اسپاتیفای از اپلیکیشنی با طراحی جدید و امکان ساخت پلی‌لیست‌های درخواستی برای کاربران رایگان رونمایی کرد

0

شرکت اسپاتیفای طی مراسمی، از اپلیکیشنی با طراحی و رابط کاربری جدید برای کاربران رایگان رونمایی کرد.

کاربران پلتفرم‌های اندروید و iOS در سراسر جهان می‌توانند به‌زودی و به طور رایگان به این اپلیکیشن پخش و استریم موسیقی دسترسی داشته باشند. اسپاتیفای حدود ۹۰ میلیون کاربر رایگان دارد.

این بزرگ‌ترین تغییر شرکت اسپاتیفای برای کاربران رایگان از سال ۲۰۱۴ تا کنون است. با اپ جدید، کاربران آزادی‌های بیشتری در انتخاب و گوش دادن به موسیقی دارند.

اکنون، کاربران رایگان اسپاتیفای می‌توانند ۱۵ پلی‌لیست درخواستی از موسیقی‌های انتخابی خودشان داشته باشند و هر زمان که بخواهند، به این آهنگ‌ها گوش بدهند.

قبلا اسپاتیفای فقط پلی‌لیست آهنگ‌های تصادفی (Shuffle) برای کاربران رایگان فراهم می‌کرد ولی اکنون این کاربران می‌توانند از میان پلی‌لیست آهنگ‌های مختلف پیشنهادی اسپاتیفای از خواننده‌ها و در سبک‌های مختلف، آهنگ‌های خود را انتخاب کرده و پلی‌لیست‌های اختصاصی برای خودشان بسازند و هر زمان که دوست داشتند؛ گوش کنند.

هر کاربر می‌تواند حداکثر ۷۵۰ آهنگ را انتخاب (حدود ۴۰ ساعت موسیقی) و در پلی‌لیست‌های خودش قرار داده باشد. اسپاتیفای هم سعی می‌کند به طور روزانه و هفتگی و با توجه به سلایق کاربران؛ پیشنهادی موسیقی جدیدی به کاربران بدهد و پلی‌لیست‌های آن‌ها را به‌روزرسانی کند.

اسپاتیفای می‌گوید کاربران تا کنون بیش از ۲ میلیارد پلی‌لیست ساخته‌اند. به‌روزرسانی اخیر اپلیکیشن این شرکت کمک می‌کند کاربران بتوانند به پلی‌لیست‌های مشابه با علاقه خود دسترسی پیدا کنند و آهنگ‌هایی گوش بدهند که شاید همیشه آرزوی شنیدن‌شان را داشتند یا به دنبال‌شان گشتند.

گوش دادن به موسیقی بیشتر با مصرف داده کمتر

اسپاتیفای، از کاربرانی که این اپلیکیشن جدید را نصب کنند؛ سریعا درخواست می‌کند پلی‌لیست‌های سفارشی و اختصاصی خودشان را بسازند و تنظیمات دلخواه‌شان را روی این پلی‌لیست‌ها انجام دهند.

اپلیکیشن جدید اسپاتیفای یک مود «data saver» دارد که به کاربران کمک می‌کند به طور ساده‌تری روی مصرف دیتای اینترنت خود مدیریت داشته باشند و حجم دیتای کمتری مصرف کنند. اسپاتیفای مدعی است کاربران با استفاده از این مود می‌توانند تا ۷۵ درصد در مصرف دیتا صرفه‌جویی داشته باشند.

اسپاتیفای می‌گوید این اپلیکیشن جدید در حال انتشار برای تمام کاربران در سراسر جهان است و به‌زودی همه کاربران رایگان این شرکت بدان دسترسی پیدا خواهند کرد.

شاید در ابتدا این استراتژی جدید اسپاتیفای خلاف منافع این شرکت برای سوق دادن کاربران رایگان به سوی سرویس‌های پولی باشد. ۶۰ درصد کاربران اسپاتیفای از سرویس رایگان استفاده می‌کنند و اکنون دسترسی‌ها و انتخاب‌های آزادانه بیشتری دارند.

اما احتمالا این کاربران رایگان به تدریج معتاد اسپاتیفای شده و به سوی خرید سرویس‌های پولی می‌روند. هنوز دلایل زیادی وجود دارد که یک کاربر اقدام به خرید سرویس‌های اسپاتیفای کند.

به علاوه، دیگر سرویس‌های استریم موسیقی مانند اپل موزیک به سرعت در حال رشد هستند و اسپاتیفای برای از دست ندادن بازار، ناچار است خدمات بیشتری به کاربران رایگان‌اش ارایه بدهد تا هنوز از سرویس‌هایش استفاده کنند.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.