چگونه پلی‌لیست اسپاتیفای دیگران را برای خودمان کپی کنیم

یا پلی‌لیست فعلی خود را پیش از هر تغییری کپی کنید

0

اگر در حال گوش دادن به آهنگ‌های پلی‌لیست فرد دیگری در اسپاتیفای هستید و آرزو می‌کنید ای کاش یکی دو آهنگ کم و زیاد داشت تا دوست‌داشتنی‌ترین پلی‌لیست برای شما شود؛ باید گفت این کار تا حدودی ممکن است.

شما نمی‌تواننید به طور مستقیم یک پلی‌لیست فرد دیگری را دستکاری و ویرایش کنید؛ جز اینکه از یک پلی‌لیست مشترک استفاده کنید. پس چگونه می‌توان پلی‌لیست دیگری را ویرایش و آهنگ‌های دلخواه خودمان را اضافه کنیم؟ یا چند آهنگ حذف کنیم؟ یک روش کپی پلی‌لیست دیگران برای خودتان و بعد ویرایش این پلی‌لیست است. این مقاله برای همین منظور نوشته شده است و به شما آموزش می‌دهد چگونه یک پلی‌لیست اسپاتیفای را کپی کنید.

توانایی کپی پلی‌لیست‌ها در اسپاتیفای، ویژگی بسیار ارزشمندی است. زمانی می‌خواهید یک پلی‌لیست از دیگران را کپی کنید و یک زمان مجبور به انتقال داده‌ها هستید و باید از پلی‌لیست خودتان کپی بگیرید.

مثلا، می‌خواهید به پلن خانوادگی اسپاتیفای بپیوندید و باید با یک حساب کاربری جدید و متفاوت وارد شوید. همین‌طور، اگر اکانت اسپاتیفای دیگری دارید؛ بدیهی است که اکانت جدید تمام Liked Songs یا پلی‌لیست اکانت قدیمی شما را نخواهد داشت.

شما نمی‌توانید تاریخچه شنیداری و گوش دادن به آهنگ‌ها در اسپاتیفای را کپی کنید ولی این قابلیت را دارید که تمام آهنگ‌های مهم اخیری که گوش دادید را به اکانت دیگر پورت یا منتقل کنید. تنها کاری که باید انجام دهید؛ این است که پلی‌لیست حساب کاربری قدیمی خود را عمومی (Public) کرده و در بخش پلی‌لیست‌های حساب کاربری جدید خود کپی کنید.

بسیاری از درب‌های بسته و محدودیت‌ها با کپی یک پلی‌لیست در اکانت جدید، باز خواهند شد.

چگونه یک پلی‌لیست اسپاتیفای را کپی کنیم (دسکتاپ)

برای کپی یک پلی‌ایست اسپاتیفای، چه این پلی‌لیست متعلق به شما یا فرد دیگری است؛ باید از نرم‌افزار دسکتاپ Spotify استفاده کنید. یعنی شما باید یک کامپیوتر رومیزی یا لپ‌تاپ داشته باشید.

برنامه دسکتاپ Spotify را باز و پلی‌لیستی که می‌خواهید کپی کنید را پیدا کنید. در این آموزش، برای مثال می‌خواهیم یک کپی از پلی‌لیست The Going Quantum Playlist متعلق به هنرمند Going Quantum بگیریم:

ابتدا، باید تمام آهنگ‌های این پلی‌لیست انتخاب شوند:

برای این منظور در یک کامپیوتر ویندوزی، کلیدهای Ctrl+a روی صفحه‌کلید را فشار دهید.

برای این منظور در یک کامپیوتر اپلی، کلیدهای Command+a را در صفحه‌کلید همزمان فشار دهید.

در نهایت، روی هر نقطه از آهنگ‌های انتخاب شده، راست کلیک کرده و ماوس را روی گزینه پایین و Add to playlist ببرید. در اینجا دو گزینه مشاهده می‌کنید:

یک پلی‌لیست موجود که می‌خواهید پلی‌لیست انتخاب شده را در آن کپی کنید؛ تعیین کنید.

گزینه Add to new playlist را برای ساخت یک پلی‌لیست جدید از تمام آهنگ‌های پلی‌لیست انتخاب شده؛ کلیک کنید.

چگونه یک پلی‌لیست را عمومی یا خصوصی کنیم

اگر می‌خواهید یک پلی‌لیست دیگر را در اکانت خود کپی کنید؛ باید مطمئن شوید که پلی‌لیست‌های شما عمومی (Public) هستند و در پروفایل شما نمایش داده می‌شوند.

اندروید و iOS

در دستگاه‌های اندرویدی و iOS، اپلیکیشن موبایل اسپاتیفای را باز کنید:

وارد Your Library شوید و روی پلی‌لیستی که می‌خواهید public یا  private شود؛ ضربه بزنید.

کلید سه نقطه در زیر عنوان پلی‌لیست را ضربه بزنید.

به پایین اسکرول کنید تا به کلیدهای Make private یا Make public برسید. یکی از این دو کلید را ضربه بزنید.

دسکتاپ و پلیر مبتنی بر وب

روی پلی‌لیستی که می‌خواهید عمومی (نمایش در پروفایل) یا خصوصی (حذف از پروفایل) شود؛ راست کلیک کنید.

گزینه‌ای مانند Add to profile یا Remove from profile را کلیک کنید.

منبع androidauthority
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.