زبان بدن آدم‌های سیگاری!

0

سیگار، سیگار برگ، حالات سیگار کشیدن

کشیدن سیگار یک نمود خارجی از مبارزه‌ای داخلی است که ارتباط زیادی با اعتیاد به نیکوتین ندارد. در واقع یکی از فعالیت‌های جایگزین است که توسط مردم در جامعه پرتنش امروزه برای تخلیه فشارهای روحی که بر اثر برخوردهای اجتماعی و کاری به وجود می‌آید. به کار می‌رود. به عنوان مثال، اغلب مردم در حالی که در اتاق انتظار دندان‌پزشک منتظر هستند. فشار روحی را تجربه می‌کنند، در حالی که یک فرد سیگاری با سیگار کشیدن، نگرانی و ناراحتی خود را پنهان می‌کند، افراد غیر سیگاری با انجام آداب دیگری پیغام می‌دهند که نیاز به قوت قلب دارند. این آداب شامل آراستن خود، جویدن ناخن، ضربه زدن با دست یا پا، مرتب کردن آستین، خاراندن سر، بازی کردن با انگشتر یا کراوات می‌شود. حالات سیگار کشیدن می‌توانند نقش مهمی در بررسی رفتار یک شخص ایفا کنند، زیرا معمولا براساس یک رفتار قابل پیش‌بینی و طبق آداب و رسومی اجرا می‌شود که به ما راهنمایی‌های مهمی از رفتار شخص می‌دهد.

افرادی که پیپ می‌کشند

افرادی که پیپ می‌کشند، آدابی شامل تمیز کردن، روشن کردن، ضربه زدن، پر کردن، کوبیدن و دود کردن را با پیپ اجرا می‌کنند و این روش مفیدی برای رهایی از فشار روحی است. تحقیقات در زمانه بازاریابی، نشان داده افرادی که پیپ می‌کشند، معمولا مدت طولانی‌تری در مقایسه با سیگاری‌ها و غیر سیگاری‌ها صرف تصمیم‌گیری می‌کنند و این که آداب کشیدن پیپ، اغلب در لحظات پرتنش معامله اجرا می‌شود. به نظر می‌رسد افرادی که پیپ می‌کشند، دوست دارند تصمیم‌گیری را به تاخیر بیندازند و قادرند این کار را به نحو پسندیده‌ای که از نظر اجتماعی قابل قبول باشد، انجام دهند. اگر مایل به دریافت یک تصمیم سریع از فردی که پیپ می‌کشد هستید پیپ او را قبل از مذاکره پنهان کنید.

افرادی که سیگار می‌کشند

سیگار کشیدن افراد همانند پیپ یک جایگزین برای فشار داخلی است و فرصتی برای ایجاد تاخیر به وجود می‌آورد. اما عموما فردی که سیگار می‌کشد، سریع‌تر از فردی که پیپ می‌کشد به تصمیم نهایی می‌رسد. در واقع، فردی که پیپ می‌کشد یک فرد سیگاری است که نیاز به زمان بیشتری برای به تاخیر انداختن تصمیم‌گیری دارد. آداب کشیدن سیگار شامل ضربه زدن، تکاندن خاکستر، حرکت دادن سیگار در هوا و سایر علائم ظریف می شود و نشان می‌دهد که شخص از فشار روحی بیشتر از معمول برخرودار است. یک نشانه خاص که گویای رفتار منفی یا مثبت شخص در برابر وضعیت موجود است، مسیر دود خارج شده به سمت بالا یا پایین است. شخصی که احساس مثبت یا اطمینان از خود دارد، در اغلب مواقع، دود را به سمت بالا خارج می‌کند. در مقابل شخصی که افکار منفی مخفی یا تردیدآمیز دارد، اغلب اوقات، با پراکندن دود سیگار به سمت پایین و از گوشه لب، یک رفتار منفی‌تر یا مخفی‌تر را نشان می‌دهد. البته فرض را بر این می‌گذاریم که شخص سیگاری دود سیگار را نه برای اجتناب از توهین به دیگران به بالا می‌دهد. اگر چنین باشد شاید او دود سیگار را در هر جهتی بدمد.

