اینستاگرام در حال آزمایش اپلیکیشن پیام‌رسان مستقل و دوربین‌محور Direct است

0

به نظر می‌رسد اینستاگرام می‌خواهد قابلیت پیام‌های دایرکت را از داخل خود اپلیکیشن اصلی حذف کند و به جای آن اپلیکیشن مستقلی به نام Direct عرضه کند.

اینستاگرام حدود یک ماه پیش، اپلیکیشن Direct را برای چند کشور محدود عرضه کرد و در حال گذراندن مراحل آزمایشی است.

این اپلیکیشن یک پیام‌رسان دوربین‌محور است و می‌خواهد یک تجربه غنی با ترکیب قابلیت‌های فیسبوک، اینستاگرام و واتس‌اپ به کاربران ارایه کند. البته، ساختار آن به اپلیکیشن اسنپ‌چت نیز بسیار شبیه است.

کاربران وقتی اپلیکیشن دایرکت را نصب می‌کنند؛ دیگر پیام‌های دایرکت در اینستاگرام نشان داده نمی‌شوند و با یک سوایپ به چپ در اینستاگرام می‌توان مستقیما وارد دایرکت شد.

کاربران با اپلیکیشن دایرکت می‌توانند به طور مستقیم از دوربین گوشی خود یک عکس را گرفته و به صورت پیام ارسال کنند. عکس‌های گرفته شده می‌توانند همان‌جا از افکت‌ها و استیکرها استفاده کنند.

پیام‌رسانی دوربین‌محور

وقتی کاربران صفحه دوربین را به سوی پایین بکشند یا سوایپ کنند؛ صفحه پیام‌های کاربران ظاهر می‌شود. همین‌طور؛ اگر صفحه دوربین به سوی راست سوایپ شود، بخش اینباکس ظاهر خواهد شد. سوایپ چپ نیز بخش تنظیمات نرم‌افزار دایرکت را نشان می‌دهد.

کاربران میان دو اپلیکیشن دایرکت و اینستاگرام به راحتی جابه‌جا می‌شوند. وقتی در اپ دایرکت و صفحه پیام‌ها هستید؛ به یک سوایپ ساده به سمت راست می‌توان به طور مستقیم وارد اینستاگرام شد. برعکس همین موضوع هم در مورد اپ اصلی اینستاگرام صدق می‌کند.

اپ دایرکت در مقایسه با اینستاگرام چندین فیلتر عکس و ویدیوی اضافی و جذاب دارد. مثلا با استفاده از یک فیلتر ویدیویی می‌توان صحبت‌های خودتان را در همان لحظه سانسور کنید.

فعلا اپ دایرکت برای اندروید و iOS به طور محدود و در چندین کشور عرضه شده است. اینستاگرام هیچ صحبتی درباره زمان انتشار عمومی و سراسری آن صحبتی نکرده است.

فیسبوک خیلی امیدوار است که بتواند با استفاده از ظرفیت یک میلیارد کاربری اینستاگرم؛ دایرکت را به یک پیام‌رسان موفق و نسل آینده تبدیل کند. دایرکت سومین پیام‌رسان این شرکت پس از فیسبوک مسنجر و واتس‌اپ است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.