بازگشت گوشی‌های نوستالژیک پالم

0

معمولا در عرصه‌های مختلف، درصد محدودی از بازگشت‌ها، شکوهمند هستند و بسیاری اوقات تنها حس نوستالژی و دریغ ما را تحریک می‌کنند و بس.

این را در عرصه سینما، ورزش و حتی سیاست به کرات دیده‌ایم و تجربه کرده‌ایم.

در عالم فناوری هم به همین ترتیب است: یک برنامه یا گجت محبوب به هر دلیل رو به نابودی و فراموشی می‌رود و بعد سال‌ها کسانی پیدا می‌شوند که قصد احیایش را می‌گیرند. اما واقعا بازگرداندن آن اصالت سابق به طوری که واقعا در دنیای کنونی، کارایی داشته باشد، کاری دشوار است.

گوشی‌های پالم زمانی هوشمندترین گوشی‌های دنیای قدیم بودند. اما آی‌فون و گوشی‌های اندرویدی که آمدند، آنها به کلی فراموش شدند.

حالا شرکت TCL تصمیم گرفته که این گوشی قدیمی را احیا کند و همین سال گوشی‌هایی با نام پالم، اما با سیستم اندروید روانه بازار کند.

TCL امتیاز استفاده از نام پالم را خریده و این گوشی‌های جدید در نیمه دوم سال میلادی جاری ابتدا با مشارکت شرکت ارتباطی ورایزون در دسترسی قرار خواهند گرفت.

دلتان برای WebOS که در گوشی‌های خاطره‌انگیز پالم مانند Palm Pre استفاده می‌شد، تنگ شده؟

باید بگویم که در حال حاضر جز در تلویزیون و یخچال ال جی جای دیگری نمی‌توانید WebOS را پیدا کنید!

پالم را مدتی پیش HP خرید، اما نه به قصد احیا. HP پالم را به کلی کشت و بعد سیستم عاملش را به ال جی فروخت و بقیه قسمت‌های شرکت را به کوالکام واگذار کرد.

TCL قصد احیا کردن بلکبری را هم دارد و به زودی گوشی‌های اندرویدی با نام بلکبری را روانه بازار خواهد کرد.  تنها به صورت سایه از بلکبری‌های قدیمی یک سری خصوصیات امنیتی و سیستم پیامرسانی را سعی خواهد کرد در قالبی نو در این گوشی‌ها بگنجاند.

هنوز معلوم نیست که گوشی پالم جدید هم یادگارهایی از پالم‌های قدیمی مثل قلم یا کیبورد فیزیکی‌اش را داشته باشد یا نه.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.