نسل هشتم آیپدهای اپل با مدلی ۱۰.۲ اینچی و پردازنده سریع‌تر ولی قیمت مناسب ۳۲۹ دلار معرفی شد

0

نسل هشتم آیپدهای اپل از پردازنده سریع‌تر A12 سود می‌برد ولی قیمت پایین ۳۲۹ دلاری دارد. این آیپد به یک نمایشگر با کیفیت و رتینا مجهز است.

اپل امشب، پس از معرفی اپل واچ سری ۶ و در دهمین سالگرد عرضه آیپد، به سراغ معرفی یک مدل آیپد ۱۰.۲ اینچی از نسل هشتم این دستگاه‌ها رفت. مشخص است این مدل آیپد برای مصارف دانشجویی و آموزشی عرضه می‌شود. مدارس و مشتریان آموزشی می‌توانند این مدل آیپد را ۲۹۹ دلار خریداری کنند.

پردازنده آیپد نسل هشتم ۱۰.۲ اپل همان پردازنده‌ای است که روی آیپد ایر و آیپد مینی معرفی شده در سال ۲۰۱۹ نیز نشسته و یک پردازنده سریع‌تر نسبت به نسل پیشین آیپدهای معمولی این شرکت محسوب می‌شود.

برای اولین بار است که اپل از پردازنده سطح بالایی مانند A12 با یک واحد پردازش عصبی (Neural Engine) روی یک آیپد ارزان قیمت استفاده می‌کند.

اپل می‌گوید برای این آیپد هم کیس و صفحه‌کلید عرضه شده و همانند آیپدهای پیشین از قلم نوری این شرکت پشتیبانی می‌کند. روی آیپد جدید سیستم‌عامل iPadOS 14 اجرا می‌شود و شامل ویژگی‌های جدید نرم‌افزاری مانند وارد کردن متن به طور دستی است.

متاسفانه، اپل روی این مدل از آیپد خود دوباره از درگاه لایتنینگ به جای USB-C استفاده کرده است. همچنین، دارای یک کلید هوم استاندارد به همراه Touch ID است. چیزی که اکنون در مجموعه محصولات اپل به ندرت دیده می‌شود.

اپل سال پیش از نسل هفتم آیپدهای معمولی خود با یک مدل ۹.۷ اینچی رونمایی کرد و اکنون نسل هشتم مجهز به یک نمایشگر ۱۰.۲ اینچی و پردازنده‌ای بسیار سریع‌تر است.

این آیپد از امروز پیش‌فروش خود را آغاز می‌کند و از جمعه به طور رسمی وارد بازار خواهد شد.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.