کوالکام یا اینتل

اما اکنون؛ موسسه Cellular Insights به نشریه پی‌سی‌مگزین گزارش داده است که گوشی‌های آیفون X مجهز به مودم‌های LTE کوالکام در ایالات متحده سرعت بیشتری دارند.

این موسسه آزمایش‌ها و ارزیابی‌های گسترده‌ای روی گوشی‌های آیفون X در شبکه‌های موبایل اپراتورهای معروف و رایج این کشور انجام داده است که نتایج آن را روی نمودار زیر مشاهده می‌کنید:

این آزمایش‌های تماما روی LTE Band 4 انجام شده که غالب اپراتورها از آن پشتیبانی می‌کنند. موسسه Cellular Insights اشاره می‌کند که تفاوت سرعت میان این دو مدل آیفون بسیار کم است و شاید قابل چشم‌پوشی باشد. نمودار بالا نیز این موضوع را نشان می‌دهد.

در بسیاری از کشورها؛ این مقدار از تفاوت سرعت روی شبکه LTE هیچ تاثیر بیرونی بر عملکرد گوشی یا سرعت اینترنت و دیتای کاربران نمی‌گذارد.

موسسه Cellular Insights می‌گوید شاید کاربران در شرایط بسیار خاص و محدودی متوجه تفاوت میان این دو مودم آیفون X شوند.

مودم‌های کوالکام قابلیت‌ها و ویژگی‌های به مراتب بهتر و بیشتری نسبت به مودم‌های اینتل دارند. شرکت اپل برای یکسان‌سازی قابلیت‌های گوشی‌های آیفون X؛ مجبور شده برخی از ویژگی‌های مودم‌های کوالکام را غیرفعال کند.

برای اینکه خیال‌تان بیشتر از این راحت شود و دیگر نگران نباشید که مودم LTE گوشی آیفون X شما از کدام نوع است؛ خبر خوش اینکه به‌زودی عرضه آیفون‌ X با مودم کوالکام متوقف شده و دیگر در بازار پیدا نخواهد شد.

اپل روی آیفون‌های سال ۲۰۱۹ از مودم‌های اینتل و کوالکام مجهز به قابلیت Gigabit LTE (مودم‌هایی با LTE Cat.16 و پشتیبانی از اینترنت موبایل یک گیگابیت) استفاده می‌کند و دیگر مودم‌های فعلی کنار گذاشته می‌شوند.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.