برای پرداخت درون برنامه‌ای اینستاگرام آماده باشید

0

سال گذشته، اینستاگرام برای حساب کاربری تجاری ویژگی رزرو برخی سرویس‌ها را فعال کرده بود.

حالا سایت تک‌کرانچ گزارش داده ویژگی پرداخت درون برنامه‌ای و خرید برای برخی از کاربران اینستاگرام فعال شده است که نشان می‌دهد این شبکه اجتماعی بی‌سروصدا در حال آزمایش چنین سیستم است.

این کاربران می‌توانند اطلاعات یک کارت اعتباری را به همراه یک رمزعبور به حساب کاربری خود اضافه کنند. تعریف رمزعبور برای افزایش امنیت حساب کاربری است.

پس از آن، می‌توانند وارد برنامه اینستاگرام شوند و خدمات یا محصولاتی که اینستاگرام به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد را خرید کنند. قیمت هر خدمات یا محصول مشخص است و به طور خودکار از کارت اعتباری کاربران کسر می‌گردد.

مثلا کاربران می‌توانند از خدمات رزرو غذا و میز در رستوران با کمک اپلیکیشن‌های دیگر بهره ببرند. فعلا شرکای تجاری اینستاگرام محدود هستند ولی با توجه به نفوذ این شبکه اجتماعی میان کاربران و همین‌طور کسب‌وکارها و البته هزاران خرده‌فروشی، پیش‌بینی می‌شود به سرعت رونق بگیرد و کاربران ازش استفاده کنند.

اینستاگرام می‌گوید کاربران می‌توانند سرویس‌ها یا محصولات مختلفی از یک شرکت را از طریق سیستم پرداخت درون برنامه‌ای رزرو و استفاده کنند. در سال گذشته، چندین ویژگی مشابه این برای پروفایل‌های تجاری فعال شده بود ولی کمتر کسی تصور می‌کرد این سیستم برای کاربران عادی نیز فعال شود.

فعلا گزارش‌ها نشان می‌دهد اینستاگرام در حال آزمایش این سیستم است و هیچ‌گونه اظهارنظر رسمی درباره زمان فعال‌سازی یا دسترسی سراسری به آن نکرده است.

روی اینستاگرام کسب‌وکارهای اینترنتی و خانگی کوچک زیادی فعال هستند که امکان حضور فیزیکی در بازار را ندارند. این خبر بیشتر از همه، این کسب‌وکارها را خوشحال خواهد کرد. هم‌اکنون هم خرید و فروش روی بستر اینستاگرام حجم بالایی دارد و با راه‌اندازی سیستم پرداخت درون برنامه‌ای، می‌توانند به طور امن‌تر و ساده‌تر محصولات یا خدمات خود را عرضه کنند.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.