در فیلم‌های سینمایی، رهبر یک گروه تبهکار، معمولا به عنوان فردی پرخاش‌گر و سرسخت نمایش داده می‌شود که وقتی سیگار می‌کشد به سرعت سر خود را به عقب می‌اندازد و با دقت کامل، دود سیگار را به سمت سقف می‌فرستد تا برتری خود را بر سایر اعضا گروه نشان دهد. در مقابل، هامفری بوگارت اغلب به عنوان گانگستر یا جنایتکاری نمایش داده می‌شد که سیگارش را وارونه در دست گرفته و در حالی که مشغول برنامه‌ریزی برای یک فعالیت تبهکارانه است، دود سیگار را از گوشه دهان خارج می‌کند. به نظر می‌رسد که هر چه ارتباط بین میزان احساس منفی یا مثبت یک شخص و سرعت خارج کردن دود سیگار به سمت بالا سریع‌تر باشد، میزان احساس برتری یا اطمینان شخص بیشتر است و هر چه سریع‌تر به سمت پایین خارج شود، احساس منفی بیشتر است. چنان‌چه شخصی که ورق بازی می‌کند مشغول سیگار کشیدن باشد و یک دست خوب داشته باشد، احتمال دارد که سیگار را به سمت بالا خارج کند د ر حالی که یک دست بد باعث می‌شود دود سیگار را به سمت پایین بفرستد. بعضی از افراد، چهره خود را ثابت نگه می‌دارند تا هیچ گونه علائم ظاهری باعث نمایان کردن افکار آنها نشود. بعضی مایلند هنرپیشه باشند و از علائم ظاهری منحرف کننده استفاده کنند تا به سایر بازیکنان به طور کاذب آرامش دهند. به عنوان مثال، اگر یک پوکرباز، چهار آس دریافت کند و بخواهد به سایر بازیکنان بلوف بزند، می‌تواند کارت ها را با نفرت روی میز بگذارد ناسزا بگوید یا دست به سینه شود و یک نمایش غیر کلامی اجرا کند که نشان دهد او دست بدی دریافت کرده است. اما او به آرامی عقب می‌نشیند و سیگارش را روشن می‌کند و دود آن را به بالا می‌فرستد. پس از خواندن این بخش شما می دانید که سایر بازیکنان چنانچه دست بعدی را بازی کنند، حماقت کرده‌اند زیرا احتمالا می‌بازند. مشاهده علائم مربوط به سیگار کشیدن در فروشندگی نشان می‌دهد که وقتی از یک سیگاری درخواست شده که خرید بکند، آنهایی که تصمیم‌شان مثبت است، دود سیگار را به بالا می‌فرستند، در حالی که افرادی که قصد خرید ندارند، دود سیگار را به سمت بالا پایین رها می‌کنند. یک فروشنده هوشیار، چنان‌چه متوجه شود که دود سیگار خریدار در اواخر فروش به سمت پایین خارج شده، مجددا خریدار را از تمامی مزایای خرید محصول موردنظر آگاه می‌نماید تا وقت کافی برای بررسی مجدد به او بدهد خارج کردن دود سیگار از سوراخ‌های بینی نشانه یک فرد برتر و مطمئن از خود است، دود اغلب به سمت پایین می‌رود. فقط به این دلیل که سوراخ‌های بینی به سمت پایین است و فرد اغلب سر خود را به عقب خم می‌کند تا به حالت (نگاه کردن از روی بینی)، درآید. اگر شخص هنگام خارج کردن دود از داخل سوراخ‌های بینی به سمت پایین باشد نشانه عصبی بودن او است.

افرادی که سیگار برگ می‌کشند

سیگارهای برگ، به علت قیمت و اندازه آنها، همیشه به عنوان وسیله‌ای برای نشان دادن برتری استفاده شده‌اند. فردی مانند مدیر عامل یک شرکت بزرگ، رهبر یک گروه و اشخاصی که در مقامات بالا قرار دارند اغلب سیگار برگ می‌کشند. سیگار برگ برای جشن گرفتن یک پیروزی، تولید یک نوزاد، عروسی، قطعی کردن یک معامله تجاری با بردنه شدن در بخت‌آزمایی استفاده می‌شود. تعجب‌آور نیست که بیشتر دود حاصل از کشیدن سیگار برگ به سمت بالا خارج می‌شود. اخیرا در جشنی شرکت داشتم که سیگار برگ رایگان توزیع می‌شد و جالب بود که از ۴۰۰ مورد ثبت شده از خارج کردن دود سیگار ۳۲۰ مورد به سمت بالا بود.

به گفته دزموند بس موریس، عمل قرار دادن اشیاء روی لب‌ها یا داخل دهان یک تلاش لحظه‌ای توسط برای زنده کردن امنیتی است که در کودکی در حال مکیدن سینه مادر تجربه کرده.

علائم عمومی سیگار کشیدن

ضربه زدن مداوم به سیگار یا سیگار برگ بر روی جاسیگاری نشان می‌دهد که یک مبارزه درونی در حال وقوع است و شاید نیاز باشد که به فردس یگاری اطمینان خاطر بدهید. یک پدیده جالب دیگر در سیگار کشیدن این است که اکثر سیگاری‌ها، سیگار را تا یک فاصله خاصی از انتهای آن دود می‌کنند چنان چه یک فردس یگاری، سیگارش را روشن کند و به طور ناگهانی قبل از معمول آن را خاموش کند نشان می‌دهد که تصمیم به ختم مکالمه گرفته است. مشاهده این علامت به شما اجازه می‌دهد تا کنترل مکالمه را به عهده بگیرید یا آن را به پایان برسانید تا به نظر برسد که ختم مکالمه، ابتکار شما بوده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.