اسپاتیفای بی‌سروصدا در حال آزمایش اپلیکیشنی برای گوش دادن بسیار ساده و سریع موسیقی‌‌های دلخواه است

0

اسپاتیفای دارد اپلیکیشن مستقلی برای ساخت پلی‌لیست و گوش دادن به موسیقی‌های دلخواه آزمایش می‌کند.

نام این اپلیکیشن «Stations» و مبتنی بر اندروید است. اسپاتیفای می‌گوید این اپلیکیشن راه‌کاری سریع برای ساخت آسان فهرستی از موسیقی‌های انتخابی و دلخواه کاربران و گوش دادن به آن‌ها در هر موقعیتی است.

این اپ رایگان است و می‌خواهد تجربه جدید و بسیار ساده‌ای برای گوش دادن به موسیقی فراهم کند.

اپلیکیشن Stations به گوگل‌پلی افزوده شده است ولی هنوز تا آخرین دفعاتی که آزمایش شده؛ با دستگاه‌های کاربران بسیاری از کشورها از جمله خود ایالات متحده سازگار نبود. ظاهرا، فعلا فقط برای کاربران کشور استرالیا ارایه شده است.

به همین دلیل، هنوز این اپلیکیشن از نزدیک نصب و مورد بررسی قرار نگرفته است ولی عکس‌های منتشر شده از او و رابط کاربری‌اش نشان می‌دهد که بسیاری از مراحل مرسوم گوش دادن موسیقی آنلاین را ندارد یا به زبان دیگر حذف شدند. در واقع، این اپلیکیشن می‌خواهد ساده‌ترین روش برای گوش دادن آن چیزی که علاقه دارید را فراهم کند.

تجربه کاربری جدید در موسیقی آنلاین

اسپاتیفای می‌گوید این اپلیکیشن به محض باز شدن؛ شروع به پخش موسیقی می‌کند و فهرست آهنگ‌های مورد علاقه کاربر با فونت درشت در صفحه‌نمایش ظاهر می‌شوند تا فقط یک ضربه یا تقه برای شروع پخش فاصله داشته باشند.

کاربران می‌توانند این فهرست را اسکرول کنند و میان آهنگ‌ها بالا و پایین بروند تا موسیقی‌های دلخواه را پخش کنند. ظاهرا این اپلیکیشن قابلیت جست‌وجو یا تایپ ندارد و کاربران هم نیازی به این کار ندارند. کاربران به طور ساده‌ای می‌توانند پخش یک موسیقی را متوقف و آهنگ دیگری گوش کنند.

از همه مهم‌تر؛ اسپاتیفای می‌گوید استفاده از این اپلیکیشن و گوش دادن به آهنگ‌ها رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه هزینه اشتراک یا خرید سرویسی ندارد.

این اپلیکیشن دارای فهرست محبوب‌ترین آهنگ‌ها یا فهرست آهنگ‌های سفارشی مانند Discover Weekly و Release Radar است.

در توضیحات برنامه روی صفحه گوگل‌پلی نوشته شده: «همین‌طور که شما به آهنگ‌ها گوش می‌کنید، اپلیکیشن Stations یاد می‌گیرد که شما چه نوع موسیقی‌هایی را دوست دارید و فهرستی از آن‌ها برایتان می‌سازد.»

کاربران می‌توانند فهرست‌های محبوب‌تر را در منوی اصلی ظاهر و فهرست‌های دیگر را پنهان کنند ولی قادر به ساختن یک فهرست جدید نیستند.

هنوز مشخص نیست که این اپلیکیشن برای کاربران iOS هم عرضه می‌شود یا خیر. تا هنگامی که برای همه کاربران کشورها آزاد نشود؛ امکان بررسی از نزدیک ویژگی‌های این اپلیکیشن میسر نیست ولی آن‌چه که مشخص است؛ اپلیکیشن Stations آخرین تلاش شرکت اسپاتیفای برای رقابت با دیگر پخش‌کننده‌های موسیقی آنلاین مانند پاندورا است.

اسپاتیفای می‌خواهد با یک سرویس رایگان و ساده و سریع؛ دوباره به سطح اول بازار موسیقی برگردد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.