قیمت‌ گوشی‌های گلکسی اس ۹ سامسونگ فاش شد: احتمالا هم‌قیمت با آیفون X

0

فردا پرچم‌دارهای جدید سامسونگ معرفی می‌شوند. پس، طبیعی است کم‌کم شاهد انتشار تصاویر این گوشی‌ها، مشخصات کامل آن‌ها و قیمت‌شان باشیم.

چندین وب‌سایت از قیمت‌های جدید گوشی‌های سری گلکسی اس ۹ سامسونگ پرده‌برداری کردند. ایوان بلس، یکی از افراد فاش‌کننده مشهور در دنیای وب و فناوری نیز این قیمت‌ها را تایید کرده است و احتمالا در مراسم رونمایی شاهد همین قیمت‌ها خواهیم بود.

به نظر می‌رسد سامسونگ به رسم رایج سنوات گذشته و همین‌طور به مناسب سری ۹ سعی کرده قیمت‌ها با عدد ۹ ختم شوند و از سوی دیگر نخواسته از آیفون X اپل عقب بماند.

گفته می‌شود سامسونگ گوشی گلکسی اس ۹ را با قیمت ۸۴۹ یورو و گلکسی اس ۹ پلاس را با قیمت ۹۹۹ یورو وارد بازار خواهد کرد.

البته، برخی از منابع هم از قیمت‌هایی پایین‌تر و مثلا ۸۳۷ یورو و ۹۰۵ یورو برای این گوشی‌ها نام بردند که به نظر می‌رسد بیشتر به خاطر تفاوت نرخ ارز و تفاوت قیمت و ارزش یورو و دلار در برخی کشورهای اروپایی و امریکا است.

هم‌قیمت با آیفون X

آنچه که مسلم است؛ سامسونگ پرچم‌دارهای جدیدش را در همین محدوده‌های قیمتی معرفی می‌کند و اگر تفاوتی شاهد باشیم مربوط به قیمت ارز و تبدیل یورو به دلار یا برعکس است.

اما جالب است که این قیمت‌های یورویی را به دلار تبدیل کنید؛ دقیقا به قیمت‌هایی مشابه قیمت‌گذاری اپل برای دو گوشی آیفون X خواهید رسید. یعنی گلکسی اس ۹ قیمتی ۹۵۰ دلار و حدودا هم‌قیمت آیفون X پایه است.

اسمارت‌فون گلکسی اس ۹ ایکس هم با قیمت ۱۱۷۰ دلار باز هم مشابه قیمت آیفون X با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت است. البته، باز هم تاکید می‌کنیم که در برخی کشورها این قیمت‌ها متفاوت خواهد بود ولی در کل می‌توان نتیجه گرفت گوشی‌های گلکسی اس ۹ سامسونگ هم‌قیمت با آیفون X است.

حالا باید دید این گوشی‌ها با چنین قیمت‌هایی چه امکاناتی دارند و توجیه‌پذیر هستند؟ گلکسی اس ۹ نسبت به مدل قبلی در برخی سخت‌افزارها مانند دوربین و پردازنده به‌روزرسانی شده است و از تنوع رنگ‌بندی بیشتری سود می‌برد.

فردا مشخص می‌شود سامسونگ گوشی‌های جدیدش را با چه قیمت‌هایی روانه بازار خواهد کرد و چه ویژگی‌ها و امکانات جدیدی دارند که شاهد این افزایش قیمت بودیم!


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.