کاربر عاصی یوتیوب که پیش از این حتی یک کانال فارسی هم داشت، حادثه تیراندازی در ساختمان یوتیوب را به وجود آورد و سپس خودکشی کرد

4

شاید صبح که اخبار را مرور می‌کردید متوجه حادثه تیراندازی در ساختمان یوتیوب شده باشید.

طبق آخرین اخبار، در تیراندازی در ساختمان مرکزی شرکت یوتیوب در شهر سن برونو در شمال کالیفرنیا سه نفر در اثر شلیک گلوله زخمی شده اند که در بیمارستان تحت مداوا هستند.

اما فردی عامل حادثه نسیم اقدم یا نسیم نجفی اقدم نام داشت و ایرانی‌تبار بود. این زن یک کاربر این سرویس هم بود و در ویدئوی و وبلاگش پیوسته از محدودیت‌ها و سانسور محتواهای ویدئویی‌اش شکوه و شکایت داشت.

او بدون اینکه بج امنیتی داشته باشد توانسته بود وارد ساختمان شود و هیچ آشنایی در خود یوتیوب نداشت. او قبل از اینکه خودکشی کند 30 تا 40 بار شلیک کرد.

او اکانت‌های متعددی در یوتیوب درست کرده بود و متعاقب کاهش آمار بینندگان، عصبی شده بود. او همچنین در سایت‌اش ویدئوهایی از برخی کاربران با دنبال‌‌کننده‌های پرشمار قرار می‌داد، کسانی که آنها هم از سیاست‌های یوتیوب راضی نبودند.

اما نارضایتی او فقط از وضعیت یوتیوب نبود، او اصولا یک آدم عاصی از نظم کنونی حاکم در دنیای بود.

او زمانی در وب‌سایت‌اش از دیکتاتوری در کشورهای مختلف که با تاکتیک‌های مختلف اعمال می‌شود، شکایت کرده بود. او گفته بود که سیاست‌پیشگان و عوامل مؤثر تنها به منافع کوتاه‌مدت می‌اندیشند و هر کاری برای رسیدن به اهداف خود می‌کنند. آنها مردم ساده‌دل را فریب می‌دهند، حقایق را پنهان می‌کنند و دانش را دستکاری می‌کنند. آنها حیوانات را می‌آزارند و محیط زیست را آلوده می‌کنند. آنها ارزش‌های خانواده را انکار می‌کنند و با بهانه دفاع از آزادی باعث مادی‌گرایی و تخریب هویت جنسی مردم شده‌اند. آنها مردم را به روبات تبدیل کرده‌اند!

او در وب‌سایت‌اش گفته قصار هیتلر را نقل قول کرده بود: دروغ بزرگی بگو، دروغ را ساده نقل کن، به دروغ گفتن ادامه بده و سرانجام اینها باعث می‌شوند مردم دروغ شما را باور کنند.

او باور داشت که آزادی بیان واقعی در دنیا وجود ندارد. او از کاهش آمار بازدیدکنندگان ویدئوهای خود ناخرسند بود. از اینکه محدودیت سنی برای تماشای برخی از آنها اعمال شده، شکایت داشت.

او ظاهرا در سال 2016 یک کانال ویدئویی به زبان فارسی هم داشت که از سوی یوتیوب محدودیت‌هایی روی آن اعمال شده بود.

منبع


پی‌نوشت و تکمیل خبر:

با گذشت چندین ساعت از حادثه تیراندازی دیشب در مقر شرکت یوتیوب توسط خانم ایرانی الاصلی به نام «نسیم نجفی اقدم»؛ حالا اطلاعات بیشتری درباره او و این اقدام‌اش منتشر شده است.

«نسیم اقدم» متولد ارومیه ایران است. چندین سال در مهرشهر کرج زندگی کرده و بعد به ترکیه و پس از آن امریکا مهاجرت می‌کند.
وی از طرفداران و مروجان گیاه‌خواری است و در خانواده و اجتماع به طور شفاف و صریح با گوشت‌خواران مخالفت کرده و حتا در کانال یوتیوب فارسی «نسیم سبز» خود مرتبا کاربران را تشویق به ترک خوردن گوشت کرده است. برنامه‌های این کانال به طور کامل برای بهبود سلامت مردم ضبط و پخش شده است که بعدا توسط یوتیوب فیلتر می‌شود.

وی یکی از معروف‌ترین ایرانی‌های فعال در یوتیوب و اینستاگرام بوده و کاربران زیادی ویدیوهای آن را دنبال می‌کردند.

«نسیم اقدم» در یک ویدیو درباره خودش صحبت می‌کند و ضمن تاکید بر این موضوع که هیچ‌گونه بیماری جسمی یا روحی ندارد؛ تاکید می‌کند: «اما در سیاره‌ای زندگی می‌کنم که پر از بیماری، اختلالات، انحرافات و بی‌عدالتی‌ها است.»

به علاوه، وی در ویدیوهایش بارها به بی‌عدالتی، پارتی‌بازی، دیکتاتوری، تبعیض‌های مختلف، سانسور، آزار و اذیت حیوان‌های خانگی و سرکوب حقیقت در خاک امریکا اشاره می‌کند و اعتقاد دارد «آزادی بیان در حد شعار است.»

