ابزار Snip Insights مایکروسافت با کمک هوش مصنوعی اطلاعات ارزشمندی از درون عکس‌ها و اسکرین‌شات‌ها استخراج می‌کند

0

مایکروسافت هم مانند گوگل در کنفرانس توسعه‌دهنده‌گان بیلد ۲۰۱۸ روی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی مانور زیادی داد.

یکی از ابزارهای جالبی که مایکروسافت در این رویداد معرفی و به طور مختصری تست کرد، ابزار Snip Insights بود که توسط آزمایشگاه‌های تجربی Garage در ونکوور توسعه داده شده است.

Snip Insights می‌تواند با کمک هوش مصنوعی یک اسکرین‌شات یا عکس را تحلیل کرده و اطلاعات ارزشمندی از درون آن استخراج کند.

مثلا کاربران می‌توانند از یک صفحه کتابی یا پایان‌نامه‌ای عکس بگیرند و متن‌اش را توسط این ابزار استخراج کرده و در یک ویرایشگر متن ذخیره کنند. مثال دیگر، یافتن نام افراد مشهور، مکان‌های معروف، مارک لباس‌ها و کفش‌ها در یک عکس منتشر شده روی شبکه‌های اجتماعی است.

می‌توان گفت ابزار Snip Insights مایکروسافت دارد همان راهی را می‌رود که ابزار گوگل لنز از سال گذشته آغاز کرده است.

اسکرین‌شات‌‌های مملو از اطلاعات

این ابزار جدید مایکروسافت طی چهار ماه در آزمایشگاه‌های Garage توسعه داده شده است و برای استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی و پایگاه داده‌ای اطلاعات از Azure Cognitive Services استفاده می‌کند.

در نهایت، مایکروسافت می‌خواهد ابزاری بسازد که بتواند تصاویر را به متن تبدیل کند، اشیا یا افراد مهم درون عکس‌ها را شناسایی و اطلاعاتی‌ درباره‌شان بدهد، عکس‌ها را تگ‌گذاری کند و میان‌شان تفاوت قایل شود و بتواند اطلاعات ارزشمندی از هر عکس را بیرون بکشد.

گوگل لنز با دوربین گوشی‌ها و تبلت‌ها یکپارچه شده است ولی مایکروسافت در نسخه اولیه ابزار Snip Insights چنین چیزی را نشان نداده و بیشتر شبیه به یک ابزار ساده است که یک تصویر اسکرین‌شات یا عکس را به او داده تا اطلاعات خواسته شده را نشان دهد.

فعلا کاربرد این ابزار در مواقعی است که کاربران نیاز به متن یک تصویر یا اطلاعاتی درباره یک چیز خاص دارند و با گرفتن سریع اسکرین‌شات می‌توانند به این هدف‌شان برسند.

مایکروسافت یک نسخه از این پروژه را برای توسعه‌دهنده‌ها و کاربرانی که علاقه‌مندند بیشتر درباره Snip Insights بدانند؛ روی سایت GitHub در دسترس قرار داده است.

منبع: + و +


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

پست‌های آرشیوی خواندنی

زندگی ما بسیار بهتر و زیباتر می‌شد اگر در مدارس و دانشگاه‌ها این مهارت‌ها را به صورت اصولی به ما می‌آموختند

زندگی ما بسیار بهتر و زیباتر می‌شد اگر در مدارس و دانشگاه‌های این مهارت‌ها را به‌صورت اصولی به ما می‌آموختند مدرسه، معلم‌ها و کتاب‌های درسی، تأثیری انکارنشدنی روی آینده یک…

یک پزشک پلاس

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.