سامسونگ و ال‌جی می‌گویند برخلاف اپل تمایلی برای کند کردن موبایل‌هایشان ندارند!

2

سامسونگ و ال‌جی، دو شرکت بزرگ سازنده گوشی‌های تلفن همراه مدعی شدند به طور عمدی گوشی‌های قدیمی را کند نمی‌کنند. آن‌ها می‌گویند رویکردی شبیه به آن‌چه که اپل درباره باتری‌های قدیمی انجام داده را اصلا دوست ندارند.

طی روزهای گذشته و در پی شکایت‌های متعدد مشتریان؛ اپل اعتراف کرد به طور عمدی با دست‌کاری نرم‌افزاری باتری‌ها، گوشی‌های قدیمی را کند می‌کند تا مشتریان به سراغ خرید باتری‌های جدید بروند.

هر دو شرکت سامسونگ و ال‌جی طی ایمیل‌هایی که به سایت‌های مطرح دنیای فناوری زدند؛ با قدرت تمام منکر کاهش سرعت و کارایی پردازنده یا باتری در گوشی‌های قدیمی‌شان شدند.

سامسونگ می‌گوید با به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری که در طول عمر یک گوشی انجام می‌شود، اصلا سعی در کاهش سرعت پردازنده نمی‌کنند و نمی‌خواهند برای حفظ شارژ باتری، موبایل‌ها را کند کنند.

در روزهای گذشته، شرکت‌های سازنده اسمارت‌فون دیگری مانند اچ‌تی‌سی و موتورولا نیز اعلام کردند تمایلی برای کاهش سرعت گوشی‌های قدیمی و دست‌کاری نرم‌افزاری آن‌ها برای تعویض باتری یا قطعات دیگر ندارند و این رفتار را ضدمشتری برآورد می‌کنند.

کار اپل غیرعادی است

وقتی هیچ‌یک از تولیدکنندگان گوشی‌های تلفن همراه به طور عمد محصولات‌اش را کند نمی‌کند؛ اتفاقی که برای اپل افتاده است؛ بیشتر تعجب‌برانگیز و غیرطبیعی جلوه می‌کند و یک رفتار قابل قبول و عادی در صنعت موبایل نیست!

بسیاری از تولیدکنندگان گوشی اصلا به فکرشان هم نمی‌رسیده که چنین کاری کنند یا برخی دیگر اصلا نمی‌توانند با دست‌کاری برخی تنظیمات نرم‌افزاری در عملکرد گوشی‌ها، باعث کندی‌شان شوند.

در روزهای اخیر، این حرکت اپل با واکنش‌های زیادی روبرو شده و سردرگمی و دستپاچگی اپل را در پی دارد. رفتار اپل نشان می‌دهد که چنین رویکردی مقطعی و کوتاه‌مدت نبوده و اگر شکایت متعدد کاربران نبود؛ شاید ادامه پیدا می‌کرد.

اخیرا فردی یک شکایت ۱۰۰ میلیارد دلاری بر علیه اپل به دادگاه داده است و مدعی است اقدام اخیر اپل باعث کاهش ارزش گوشی‌های آیفون قدیمی و تحریک آن‌ها به خرید آیفون‌های جدید است.


 
2 نظرات
  1. meysam می گوید

    اخیرا اپل هم بابت این اتفاقی که برای گوشی های قدیمیش افتاده عذر خواهی رسمی کرده

  2. حسنک وزیر می گوید

    این روش را هم سامسونگ انجام میده هم سایر شرکتها منتها در اندرویید شما میتوانید از رمهای کاستوم استفاده کنید یا با کمک برنامه هایی مثل uninstall و…. هر برنامه ای را که میخواهید حتی اگر جزوی از سیستم عامل باشد حذف کنید و….

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.