با مخارج جشن عروسی بیشتر آشنا شوید

0

رپورتاژ:

زمانی نه چندان دور مخارج برگزاری یک جشن آبرومند عروسی در تزیین ماشین عروس، دوخت لباس عروس، نهایتا یک فیلمبردار، آرایشگاه و هزینه پذیرایی از میهمانان آن هم عمدتا در خانه ها و یا برای کسانی که تعداد بیشتری مهمان داشتند در تالار عروسی خلاصه میشد.تازه همان زمان هم برای یک تازه دادماد جفت و جور کردن مخارج عروسی مشکل بود و تازه داماد نگونبخت بعد از عروسی مجبور بود ماه ها قسط و قرض برگزاری یک شب عروسی را پرداخت کند.

از آن سال ها تا امروز سبک زندگی به شدت دستخوش تغییر شده است. اما متاسفانه این تغییر سبک زیاد به نفع آقا داماد ها عمل نکرده است. هنوز هم همان مخارج پابرجا مانده و تازه رسم و رسومات جدیدی شکل گرفته است. الان عروس خانم ها به برگزاری مجالسشان غیر از باغ عروسی رضایت نمیدهند. باید برای ثبت خاطره ها با یک آتلیه عکاسی هم هماهنگ کرد. مراسم آتش بازی، گل آرایی، شمع آرایی و … هم به کنار. در کنار همه این ها مدیریت پر اضطراب و استرس برگزاری مراسم عروسی هم به نگرانی های زوج های جوان در برگزاری صحیح مراسم دامن میزند.

البته در کنار همه این نگرانی ها فرصت هایی هم هست که میتوان مراسم عروسی را با نگرانی های کمتری برگزار کرد. طبیعتا وجود هر نیازمندی در جامعه باعث ایجاد کسب و کارهای جدیدی برای رفع این نیاز میشود. یکی از این کسب و کار ها موسسات برگزاری مجالس عروسی یا اصطلاحا موسسات تشریفات مجالس هستند. این موسسات عملا با ارائه کلیه خدمات مجالس مورد نیاز یک جشن عروسی از آغاز تا پایان مراسم را متعهد شده و در قبال آن با شما قرارداد میبندند. عمده فعالیت هایی که یک موسسه تشریفاتی اجرا میکند به شرح زیر است:
– اجاره باغ یا سالن عروسی
– هماهنگی با آرایشگاه عروس
– هماهنگی با آتلیه عکاسی و فیلمبرداری
– تهیه و تامین ماشین عروس
– تهیه و تامین غذا، میوه و شیرینی
– تامین پرسنل خدمات و پذیرایی
– برگزاری آتش بازی، گل آرایی و شمع آرایی
– هماهنگی با گروه موزیک
– و …

به طور خلاصه این موسسات یک بسته کامل از خدمات برگزاری مراسم عروسی را ارائه میکنند. به دلیل آشنایی این موسسات با روند برگزاری حتی ممکن است برگزاری از طریق این موسسات بسیار مقرون به صرفه تر از برگزاری مراسم توسط شما باشد. مدیر یک موسسه تشریفاتی به دلیل اینکه روابط کسب و کاری با سایر خدمات دهندگان مثل باغ، آتلیه و …دارد میتواند مذاکره کننده خوبی برای شما باشد.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.