گزارش‌ها نشان می‌دهند هنوز کاربران آیفون طرفدار سیستم پرداخت درون برنامه‌ای هستند

0

گزارش جدید موسسه Sensor Tower در هفته جاری نشان می‌دهد هنوز سیستم پرداخت درون برنامه‌ای برای کاربران اسمارت‌فون و توسعه‌دهنده‌گان محبوب است.

گزارش این شرکت تحلیل‌گر بازار موبایل نشان می‌دهد که کاربران آیفون در سال ۲۰۱۷ حدود ۲۳ درصد بیشتر از سال قبل‌اش از سیستم پرداخت درون برنامه‌ای استفاده کردند.

اطلاعات هوشمند شرکت Sensor Tower نشان می‌دهد «میانگین هزینه صرف‌ شده در هر آیفون فعال» برای خرید اپلیکیشن در سال ۲۰۱۷ به رقم ۵۸ دلار می‌رسد که رکورد جدیدی است. در سال ۲۰۱۶، این معیار ۴۷ دلار برای هر آیفون فعال بوده است.

از این ۵۸ دلار، سهم اپلیکیشن‌های بازی ۳۶ دلار است و پس از آن‌ها، اپ‌های سرگرمی، موسیقی، شبکه‌های اجتماعی و لایف‌استایل قرار دارند.

این آمار مربوط به خریدهای مستقیم از اپ‌استور اپل با سیستم‌های پرداخت درون برنامه‌ای است و پرداخت‌های درون برنامه‌های دیگری مانند اوبر، آمازون و نظایر لحاظ نشده است. بی‌شک اپل از طرف این برنامه‌ها نیز درآمدهایی دارد.

از نظر تعداد دانلود اپلیکیشن، گزارش موسسه Sensor Tower نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۷ تعداد اپلیکیشن‌های دانلود شده توسط هر آیفون ۱۰ درصد افزایش داشته و به تعداد ۴۵ برنامه رسیده است. کاربران آیفون در امریکا به تنهایی هریک ۴ برنامه بیشتر از سال ۲۰۱۶ دانلود و نصب کردند.

بازی‌ها در صدر جدول

یکی دیگر از آمارهای قابل توجه، کاهش ۱۰ درصدی دانلود اپلیکیشن‌های عکس و ویدیو است در حالی‌که دانلود اپ‌های بازی ۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

بازی‌ها دوباره بزرگ‌ترین سهم در دانلود اپلیکیشن‌ را پیدا کردند. به طور میانگین، هر دستگاه آیفون بیشتر از ۱۳ بازی موبایل در سال ۲۰۱۷ نصب کرده است درحالی‌که در سال ۲۰۱۶ این آمار به مرز ۱۲.۳ بازی رسیده بود. یعنی رشدی ۷ درصدی را طی یک سال شاهد هستیم.

در امریکا، اپ‌های سرگرمی هم رشدی ۷ درصدی را شاهد هستند و از میانگین ۲.۹ اپ برای هر دستگاه به ۳.۱ دانلود رسیدند. اپلیکیشن‌های Utilities نیز رشدی ۴ درصدی دارند و از ۲.۳ دانلود برای هر دستگاه به ۲.۴ دانلود رسیدند.

سهم برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی بدون تغییر باقی مانده است و هنوز ۲.۹ دانلود برای هر آیفون فعال است. اما همان‌طور که گفتیم و جای تعجب دارد؛ اپ‌های ویدیو و عکس با کاهش ۱۰ درصدی روبرو شده و از ۴ نصب روی هر آیفون به ۳.۶ دانلود تنزل کردند.

داده‌های موسسه Sensor Tower به طور واضح نشان نمی‌دهند که چرا کاربران آیفون این‌قدر به سیستم پرداخت درون برنامه‌ای علاقه دارند ولی مشخص است که برای توسعه‌دهنده‌ها یک مدل موفق بوده است.

اگر شما هم به سیستم پرداخت درون برنامه‌ای علاقه دارید و مرتبا ازش استفاده می‌کنید؛ می‌توانید دلایل‌تان را برای ما بنویسید و نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید!

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.