روسیه در فضا هتلی لوکس و ۵ ستاره می‌سازد: هزینه هر نفر ۴۰ میلیون دلار برای یک هفته

0

در حالی که شرکت‌های امریکایی به دنبال جذب مشتری برای سفرهای کوتاه فضایی هستند؛ روسیه در حال تدارک و برنامه‌ریزی برای اتفاق بزرگ‌تری است.

آزانس فضایی روسیه به نام Roscosmos در حال کار روی طرحی است که یک هتل لوکس در ایستگاه فضایی بین‌المللی یا ISS بسازد.

این هتل فضایی به نام NEM-2 وزنی حدود ۲۰ تن خواهد داشت و به طول ۱۵.۵ متر ساخته می‌شود. مقر هتل در فضایی ۹۰ متری و شامل چهار کابین یا اتاق میهمان به همراه دو ایستگاه بهداشتی و پزشکی است. قرار است یک سالن غذاخوری کاملا مجهز نیز به این هتل اضافه شود.

هریک از کابین‌ها یا اتاق‌ها دارای یک پنجره ۲۲ سانتی‌متری رو به فضا خواهند بود تا مسافران بتوانند در آرامش از داخل اتاق‌ها، فضای بیرون را تماشا کتنند. سالن‌های این هتل نیز پنجره‌هایی ۴۰ سانتی‌متری خواهد داشت.

وای‌فای، تجهیزات عکس‌برداری، تجهیزات ورزشی و برخی امکانات دیگر در اختیار این مسافران فضایی قرار می‌گیرد و می‌توانند حداکثر یک ماه در آنجا اقامت داشته باشند.

اقامت یک هفته‌ای در فضا با شرایط اقساط

هتل NEM-2 توسط شرکتی به نام RKK طراحی شده است. این شرکت از دهه ۹۰ در صنعت توریسم فضایی فعالیت می‌کند و تا کنون موفق شده است چندین توریسم را به فضا بفرستد.

هزینه اقامت یک هفته‌ای یا دو هفته‌ای هر فرد در این هتل و در مدار پایینی جو زمین، ۴۰ میلیون دلار است. اگر فردی بخواهد در فضا پیاده‌روی کند و از او عکاسی هم شود؛ مبلغ ۲۰ میلیون دلار دیگر باید بپردازد. فضانوردان حرفه‌ای همراه این افراد خواهند بود و آن‌ها را راهنمایی می‌کنند.

ساخت هتل فضایی NEM-2 برای روسیه هزینه‌ای ۲۷۹ تا ۴۴۶ میلیون دلار خواهد داشت. شرکت RKK برای تامین این هزینه می‌خواهد سالانه ۲ مسافر را به همراه ۳ فضانورد به وسیله یک سایوز به فضا بفرستد.

سایوزها معروف‌ترین فضاپیماهای سرنشین‌دار روسیه هستند که در سال‌های اخیر توسط ناسا اجاره و استفاده می‌شوند. شرکت RKK امیدوار است تا دو سال دیگر؛ برخی از فضاپیماهای سایوز از ناسا به روسیه برگردانده شوند تا برای ارسال توریست‌ها به این هتل فضایی استفاده شوند.

مسافران می‌توانند هزینه سفر به فضا را قسطی پرداخت کنند ولی باید شروع اقساط از دو سال قبل از سفر آغاز شود. این توریست‌ها باید بتوانند ۴ میلیون دلار پیش‌پرداخت کنند تا بخشی از هزینه ساخت این هتل سریعا جمع‌آوری شود.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.