آیا از تایپ پیام کوتاه خسته شدید؟ گوگل در حال آزمایش روباتی است که به جای شما با دوستان‌تان چت کند

0

دوست دارید یک روبات به جای شما در برنامه‌هایی مانند واتس‌اپ، فیسبوک مسنجر، تلگرام و غیره جواب دوستان‌تان را بدهد و شما مجبور نباشید تمام روز به پیام‌ها پاسخ دهید؟

خبر خوش اینکه گوگل دارد روی توسعه یک روبات کار می‌کند که دقیقا چنین کاری را برایتان انجام دهد. در واقع، این روبات یک سیستم پاسخ‌گویی خودکار (auto-reply) مبتنی بر هوش مصنوعی است.

آزمایشگاه محصولات تجربی گوگل به نام Area 120 مسئولیت طراحی و توسعه این سیستم را برعهده دارد. آن‌ها در مرحله آزمایش و ارزیابی سیستم Reply هستند.

سیستم Reply می‌تواند با پیام‌رسان‌های گوگل هانگوت، گوگل الو، واتس‌اپ، فیسبوک مسنجر، اندروید مسنجر، اسکایپ، پیام مستقیم توییتر و اسلاک کار کند.

این سیستم سعی می‌کند به طور هوشمند و با استفاده از یک پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی، پیشنهادهایی برای پاسخ‌گویی به پیام‌ها در اختیار کاربران قرار دهد. گوگل می‌خواهد در مرحله بعدی؛ این سیستم را روی جی‌میل و گوگل الو نیز پیاده‌سازی کند تا مردم بتوانند به طور خودکار پاسخ‌های هوشمندی به ایمیل‌ها بدهند.

هوشمندی تدریجی

این سیستم به مرور زمان بر هوشمندی‌اش افزوده می‌شود و با استفاده از اطلاعاتی مانند موقعیت مکانی شما (خانه هستید یا سرکار)، اطلاعات ذخیره شده روی تقویم، اطلاعات درون حساب‌های کاربری و ایمیل‌ها و چیزهای دیگر؛ پاسخ‌های هوشمندانه‌تری به پیام‌ها بدهد.

گوگل می‌گوید شاید در شروع کار، سیستم Reply دقیقا متوجه نشود چه کسانی برای شما پیام فرستادند و شما باید چه جوابی بدهید ولی خیلی زود این توانایی را کسب خواهد کرد.

مثلا سیستم Reply براساس موقعیت مکانی شما می‌توانید به طور خودکار به سوال «الان شما خانه رسیدید؟» جواب دهد. همین‌طور، می‌تواند به طور خودکار پاسخ دهد که در تعطیلات هستید یا سرکار رفتید و بعدا پیام‌ها را بررسی می‌کنید.

یک مزیت بزرگ این سیستم هنگامی است که گوشی را روی silent قرار می‌دهید. در این شرایط؛ می‌تواند به پیام‌ها پاسخ بدهد و دیگر مزاحم شما نشود. از آن سو، اجازه نمی‌دهد دیگران متوجه شوند که شما گوشی را روی silent قرار دادید.

البته، این سیستم به پیام‌های مهم توجه بیشتری داشته و طوری عمل می‌کند که مطمئن شود شما این پیام‌ها را مشاهده کردید.

بررسی و تحقیقات نشان می‌دهند در بسیاری از مواقع، کاربران در طول یک شبانه‌روز، یک پیام را ده‌ها و شاید صدها بار به طور تکراری تایپ و برای دیگران ارسال می‌کنند. این پیام‌ها فاقد هرگونه احساسات یا اطلاعات خاص و ویژه هستند و فقط برای تایید یا خبر استفاده می‌شوند.

براین‌اساس، گوگل تصور می‌کند روبات‌ها می‌توانند به جای انسان‌ها این پیام‌ها را بفرستند و حتا روبات‌ها با روبات‌ها چت کنند و یک زحمت اضافی از روی دوش انسان‌ها برداشته شود!

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.