هکرها برخی از محبوب‌ترین موسیقی‌ها و ویدئوهای یوتیوب در کانال ویدئویی Vevo را حذف کردند

0

هکرها توانستند یکی از حساب‌های کاربری پربازدید یوتیوب را هک و موسیقی‌ها و ویدیوهای پرمخاطب آن را غیرفعال یا حذف کنند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد حساب کاربری معروف Vevo هک شده است. روی این حساب کاربری پربیننده‌ترین موسیقی تاریخ یوتیوب به نام «دسپاسیتو» قرار داشته که اکنون حذف شده و در دسترس نیست. همین‌طور؛ تعدادی زیادی موسیقی و ویدیو پربازدید دیگر یوتیوب حذف شده‌اند.

کاربران وقتی روی این موسیقی ویدیویی ساخته شده توسط Luis Fonsi و Daddy Yankee کلیک می‌کنند، یک تصویر از هکرهایی با ماسک و اسلحه نشان داده می‌شود.

ویدیوهای معروف دیگری که حذف شدند یا به طور ناقص در دسترس هستند؛ باز هم با مشکلاتی مانند تصاویر کوچک یا پخش نیمه تمام و همین‌طور تغییر نام و اطلاعات‌شان روبرو هستند.

حاشیه‌های بی‌پایان یوتیوب

تا کنون مشخص شده تمام این ویدیوها و موسیقی‌ها مربوط به حساب کاربری Vevo بودند و حساب‌های کاربری معروف دیگر هک نشده‌اند. این هکرها به نام‌های مستعار Prosox و Kuroi’sh خود را معرفی کرده و تمام مجوزها و دسترسی‌های اکانت Vevo را برای خودشان تغییر دادند.

اما هنوز مشخص نشده هکرها با دسترسی به اطلاعات شخصی صاحب حساب کاربری Vevo توانستند وارد یوتیوب شوند و این ویدیوها را حذف کنند یا سایت یوتیوب هک شده و هکرها به این اکانت نفوذ کردند.

یکی از هکرهای یوتیوب مدعی شده است تمام این تغییرات و دست‌کاری‌های توسط یک کد اسکریپت انجام شده است.

مالکان Vevo تایید کردند حساب کاربری‌شان مورد هک واقع شده و برخی فیلم‌های آرشیوی از بین رفتند یا دست‌کاری شدند ولی اعلام کردند در حال تلاش برای یافتن مشکل و نقطه آسیب‌پذیری هستند و به‌زودی دوباره تمام ویدیوها و موسیقی‌های حذف یا خراب شده را روی یوتیوب آپلود می‌کنند.

یوتیوب در تملک گوگل است و در چند هفته‌های اخیر با حاشیه‌ها و اتفاقاتی روبرو بوده است. از جمله، چند روز پیش دختر ایرانی به نام «نسیم اقدم» به دفتر مرکزی یوتیوب وارد شده و اقدام به تیراندازی و زخمی کردن چند کارمند این شرکت کرده بود.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.