استیو برونتون، مهندس مکانیکی که ثابت کرد که با یک کانال یوتیوب پر از ویدئوهای فنی هم می‌شود محبوب شد و مشترک صدهزار نفری داشت!

1

وقتی از صبح تا شب، می‌بینیم که مطالب زرد در شبکه‌های اجتماعی مخاطب انبوه دارند، به ما تلقین می‌شود که با مطالب شسته و رفته و علمی واقعا نمی‌شود به جایی رسید. بخش اکسپلور اینستاگرام را که نگاه می‌کنید کلا از هر چه مخاطب و محتواسازی ناامید می‌شوید.

اما امشب یک کانال یوتیوب جالب پیدا کردم که با وجود داشتن مطالب سنگین فنی، بیش از ۹۵ هزار مشترک دارد.

مسلما میزان مخاطب مطالب انگلیسی، قابل مقایسه با ما نیست. اما تولیدکنندگان محتواهای فنی در فرنگستان می‌توانند مطمئن باشند که همان درصد محدود مخاطب این نوع مطالب، باز آنقدر هست که مشوقشان برای ادامه راه باشد و یک سوددهی رضایت‌بخش مالی را هم تامین کند.

استیو برونتون استاد مهندسی مکانیک در دانشگاه واشنگتن است. او ویدئوهای خود را در یک استودیوی کوچک ضبط می‌کند، با این همه کیفیت ویدئوهایش خیلی خوب است. سبک مورد علاقه او استفاده از پس‌زمینه مشکی و مارکرهای با رنگ‌های نئونی است. او به سبک استیو جابز لباس می‌شود و هوشمندانه در مورد مطالب مختلف توضیح می‌دهد.

او هر بار یکی از ۱۰ تی‌شرت مشکی یکسان خود را انتخاب می‌کند و می‌پوشد و روی صحنه حاضر می‌شود. ویدئوهای او البته به طور متوسط ۱۵۰۰ بار بیشتر دیده نمی‌شوند، اما همین میزان مشاهده برای ویدئوهای فنی قابل توجه است.

او عاشق داستان‌های علمی تخیلی و داستان‌های سفر در زمان است.

ویدئوهای او بیشتر در مورد معماری شبکه‌های عصبی، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی است. اگر به این مباحث علاقه دارید، دیدن ویدئوهای او برای شما مفید خواهند بود.

   
1 نظر
  1. farnaz می گوید

    به نظر میاد متوسط بازدیدش بیشتر از ۱۵۰۰ باشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.