مایکروسافت از آینده طراحی جدید «فلوئنت دیزاین» ویندوز ۱۰ پرده‌برداری کرد

0

مایکروسافت در کنفرانس بیلد سال گذشته، زبان طراحی جدید «فلوئنت دیزاین» را برای ویندوز ۱۰ معرفی کرد.

در این زبان طراحی شاهد استفاده از انیمیشن‌های جدید در بسیاری از برنامه‌ها و بخش‌های مختلف ویندوز ۱۰ بودیم. برخی از این تغییرات طراحی مایکروسافت در به‌روزرسانی بزرگ آوریل امسال ویندوز ۱۰ قابل مشاهده هستند.

اما مایکروسافت در مراسم بیلد ۲۰۱۸ که چند روز پیش برگزار شد؛ از آینده طراحی «فلوئنت دیزاین» رونمایی کرد. این تغییرات جدید طراحی به مرور طی امسال به ویندوز ۱۰ افزوده می‌شوند.

در زبان طراحی «فلوئنت دیزاین» شاهد استفاده از افکت‌های سایه‌ بیشتری هستیم. منوهای متنی مدرنیزه شدند و در اپلیکیشن دکمه «بازگشت» پیاده‌سازی شده است.

هدف مایکروسافت از این تغییرات طراحی، پویایی و یکپارچگی بیشتر در ویندوز ۱۰ است. توسعه‌دهنده‌های شخص ثالث نیز به این زبان طراحی و تغییرات صورت گرفته دسترسی پیدا می‌کنند تا در توسعه و ساخت اپلیکیشن‌های بعدی؛ از بهبودهای جدید و کنترل‌های جدید فلوئنت بهره ببرند.

زیبایی و یکپارچگی

استفاده از افکت‌های سایه‌ای به اپلیکیشن‌ها کمک می‌کند به اجسام و المان‌های درون برنامه‌ها عمق بدهند و جلوه‌های بسیار بهتری از رابط کاربری به نمایش بگذارند. مایکروسافت به استفاده از رنگ برای این سایه‌ها نیز تاکید دارد.

در طراحی اولیه ویندوز ۱۰، مایکروسافت روی استفاده‌ ویندوز ۱۰ در تبلت‌ها و دستگاه‌های تاچ اسکرین تمرکز کرده بود و المان‌های طراحی برای ماوس و صفحه‌کلید بزرگ بودند. اکنون مایکروسافت در زبان طراحی «فلوئنت دیزاین» این وضعیت را به یک تعادل خوب رسانده و افزودنی‌های جدید رابط کاربری باعث کوچک شدن کنترل‌ها شده است. همه این‌ها، زیبایی بصری ویندوز ۱۰ را افزایش می‌دهند.

همان‌طور که عنوان شد، یکی از تغییرات آینده طراحی ویندوز ۱۰ به استفاده بهتر در جای مناسب‌تر کلید بازگشت اپلیکیشن‌ها است. در ویندوز ۱۰ فعلی، کلید بازگشت در انتهای چپ نوار عنوان قرار داده شده که هم جلوه زیبایی ندارد و هم استفاده از آن برای کاربران آزاردهنده بود.

اکنون مایکروسافت می‌خواهد کلید بازگشت را به درون خود محیط اپلیکیشن‌ها بیاورد تا کارکرد و یکپارچکی بهتری داشته باشد.

تغییرات طراحی جدید ویندوز ۱۰ به مرور در سال جاری در دسترس کاربران قرار می‌گیرند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.