مایکروسافت «سرفیس هاب ۲» را برای دفاتر کار آینده معرفی کرد

0

مایکروسافت از صفحه‌نمایش دیواری جدید مخصوص کنفرانس‌ها و جلسات خود رونمایی کرد. «سرفیس هاب ۲» برای کسب‌وکارها و دفاتر اداری آینده طراحی شده و به خوبی چشم‌انداز غول ردموند از نیازهای آینده را نشان می‌دهد.

امروزه، اتاق‌های کنفرانس و جلسات، دانشگاه‌ها و تمام مکان‌هایی که نیاز به ارایه و نمایش اطلاعات برای جمعی از افراد دارند؛ نیازمند دستگاه‌های ارایه‌دهنده هوشمند هستند. استفاده از ویدیوپروژکتور و انداختن تصویر روی دیوار یا پرده‌ها دیگر نمی‌تواند جوابگوی نیازهای کسب‌وکارهای امروزی باشد و وجود صفحه‌نمایش‌های تعاملی به شدت احساس می‌شود.

مایکروسافت از «سرفیس هاب» اصلی در سال ۲۰۱۶ با اندازه ۵۵ اینچ ۱۰۸۰p رونمایی کرده بود. البته، یک مدل ۸۴ اینچی ۴K نیز داشت.

حالا، سرفیس هاب ۲ از اندازه صفحه‌نمایش لمسی ۵۰.۵ اینچ ولی دقت تصویر عالی ۴K سود می‌برد و نسبت تصویر آن ۳:۲ است. قاب و حاشیه اطراف این صفحه‌نمایش بسیار نازک است به‌طوری‌که بیننده با کمی فاصله از صفحه‌نمایش، احساس می‌کند تصویر تا لبه صفحه‌نمایش کشیده شده است.

سرفیس هاب ۲ قابلیت چرخاندن و استفاده در دو حالت عمودی و افقی را دارد. در هر زاویه‌ای قرار بگیرد، به طور خودکار تمام اجزای نمایش داده شده در صفحه‌نمایش متناسب با آن زاویه بازچینی می‌شوند.

امکان اتصال و استفاده از چندین سرفیس هاب ۲ به صورت یک صفحه‌نمایش بزرگ‌تر وجود دارد و دارای انعطاف‌پذری بسیار بالایی در دفاتر اداری آینده است.

ترکیب خوب سخت‌افزار، نرم‌افزار و طراحی

این دستگاه مبتنی بر ویندوز ۱۰ است ولی نرم‌افزار آن‌قدر خوب و روان اجرا می‌شود که از یک سخت‌افزار قدرتمند حکایت دارد. یک دوربین ۴K قابل جابه‌جایی به صفحه‌نمایش متصل است تا تماس‌های ویدیویی و ویدیوکنفرانس‌ها به راحتی برگزار شوند. یک میکروفون هم روی این دستگاه تعبیه شده است.

چندین نفر به طور همزمان می‌توانند با سرفیس هاب ۲ کار کنند. قلم‌های نوری امکان کار راحت‌تر و سریع‌تر یا طراحی‌هایی دقیق را فراهم کردند و وزن سبک و طراحی مناسب‌اش اجازه می‌دهد سریعا در حالت‌های مختلف تنظیم شود.

مثلا برای تماس‌های ویدیویی می‌تواند به صورت عمودی قرار بگیرد، برای ارایه فایل‌ها و اطلاعات به صورت افقی قرار بگیرد و به انتخاب کاربران روی دیوار یا پایه‌ها در وسط اتاق تنظیم شود.

مایکروسافت هیچ اطلاعاتی درباره قیمت یا تاریخ دقیق عرضه سرفیس هاب ۲ نداده ولی می‌دانیم که تا سال ۲۰۱۹ وارد بازار نمی‌شود. گوگل وایت‌برد دیجیتالی‌اش را ۵ هزار دلار می‌فروشد و مایکروسافت سرفیس هاب اصلی را با قیمت ۴ هزار دلار در ۲۵ کشور به فروش رسانده است.

بیش از نیمی از ۱۰۰ شرکت اول گزارش‌های فورچون از سرفیس هاب اصلی استفاده می‌کنند و این موضوع نشان می‌دهد این بازار چقدر برای مایکروسافت ارزشمند و حیاتی است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.