مشکلات و چالش‌های او با شرکت یوتیوب به دو سال پیش برمی‌گردد. یوتیوب برخی از ویدیوها و کارهای «نسیم اقدم» را فیلتر می‌کند و اجازه نمی‌دهد کاربران بدان‌ها دسترسی داشته باشند. «اقدم» این کار یوتیوب را بارها سرزنش کرده و آن‌ها را «کوته‌فکر» خطاب می‌کند. وی از سوی مروجان گوشت‌خواری نیز مورد آزار و اذیت قرار گرفته و تحت فشار بوده است.

در واقع، حمله دیشب این خانم ایرانی امریکایی به مقر یوتیوب؛ واکنش به فیلتر، کنترل و فشارهایی بوده که شرکت یوتیوب در دو سال اخیر روی او و کانال‌های فارسی‌اش و ویدیوهایش وارد ساخته است.

البته، پلیس هنوز درباره این حادثه اطلاعات کامل و جزیی منتشر نکرده است و به طور رسمی عامل تیراندازی و بعد خودکشی «نسیم نجفی اقدم» اعلام نشده است.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

عکس‌های این عکاس فرانسوی مانند تابلوهای نقاشی زیبای سبک امپرسیونیسم هستند

امپرسیونیسم یک جنبش هنری است که در اواخر قرن نوزدهم، عمدتاً در فرانسه ظهور کرد. مشخصه آن تاکید بر ثبت اثرات زودگذر نور و رنگ در دنیای طبیعی است. نقاشان امپرسیونیست به دنبال این بودند که برداشت‌های دیداری فوری خود را از یک صحنه به تصویر…

تنهاترین درخت جهان در کجاست؟

در جزیره دورأفتاده کمپبل، واقع در بیش از ۶۰۰ کیلومتری جنوب  نیوزلند، صنوبر منفرد سیتکا روییده که به عنوان تنهاترین درخت روی زمین شناخته شده است.نزدیکترین درخت نزدیک به آن آن بیش از ۲۲۰ کیلومتر دورتر، در جزایر اوکلند است، در حالی که…

مهندسان بامزه با اختراعات و ابداعات عجیب و غریب و کارا ! گالری عکس

بسیار پیش می‌آید که برای انجام کاری تنها دو راه داریم، یا خرید یک محصول گران و استفاده از آدم‌های کاربلد برای راه‌اندازییا اینکه خودمان با یک سری ابتکار و به صورت به اصطلاح زمخت ولی کارراه‌انداز، تقریبا بدون هزینه کار را انجام بدهیم.…

در مورد این عکس‌ها فقط می‌توانیم بگوییم چیزها به نحو عجیب یا خنده‌داری، سر جای خودشان نیستند!

ما در طول زندگی آدم زیاد دیده‌ایم که سر جای خود نبوده، اما در مورد اشیا، گاهی نبودن آنها در سر جای خودشان یا کاربرد بدیع آنها برای خودش یک طنز و شگفتی می‌شود، در این سری عکس‌های می‌خواهیم تعدادی از این موارد را با هم مرور کنیم:راهی…

باز هم نمونه‌هایی از معماری بد که آنقدر جلب توجه کرده‌اند که شهره اینترنت شده‌اند!

طراحی بد داریم تا طراحی بد. شاید پشت برخی از اینها اصلا طراحی‌ای هم در کار نبوده و همه چیز بداهه پیش رفته است یا حاصل اخنتلاف مهندس طراح داخلی و خارجی و کارفرمایی بوده که فکر می‌کرده همه چیز را می‌داند یا شاید هم دستور کارفرمایی بوده که…

۱۱ رخدادی که تاریخ دنیا را تغییر دادند به روایت میدجرنی

گرچه از اکثر این وقایع تاریخی عکسها و فیلم‌های زیادی وجود دارد، اما می‌خواهیم با میدجرنی آنها را بازسازی کنیم. شاید تمرینی شود برای بازافرینی رخدادهایی که از آنها عکسی گرفته نشده یا عکاسی در زمان آنها اصلا اختراع نشده بود.شروع جنگ جهانی…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
4 نظرات
 1. همایون می گوید

  «حادثه را به‌وجود آورد» عبارت کاملی نیست، «در ساختمان یوتوب تیراندازی کرد» عبارت خیلی خیلی بهتریه
  لطفا سعی کنید از عبارت گنگ کمتر استفاده کنید دکتر!

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   من عادت ندارم واکنش تکانه‌ای در سایت داشته باشم و در ساعات اولیه ابا دارم که چیزی که می‌نویسم بعد از چند ساعت، دیگر صحیح نباشه و خواننده رو با اشتباه بیندازه. علت گنگ نوشتن و احتیاط من همینه.

 2. مجید صالح پور می گوید

  من که نتونستم درست بخونمش مثل ترجمه ماشینی بود

 3. پژمان می گوید

  تیراندازی به سمت آدم‌ها و کشتن و زخمی کردن اونها در تضاد با اهدافیه که ایشون در کانال خودش ازش مدعی دفاع از اون هاست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.