بهترین پماد سوختگی چیست؟

0

رپورتاژ:

محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید پماد سوختگی شدند که به گفته آنها زمان ترمیم سوختگی را کاهش می دهد

محمدآسا ادیب حسامی، کارشناس گیاهان دارویی از دانشگاه همدان و مدیر عامل شرکت سازنده این پماد در گفت‌وگو با خبرنگار پژوهشی ایسنا اظهار داشت: این پماد سوختگی حاوی مواد موثره چند گیاه است که هر یک نقش مهمی در درمان سوختگی دارند. این پماد، عوارض فرآورده های پوستی رایج را ندارد و از تشکیل اسکار جلوگیری می کند.

خواص پماد سوختگی ادیب درم

تحقیقات مختلف صورت گرفته در مورد گیاهان بکار رفته در پماد، نشان دهنده خواص مختلفی است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-  خاصیت آنتی‌باکتریال: وجود عفونت در سوختگی ازجمله عوامل مرگ در سوختگی و همچنین موجب عدم ترمیم مناسب سوختگی می باشد. خاصیت آنتی‌باکتریال این گیاهان باعث می‌شود که بدون نیاز به استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های پیشگیرانه، از ایجاد عفونت پیشگیری شود و در نتیجه سوختگی با سرعت و کیفیت مناسب بهبود یابد.

۲- اثر ضد اسکار: به طور معمول ترمیم سوختگی های عمیق با تشکیل اسکار یا گوشت اضافه همراه است و شدت اسکاری که ایجاد می­شود تابع وسعت سوختگی است. در این موارد، استفاده از پماد سوختگی ادیب درم موجب جلوگیری از تشکیل اسکار شده و پوست به حالت طبیعی خود برمی گردد.

۳- افزایش سرعت ترمیم: استفاده از این گیاهان موجب کاهش زمان لازم برای ترمیم سوختگی می‌شود، بنابراین سرعت ترمیم سوختگی افزایش می‌یابد.

۴-  خاصیت ضد التهابی:  وجود التهاب در سوختگی از جمله عواملی است که می‌تواند ترمیم سوختگی را به تأخیر انداخته و کیفیت ترمیم را کاهش دهد. استفاده از این گیاهان موجب می‌شود که التهاب در سوختگی کنترل شده و کاهش یابد. بر خلاف اکثر داروهایی که امروزه استفاده می‌شوند و از طریق سرکوب سیستم ایمنی التهاب را کنترل می‌کنند، این گیاهان التهاب را بدون ایجاد عوارض جانبی کنترل می‌کند و در نتیجه سرعت و کیفیت ترمیم سوختگی را افزایش می‌دهد.

۵-  ۸۰ تا ۹۰ درصد کاهش در هزینه درمان:  عدم نیاز به بستری در بیمارستان، روش آسان استفاده از پماد سوختگی ادیب درم، عدم نیاز به انواع داروها برای کنترل درد و التهاب سوختگی و عدم نیاز به تجویز پیشگیرانه‌ی آنتی بیوتیک های، همگی از عواملی هستند که موجب کاهش قابل توجه هزینه های درمانی می‌شود. همچنین کرم های سوختگی در سراسر دنیا با قیمت های متفاوت و بسیار بالا عرضه می شود، حال آنکه اثر بخشی مطلوبی نیز ندارد(علاوه بر هزینه های که بعدا فرد متحمل می شود مانند لیزر، جراحی  پلاستیک و…) در حالی که هزینه پماد سوختگی ادیب در مقایسه با کرم سوختگی های موجود بسیار کمتر می باشد.

افتخارات کسب شده پماد سوختگی ادیب درم:

۱-    دریافت پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت با شماره IRC 1228210945

۲-    دریافت مدال برنز جهانی از فدراسیون اختراعات آلمان در قسمت داروسازی

۳-    منتخب بنیاد ملی نخبگان در سال ۹۰ برای پماد ادیب درم

۴-    دریافت گواهی نامه ISO 9001:2008 برای پماد ادیب درم

شرکت ادیب اکسیر توانسته است علاوه بر تولید پماد سوختگی، در زمینه ی تولید محصولات گیاهی دیگری نیز فعالیت کند.

ماسک ضد لک قوی ادیب درم یکی دیگر از محصولات این شرکت است که از بین برنده ی لک های صورت می باشد.این پماد ضد جوش و لک های حاملگی و لک های آفتاب زدگی می باشد.

کرم زگیل و میخچه ادیب درم هم از دیگر محصولات پرفروش این شرکت می باشد که برای از بین بردن انواع زگیل ها و میخچه ها بسیار مناسب می باشد.

شما می توانید شرکت ادیب اکسیر را در شبکه اجتماعی اینستاگرام و لینکدین و فیسبوک دنبال نمایید.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.