اینستاگرام در حال آزمایش اپلیکیشن پیام‌رسانی مدرنی به نام «Threads» است: به‌روزرسانی خودکار استوری‌ها با دوستان نزدیک

0

فیسبوک گزارش داد در حال کار روی یک اپلیکیشن پیام‌رسانی مستقل برای اینستاگرام است.

ظاهرا این اپلیکیشن که فعلا با نام «Threads» شناخته می‌شود؛ بسیاری از ویژگی‌های محبوب برنامه اسنپچت را دارد. این پیام‌رسان جدید طوری ساخته شده است که فقط با close friends list در اینستاگرام قابل استفاده است و به کاربران اجازه می‌دهد برخی اطلاعات جزئی مانند موقعیت، سرعت، عمر باتری و غیره را به اشتراک بگذارند.

افزون بر این، کاربران مجموعه کاملی از ابزارها و ویژگی‌های خلاقانه اینستاگرام شامل متن، عکس و ویدیو را در اختیار دارند.

فیسبوک مدت‌ها است به دنبال ساختن یک پیام‌رسان مستقل برای اینستاگرم است. این غول شبکه‌های اجتماعی در ما می اعلام کرد اپلیکیشن Instagram Direct را که هنوز در نسخه بتا قرار دارد؛ بازنشسته خواهد کرد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

به نظر می‌رسد فیسبوک در اپلیکیشن Threads می‌خواهد بهترین ویژگی‌های دو اپلیکیشن اینستاگرام و اسنپچت را با هم ادغام و یک‌جا گردآوری کند. تقریبا مشابه اسنپچت، برنامه Threads به کاربران اجازه می‌دهد به طور خودکار یک سری به‌روزرسانی‌های استوس را برای کاربران درون فهرست خود ارسال کنند.

البته، کاربران به طور دستی هم می‌توانند استوس خود را به‌روزرسانی کنند. به طور دقیق‌تر، فیسبوک می‌خواهد با کمک سنسورهای اسمارت‌فون‌ها، اشتراک‌گذاری استاتوس را آسان‌تر و سریع‌تر کند کند.

اشتراک‌گذاری لوکیشن به شکلی مدرن

این روزها اشتراک‌گذاری موقعیت فیزیکی در شبکه‌های اجتماعی از محبوبیت زیادی در میان کاربران برخوردار شده و فیسبوک هم با آگاهی از این موضوع، می‌خواهد چنین ویژگی را در Threads ساده‌تر و کامل‌تر پیاده‌سازی کند. در حال حاضر، برنامه Threads موقعیت مکانی دقیق کاربر را نمایش نمی‌دهد و به جای آن عبارت «در حال حرکت» دیده می‌شود.

اسنپ‌چت در اوایل امسال از ویژگی جدید Snap Map رونمایی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد موقعیت دوستان خود را روی نقشه تماشا کنند.

برای اینکه اپلیکیشن Threads نیز همانند Instagram Direct به مرگ زودهنگام دچار نشود؛ احتمالا باید برنامه‌ای فراتر از یک پیام‌رسان ساده باشد. این اپلیکیشن باید مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید و جذاب شبکه‌های اجتماعی را در دل خود داشته باشد و کاربران بتوانند با دوستان نزدیک خود تعامل و تجربه کاربری جدیدی داشته باشند.

در حال حاضر، اپلیکیشن Threads در مرحله آزمایشی قرار دارد و تاریخ دقیق رونمایی از آن یا انتشار نسخه بتا و تست‌های عمومی مشخص نیست.

فیسبوک با Threads می‌خواهد به طور مستقیم با اسنپ‌چت وارد جنگ شود. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک در یک اظهارنظر، Threads را با ویژگی پیام‌رسانی خصوصی، آینده این شرکت دانسته است.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.