به‌زودی نسل ششم آیپدهای اپل معرفی می‌شوند

به گزارش سایت فرانسوی Consomac، اپل دو دستگاه جدید به Eurasian Commission برای ثبت در بانک اطلاعاتی‌شان تحویل داده است. به نظر می‌رسد هر دستگاهی که از سیستم‌های رمزنگاری استفاده می‌کند، باید در این پایگاه ثبت شود.

این خبر به ما می‌گوید اپل به‌زودی این دو دستگاه را رونمایی خواهد کرد. در گذشته، هر زمان اپل دستگاه‌هایی را در این پایگاه ثبت کرده است؛ به فاصله چند ماه معرفی شدند.

در ماه‌های اخیر، شایعاتی درباره عرضه چند مدل جدید آیپد پرو با قابلیت‌هایی مانند Face ID، حذف کلید هوم و ضخامت نازک‌تر منتشر شده است. اما اطلاعاتی که از سوی پایگاه Eurasian فاش شده نشان می‌دهد احتمالا اپل به‌زودی دو مدل ارزان‌قیمت از آیپد را عرضه می‌کند و مدل گران‌قیمت آیپد پرو در اواخر سال رونمایی می‌شود.


خرید کتاب با ۱۰٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

دو آیپد ارزان‌قیمت اپل به نام‌های A1954 و A1893 در پایگاه Eurasian ثبت شده‌اند و از سیستم‌عامل iOS 11 سود می‌برند. اگر واقعا این دستگاه‌ها مدل‌های ارزان‌قیمت آیپد برای سال ۲۰۱۸ باشند، قابل پیش‌بینی است که چه به‌روزرسانی‌هایی دارند.

احتمالا اپل از پردازنده مجتمع A10 Fusion به جای A9 استفاده خواهد کرد. پردازنده A11 برای آیپد پرو کنار گذاشته شده است. ظرفیت ذخیره‌سازی این دستگاه‌ها نیز ۳۲ گیگابایت به ۶۴ گیگابایت ارتقا پیدا می‌کند.

به سبک آیفون X

همین‌طور، انتظار داریم اپل روی دوربین‌ جلو یا عقب این آیپدها از سیستم تشخیص چهره استفاده کند. اپل سیستم Face ID را جایگزین Touch ID خواهد کرد و از طراحی بدون حاشیه مانند آیفون X برای دستگاه‌های آیپد جدید خود استفاده می‌کند.

اپل برای دوربین عقب از سنسور ۱۲ مگاپیکسل استفاده خواهد کرد؛ همان سنسوری که برای آیفون ۶S قرار داد. برای دروبین جلو نیز سنسور ۵ مگاپیکسل انتخاب شده است.

احتمالا از صفحه‌نمایش LCD به جای OLED استفاده می‌شود و آیپد پرو مجهز به پنل اولد خواهد بود. اندازه این مدل‌ها حدود ۱۰.۵ اینچ گزارش شده است و حدس زده می‌شود که آیپد پرو ۱۲.۹ اینچ باشد.

از نظر قیمتی، شاید اپل مدل ۳۲ گیگابایتی با قیمت ۲۵۹ دلار بدهد و مدل ۶۴ گیگابایتی قیمتی ۳۲۹ دلاری داشته باشد.

بسیاری از اطلاعات بالا براساس برخی شایعات و حدس و گمان سایت‌ها است و نمی‌توان قطعی دانست. آنچه که بارز است؛ اپل به‌زودی دو مدل آیپد اقتصادی معرفی خواهد کرد.

منبع

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.