اپل واچ سری ۶ معرفی شد: اندازه‌گیری سطح اکسیژن خون، عملکرد سریع‌تر و قابلیت‌های تناسب اندام جدید

0

جدیدترین ساعت هوشمند اپل با نام Watch Series 6 معرفی شد.

اپل واچ سری ۶ همان زبان طراحی و شکل کلی اپل واچ سری ۴ و ۵ را دارد ولی اپل سنسورهای جدیدی به آن افزوده است تا ویژگی‌های جدیدی مانند اندازه‌گیری میزان اکسیژن خون، ردیابی بهتر خواب، نظارت بر شصت‌وشو دست، اندازه‌گیری ارتفاع و فاصله از سطح زمین و تمرین‌های تناسب اندام جدید را داشته باشد.

اپل واچ سری ۶ به سیستم‌عامل watchOS 7 مجهز شده است که اپل در اوایل امسال در مراسم آنلاین WWDC رونمایی کرد. این به‌روزرسانی برای اپل واچ ۳ به بالا ارائه می‌شود و شامل پشتیبانی از ردیابی خواب می‌شود.

اپل روی قابلیت‌های سلامتی ساعت هوشمند خود حساس است و در مدل جدید هم سعی کرده چندین ویژگی جدید سلامتی و تندرستی به آن اضافه کند.

مهم‌ترین ویژگی اپل واچ جدید که بی‌ارتباط با بیماری کووید -۱۹ هم نیست؛ اندازه‌گیری سطح اکسیژن خون با استفاده از نور مادون قرمز در مدت زمانی ۱۵ ثانیه‌ای است. اندازه‌گیری سطح اکسیژن خون می‌تواند برای تست‌های ویروس کرونا نیز استفاده شوند.

اپل می‌گوید با مراکز بهداشتی و نهادهای معتبر بین‌المللی همکاری‌های گسترده‌ای داشته است تا این ویژگی را به اپل واچ اضافه کرده و مطمئن شوند به درستی کار می‌کند.

روی اول واچ سری ۶ پردازنده جدید S6 نشسته است. این پردازنده عملکردی ۲۰ درصد بیشتر از پردازنده قبلی این شرکت دارد و براساس معماری و طراحی پردازنده A13 اپل با سفارشی‌سازی‌هایی برای ساعت هوشمند و افزایش عملکرد نسبت به اپل واچ سری ۴ است.

از دیگر ویژگی‌های جدید اپل واچ جدید می‌توان به قابلیت Family Setup اشاره کرد که به والدین امکان می‌دهد اپل واچ‌های مدیریت شده‌ای برای فرزندان خود بدون نیاز به گوشی آیفون راه‌اندازی و استفاده کنند. والدین می‌توانند با فرزندان خودشان از طریق پیام‌ها و تماس‌های ساعت اپل در ارتباط باشند.

قابلیت Family Setup به مدل اپل واچ LTE نیاز دارد و دارای تنظیماتی است تا معلمان مطمئن شوند این گجت مزاحم دانش‌آموز در مدرسه نیست.

ساعت هوشمند جدید اپل در رنگ‌های طلایی، گرافیتی، آبی و رنگ جدید قرمز که بسیار زیبا است؛ عرضه خواهد شد. همچنین اپل از بند جدیدی به نام Solo Loop در طراحی مدرن و سیلیکونی رونمایی کرد که دارای رنگ‌بندی‌های زیادی است و هیچ سگک و تنظیمی ندارد.

اپل واچ سری ۶ با قیمت ۳۹۹ دلار برای مدل ۴۰ میلی‌متری وارد بازار می‌شود؛ همان قیمت اپل واچ سری ۵. این محصول اپل از همین امروز ۱۵ سپتامبر پیش‌فروش می‌شود و از ۱۸ سپتامبر به طور رسمی عرضه می‌شود.

اپل در مراسم امشب از نسخه ارزان‌تری به نام  Apple Watch SE نیز رونمایی کرد که ویژگی‌هایی مشابه اپل واچ سری ۵ دارد.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.