توییتر به کاربران دنبال‌کننده حساب‌های روسی پروپاگاندا در انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده هشدار می‌دهد

1

بیش از یک سال از انتخابات ایالات متحده گذشته است ولی هنوز تحقیق درباره تاثیرگذاری روسیه با استفاده از شبکه‌های اجتماعی روی رای مردم امریکا ادامه دارد.

در تازه‌ترین مورد، شرکت توییتر گزارش داد نزدیک به ۶۶۷ هزار کاربر توییتری تحت تاثیر تبلیغات سیاسی روسیه قرار گرفته‌اند و به نحوی اکانت‌های IRA را بازدید یا دنبال کردند.

مشخص شده IRA یا «آژانس تحقیقات اینترنت» روسیه در سن‌پترزبورگ وظیفه مداخله روس‌ها در انتخابات امریکا را برعهده داشته است.

توییتر می‌گوید تا کنون ۳۸۱۴ حساب کاربری مرتبط با IRA کشف کرده است. این حساب‌ها در ایام انتخابات نزدیک به ۱۷۵ هزار توییت منتشر کردند که بیش از ۸ درصد کل توییت‌های انتخاباتی را شامل می‌شوند.

شبکه‌های اجتماعی بر علیه روسیه

اگرچه تعداد کاربران قربانی یا تحت تاثیر قرار گرفته از تبلیغات روسیه در انتخابات ایالات متحده از شبکه‌های اجتماعی دیگری مانند فیسبوک یا اینستاگرام کمتر است ولی باز هم نزدیک به ۷۰۰ هزار کاربر می‌تواند روی نتایج انتخابات تاثیرگذار باشد.

به همین دلیل؛ توییتر برای انتخابات میان‌دوره‌ای این کشور می‌خواهد سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای اعمال کند. مثلا، باید حساب‌های کاربری نامزدها مورد احرازهویت و تایید رسمی قرار بگیرند و یک سری سیاست‌های جدید ضداسپم اضافه خواهد کرد.

اما مهم‌ترین واکنش توییتر به مداخله روسیه در انتخابات امریکا؛ پیگیری و اعلام هشدار به کاربرانی است که حساب‌های توییتری مزاحم و تبلیغاتی سیاسی و جهت‌دار روسیه‌ای را مشاهده و دنبال کنند.

به طور ویژه، توییتر می‌خواهد از طریق ایمیل کاربرانی که از حساب‌های IRA بازدید می‌کنند یا توییت‌های مربوط به آن‌ها را فالو و ریتوییت می‌کنند؛ هشدار دهد.

در روزهای اخیر؛ کنگره ایالات متحده از شبکه‌های اجتماعی مختلفی مانند توییتر، فیسبوک، یوتیوب و اینستاگرام خواسته تا سیاست‌ها و نظارت‌هایی را برای انتخابات میان‌دوره‌ای این کنگره در پیش بگیرند تا اتفاقات سال گذشته انتخابات ریاست‌ جمهوری این کشور تکرار نشود.

گفته می‌شود در انتخابات ریاست جمهوری؛ موسسه IRA نزدیک به ۱۲۶ میلیون کاربر امریکایی را تحت تاثیر پیام‌ها و پست‌های خود قرار داده است.

منبع

   
1 نظر
  1. علیرضا می گوید

    IRA همان Individual retirement account است!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.