گوگل اپلیکیشن «بولتن» را منتشر کرد: ارسال خبر، عکس و ویدیو روی وب با اسمارت‌فون بدون نیاز به وب‌سایت و وبلاگ

1

گوگل یک اپلیکیشن جدید به نام «Bulletin» عرضه کرد که برای انتشار اخبار محلی در شهرها و مکان‌های مختلف طراحی شده است.

هر کاربری می‌تواند اخبار محلی محیط پیرامون خودش مانند ترافیک، آتش‌سوزی، تصادف، بارش باران و برف را با این اپلیکیشن برای دیگران منتشر کند. گوگل می‌گوید برنامه «بولتن» اجازه می‌دهد هر کاربری داستان‌های جامعه خودش را گزارش کند.

فعلا این اپلیکیشن در دسترس همه کاربران نیست. گوگل نسخه آزمایشی «بولتن» را به صورت محدود در اختیار کاربران و شهروندان شهرهای نشویل، تنسی، اوکلند و کالیفرنیا قرار داده است. افرادی که در این محدوده‌ها هستند و می‌خواهند به این اپلیکیشن دسترسی داشته باشید؛ ابتدا باید از طریق گوگل به سایت اپلیکیشن Bulletin مراجعه کنند.

به نظر می‌رسد گوگل با یک سری مکانیزم‌های بسیار ظریف و حساس مبتنی بر محل خبر و کاربر؛ می‌خواهد بر روند صحت اخبار نظارت و کنترل داشته باشد تا اخبار دقیق روی این پلتفرم منتشر شوند.

گوگل اعتقاد دارد این اپلیکیشن مزایای بسیار بیشتری نسبت به پلتفرم‌های سنتی خبری دارد. به همین دلیل؛ سازوکاری را تدارک دیده تا خبرنگاران روزنامه‌ها و سایت‌ها بتوانند لینک‌های خبری دلخواه خود را از روی اپ «بولتن» دریافت کنند.

انتشار خبر روی وب با گوشی

سخن‌گوی گوگل با تایید خبر عرضه اپلیکیشن «بولتن»؛ تاکید دارد که این اپلیکیشن فعلا در مرحله آزمایشی است و گوگل می‌خواهد بررسی کند مردم چگونه از آن استفاده می‌کنند و چه نوع اخباری روی آن منتشر خواهد شد.

گوگل خوش‌بین است که «بولتن» به یک رسانه محلی برای تبلیغ کالایی مانند کتاب، رویدادها و مسابقات ورزشی، اخبار مدارس و دبیرستان‌ها و حوادث تبدیل شود.

گوگل هم‌زمان با عرضه این اپلیکیشن؛ با برخی ناشران و رسانه‌های محلی در شهرهای نشویل و اوکلند صحبت‌هایی را انجام داده تا بتواند توسعه این اپ‌ را سریع‌تر پیش ببرد.

البته، هنوز مرز دقیق میان اخبار محلی و سراسری در این اپلیکیشن مشخص نیست و بسیاری از اخبار محلی می‌توانند جزو مهم‌ترین اخبار کشور یا حتا جهان باشند. تصور کنید یک خودروی تسلا در یکی از بزرگ‌راه‌ها تصادف کند. آیا این خبر محلی یا سراسری است؟ مسلما تمام دنیا نسبت به این خبر واکنش نشان می‌دهند!

گوگل در سایت «بولتن» اطلاعات بسیار کمی درباره این اپلیکیشن قرار داده است. اما از روی همین اطلاعات اندک می‌توان فهمید که این اپ برای ارسال عکس و ویدیو هم کاربرد دارد و شاید یک پلتفرم اشتراک‌گذاری عکس و ویدیوی خبری برای شهروندان هم تلقی شود.

گوگل می‌گوید کاربران بدون نیاز به راه‌اندازی سایت یا وبلاگ و درگیر شدن با جزییات؛ می‌توانند خبرها، عکس‌ها و ویدیوهای خود درباره رویدادهای جذاب محله‌ و شهرشان را منتشر کنند. محتواهای ارسالی از سوی کاربران روی وب هم منتشر خواهد شد.

در واقع؛ این اپلیکیشن ابزاری برای انتشار محتوا روی وب از طریق گوشی تلقن همراه بدون نیاز به سایت یا سیستم مدیریت محتوا و ابزارهای دیگر است.

منبع: + و +

   
1 نظر
  1. وحید می گوید

    میتونه خیلی برنامه بزرگی بشه، مخصوصاً برای روستاها و شهرهای کوچک که عملاً رسانه خبری ندارند خیلی میتونه مفید باشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.