۵ ویژگی تناسب اندام جدید که به اپل واچ شما افزوده می‌شوند

1

اپل واچ به طور همزمان شاهد تغییرات بزرگ و گسترده‌ای هم در سخت‌افزار و هم در نرم‌افزار است. اپل واچ ۴ با سیستم‌عامل WatchOS 5 روانه بازار خواهد شد.

این به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای اپل واچ ۲ و ۳ نیز عرضه شده است و کاربران این ساعت‌ها می‌توانند از سیستم‌عامل واچ او‌اس ۵ سود ببرند.

از مهم‌ترین ویژگی‌های WatchOS 5 می‌توان به قابلیت Walkie-Talkie اشاره کرد که به شما اجازه می‌دهد با دوستان و اعضای خانواده با پیام‌های کوتاهی در ارتباط باشید.

اپلیکیشن‌های ثالث که در رابط کاربری سیری ساعت قابل مشاهده هستند و برخی دستورات سفارشی سیری که به عنوان میانبر در اپل واچ استفاده می‌شوند؛ از دیگر ویژگی‌های جدید سیستم‌عامل اپل هستند.

اما بزرگ‌ترین به‌روزرسانی WatchOS 5 برای افرادی است که از اپل واچ برای تناسب اندام و ورک‌اوت استفاده می‌کنند. در ادامه، ۵ ویژگی جدید اپل واچ‌ها را برای تناسب اندام و سلامتی مرور می‌کنیم:

رقابت با دوستان

یکی از بهترین ابزارهای موفقیت در تناسب اندام، دعوت دیگران به رقابت و مسابقه یا پاسخ‌گویی است.

برای مثال، Fitbit اجازه می‌دهد وضعیت خود را با دوستان‌تان مقایسه کنید. به‌زودی این ویژگی روی اپل واچ هم در دسترس خواهد بود و شما با WatchOS 5 می‌توانید دوستان خود را به چالش‌های هفتگی دعوت کنید.

در این شرایط، می‌توانید وضعیت دوستان‌تان را پیگیری کنید و پیشرفت آن‌ها را دایما با خودتان مقایسه و بر تلاش و همت خود بیفزایید.

تشخیص خودکار تمرین

احتمالا بزرگ‌ترین ویژگی تناسب اندام جدیدی که به اپل واچ افزوده می‌شود؛ قابلیت تشخیص خودکار تمرین‌ها یا ورک‌اوت‌های شما است.

هنگامی که شما شروع به ورزش و تمرین کارهای تناسب اندام می‌کنید؛ اپل واچ به طور خودکار شروع به ردگیری آن‌ها خواهد کرد. مهم‌تر اینکه اگر شما فراموش کنید اپل واچ را تنظیم کنید و چند دقیقه از تمرین و ورزش شما گذشته باشد؛ اپل واچ به شما امکان تنظیمات و اعتبار مجدد را می‌دهد.

به علاوه، اگر پس از تمرین‌ها فراموش کنید ردگیری اپل واچ را متوقف کنید؛ این ساعت هوشمند به طور خودکار پایان کار را تشخیص داده و برای شما محاسبه خواهد کرد.

مودهای ورک‌اوت بیشتر

اپل اعلام کرده ۱۲ مود ورک‌اوت جدید به اپل واچ افزوده است. اکنون یوگا هم یک تمرین شناخته می‌شود.

اپل واچ همین‌طور که در حال پیاده‌روی هستید؛ سرعت و ضربان قلب شما را اندازه‌گیری می‌کند و به شما می‌گوید در چه ارتفاعی از سطح دریا هستید.

معیارهای جدید در هنگام دویدن

هگامی که در حال دویدن هستید، اپل واچ می‌تواند اطلاعات و معیارهای جدید به شما نشان بدهد. برای مثال، می‌تواند مسافت دویدن شما و گام‌هایی که برداشتید را نشان داده و به شما تذکر بدهد که چقدر باید گام بردارید.

همین‌طور، می‌توانید فعالیت‌های بدنی خود در یک دقیقه را زیرنظر بگیرید.

گوش دادن به پادکست

از نظر فنی این ویژگی ارتباطی با تناسب اندام ندارد ولی بسیار مهم است که شما بتوانید در هنگام پیاده‌روی یا قدم زدن به پادکست‌های دلخواه‌تان نیز گوش دهید.

پادکست‌ها روی همه دستگاه‌های اپل همگام‌سازی شدند و شما می‌توانید یک پادکست را با جست‌وجو در سیری گوش کنید.

منبع

 
1 نظر
  1. soheil می گوید

    کی هست که عاشق این ساعت نباشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.